SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Politické emisie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Dilema generálneho prokurátora.

Súhlasím s tvrdením, že prípad H. Ź. Malinovej je z pohľadu závažnosti prečinu krivej svedeckej výpovede "banálny". Bohužiaľ pre H. Ž. Malinovú, takýmto jej prípad bol len do tej doby, pokiaľ sa do jeho vyšetrovania a jeho verejnej prezentácie aktívne nezapojili predseda vlády SR R. Fico a minister vnútra R. Kaliňák. Tým pádom tento "banálny" prípad sa stal prípadom "politickým". Čo to znamenalo pre vyšetrovanie a H. Ž. Malinovú ? Vyšetrujúci policajti opakovane porušovali Trestný poriadok a v podstate 14 dní do zastavenia lúpeže vyprodukovali veľmi pochybné dôkazy, ktoré ešte pochybnejším spôsobom skombinovali pri zdôvodňovaní, že sa "skutok nestal" a dozorový prokurátor im takýto nezákonný postup odobril. V rozpore so svojimi kompetenciami minister vnútra R. Kaliňák verejne detailne prezentoval výsledky vyšetrovania ešte v čase, keď uznesenie nebolo poškodenej ani doručené a negatívne ovplyvnil verejnú mienku, k čomu sa pridal svojou troškou aj predseda vlády SR R. Fico. Za svoju trúfalosť a odpor voči takýmto nezákonnostiam musela byť H. Ž. Malinová náležite potrestaná a preto bol vytvorený na úrovni generálnej prokuratúry vyšetrovací tím a bolo jej vznesené obvinenie pre prečin krivej svedeckej výpovede. Tento odborný tím už šesť rokov vyšetruje túto "banalitu" a aj keby chcel, nemôže len tak zastaviť trestné stíhanie, že H. Ž. Malinová sa takéhoto trestného činu nedopustila (na podanie obžaloby nemá dostatok dôkazov), veď v ohrození je priveľa - všetci menovaní, ktorí sa tohto prípadu dotkli od politikov cez policajtov až po prokurátorov by sa prinajmenšom mali H. Ž. Malinovej verejne ospravedlniť ... a to ani náznakom urobiť nikto z nich nechce. Je jasné, že takýto záver by závažným spôsobom "poškodil Slovensko" (pch!) aj v medzinárodnom rozmere.

Pred touto dilemou teraz stojí nový generálny prokurátor Čižnár, ako vec ukončiť tak, aby bolo jasné, že H. Ž. Malinová klamala, ale zároveň sa nedopustila prečinu krivej svedeckej výpovede. Zatiaľ riešenie nenašiel, a neviem či vôbec existuje.
 

 

Aká dilema prosím Vás ?, predsa nemôžete od neho žiadať aby podrazil svojho spolužiaka, čo by mu potom nejakí diskutéri otrepávali denne o hlavu a poukazovali na jeho morálku.
 

 

Presná charakteristika.
 
Hodnoť

Dilema:Má Čižnár gule skúmaťFicove gule

Dúfam že nikto nepočúva, ale prečo sa všetci boja skúmať duševný stav Ficovej vlastnej hlavy. To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať. Aj preto som urobil niektoré rozhodnutia vo vzťahu k týmto financiám. Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať.Ficova posledná večera sa blíží.
 

 

inak ona keby poziadala o azyl ambasadu US&A, tak ho v momente dostane. a to by si kolopic aj s fesim taku krasnu hanbu spravili. joooj, jak by som sa ja dobre zasmial.
 
Hodnoť

Zapeklitý...

...problém s kauzou Malinová možno mohol vyriešiť prezident amnestiou udelenou na začiatku tohto roku.Čo už ,keď riadia tento štát úspešní právnici ,Judr pred menom Phdr za menom.
 

škoda

že si nepamätajú už ani jeden akými prácami získali všetky tie tituly :)
 
Hodnoť

Na zastávanie Čižnára

je ešte dosť času.ALE. Spomínam na článok v ktorom redaktor Sme spovedal vtedajšieho GP - Trnku. A ten v jednej odpovedi podal niečo také,že ani GP nemôže zastaviť svojho podriadeného prokurátora ak tento vidí v konaní trestný čin.Môže mu však nariadiť pokračovať vo vyšetrovaní ak podriadený prokurátor chce trestné stíhanie zastaviť. Takže v tomto smere by sme zrejme nemali kopať do Čižnára ,ale pohľadať toho,ktorý tak urputne bojuje u držanie vyšetrovania tohoto "kvázi trestného činu" !!!!!!!!!!!!!
 
Hodnoť

zbytocne vahanie s eslp

na co vlastne caka hedviga s advokatom

napad vysetrovat psychicky stav spred 7 rokov
je diagnoza
ak sa naopak zoberie vazne, potom vznika zasadna
otazka
ako sa bude "skumat"
 


Najčítanejšie na SME Komentáre