SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ukrajina urobila otočku na východ (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Ukrajina sa rozpadne

Ukrajina sa skor ci neskor rozpadne, tektonicky geopoliticky zlom zapadu a vychodu pretina jej uzemie. Odstredive sily budu narastat tak, ze ju to roztrhne ako lokes.
 

Jasne,

kto cital Nostradamove proroctva, ten to vie uz davno.
Je to vsetko len otazka casu....
 

 

to predpovedajú už od pádu ZSSR, dokonca Huntington a iní "veľkí politológovia" to predpovedali... ale o to tu nejde, ide o to, čo udrží Ukrajinu pohromade a to môže byť ekonomika, keď už je geopolitologickí mágovia predpovedajú 20 rokov rozpad. a ide o to, že si ukrajinci spočítali čo by ich tá EU stála a čo by im v súčasnom stave priniesla. Bol to čisto ekonomický a brutálny kalkul, žiaden trápne kecy o gangsterských metódach. Tie mala veľmi rada aj Júlinka, ktorá začínala na družstve a tam rozkrádala čo sa dalo a potom privatizovala, medzitým používala mafiánske metódy vrátane vrážd. a takúto obludu chce EU dostať von, len preto že je akože prozápadná... ale o tom inokedy. Ukrajina urobila zo svojho sebeckého hľadiska v súčasnom stave EU, Ruska a jej vlastnom , len dobrý krok. Uvidíme z dlhodobej perspektívy. ale teraz to bolo rozumné.
 

 

Škoda že sa nedá nahlásiť správcovi článok aj s autorom Petrom Morvayom.!
Ak sa Ukrajina rozíde s Ruskom tak sa môže rozlúčiť aj s najsofistikovanejšími výrobami a vedou. Iba Rusi od nej kupujú letecké a raketové motory. Charkovské a iné vysokošpecializované závody s najmodernejšími technológiami prídu o hlavného odberateľa. Všetko čo Ukrajina produkuje toho má EÚ prebytok, krajšie zabalené, za dotované ceny a vyrábajú to firmy s prístupom k oveľa väčšiemu kapitálu o akom sa Ukrajincom ani nesnívalo.
 

 

autor ako obycajne nema predstavu o realite unie a UA a ruska, inac by taketo sprostosti popisat nemohol
asi najlepsia hlaska ze oligarcha, po nasom skorumpovany stbak moze mat problemy v EU.....
teda nasi stbaci su asi geniovia....

atd atd
 

Už 20 rokov konzumujeme "demokraciu"

takže aj fanúškovia reality show sú už pomaly schopní vlastným rozumom zhodnotiť čo je reklamné helo a čo skutočnosť.
Písať, že "Viktor Janukovyč a za ním stojaci ukrajinskí oligarchovia sú v podobnej situácii, v akej sa ocitol nejeden lúpežný rytier či gangster - po čase cítia potrebu nelegálne či pochybne získaný majetok „očistiť“ a dodať svojmu postaveniu a ďalšiemu podnikaniu imidž poctivosti" je z toho dôvodu smiešne, lebo presne rovnako fungovali USA pred sto rokmi a ctihodné štáty pred pár stáročiami.
Námornú dominanciu Veľkej Británie a jej neskorší imperiálny rozmach zabezpečili presne rovnakí piráti, akí dnes robia bolenie hlavy poisťovacím spoločnostiam v Somálsku.
Argumentovať preto, že na Ukrajine a v Rusku sú oligarchovia je primitívna populistická manipulácia - lebo to síce je pravda, ale tak je (alebo prinajlepšom bolo) to všade na svete.
Množstvom podobných stupídnych hesiel sme boli kŕmení v 1989-om - moje obľúbené je, že "komunisiti si prejedli budúcnosť". Lebo kto si prejedol budúcnosť sa dá zistiť napríklad vo World Fact Book, ktorý zostavuje svetoznáma tajná služba CIA a tam je jednoznačne ukázané, kto si tú budúcnosť prejedol a prejedá. Pre tých menej chápavých dodávam, že to je USA so svojim skutočne astronomickým dlhom, ktorý sa ani nedá pomocou bežných kalkulačiek spočítať a CIA je asi ťažko možné podozrievať so sympatií ku komunizmu :)
Tá fraška, čo sa tu od 1948 do 1989 hrala pod názvom "komunizmus" samozrejme mala rovnako málo spoločné s komunizmom, ako tá "demokracia" čo sa tu hrá dnes má spoločné so skutočnou demokraciu. Lebo stále a furt ide iba o zneužívanie právomoci verejných politických činiteľom pre vlastné obohatenie a likvidovanie svojich osobných protivníkov. Akurát k alfa samcom pribudli aj alfa samice. Takže v podstate jediný rozdiel medzi "komunizmom" a "demokraciu" je, že sa síce nepopravuje a zrejme menej zatvára, ale zato viac kradne a klame. A čo je najhoršie, justícia sa neskvalitnila, len zoslabila, takže sa menej zatvárajú aj tí, ktorí by sedieť mali. Pri "kvalite" zákonov, orgánov činných vo výbere dopravných pokút a osobností justície je však nutné smutne konštatovať, že len oslabenie tohto obludného aparátu malo za výsledok vyššiu humanitu, lebo keby mali tie isté právomoci, ako predtým, tak by zrejme fungovali presne rovnako :(
Prečo teda vlastne je taký boj o Ukrajinu, znovu vedený tými istými demagogickými metódami ?
Nuž veľa asi hovorí hlbšia analýza tých údajov z CIA. Čo je to zázračné v kapitalistickom systéme oproti "komunistickému", že sa celý východný blok zrútil ako domček z karát ? Prečo bol úspešnejší ? Toto analyzovali už povolanejší, ja pridávam len svoj skromný postreh - nuž preto, že celý Západ si proste prejedal svoju budúcnosť a žil na dlh. To ja fasa stratégia a ľahko sa tak víťazí nad konkurentom, problém je, keď je treba dlh vrátiť. Ako sa už na vlastnej koži presvedčili napríklad naši grécki, či írski priatelia. A tu je zrejme pes zakopaný, prečo je teraz taký záujem o "demokraciu" na Ukrajine - pyramídovej hre zvanej "demokracia" dochádza šťava a nutne potrebuje transfúziu, inak celá EU ľahko skončí tam, kde Grécko. Dalo by sa samozrejme použiť aj Turecko, ale táto neotesane utajená islamská bomba je zrejme predsa len pre EU oligarchov prisilné sústo, šária by sa s nimi zrejme moc nepárala. Korupčná Ukrajina predsa len lepšie fituje do systému :)
Čo je však naozaj nebezpečné, je rozdúchavanie vášní proti Rusku. Či sa to niekomu páči, alebo nie, EU by totiž bola skutočne silná iba s Ruskom. A ako dopadli Napoleonove a Hitlerove výboje proti Rusku je v dejepise
 

 

niečo v tom zmysle spomínal už Huntington vo svojej knihe Stret civilizácií (1990 ?)
 

 

a čo by si vyčítal z tohoto?
http://gondwanaland.com/mlog/f...
 

 

iba poznámka
tých iba 55% pre prozápadného Juščenka na Podkarpatskej Rusi je dôsledok toho, že v priebehu a po WWII mnoho obyvateľov odtiaľ utieklo (najprv pred Maďarmi do SSSR, kde ich dali do lágrov, potom pred Rusmi do Československa a Maďarska, a samozrejme takmer všetci Židia boli odvlečení do KL, a pritom v rámci Československa tam tvorili najpočetnejšiu komunitu) a "voľné miesta" boli nahradené režimu loajálnymi novoosídlencami, samozrejme väčšinou Rusmi a "naturalizovanými Rusmi" (podobne ako v Podnestersku)
inak celkovo história toho územia je aj pre dnešok poučná
http://cs.wikipedia.org/wiki/P...
Je zaujímavé, koľko vášní u nás vyvoláva Viedenská arbitráž a jej nespravodlivosť, ale uchmatnutie Podkarpatskej Rusi Kremlom sa tu vníma ako niečo v podstate normálne, samozrejmé... pritom sa jednalo o oveľa väčšie územie ako Maďarskom okupované časti Slovenska. Ak by to chcel niekto obhajovať etnicitou (niečo v zmysle "ale veď tam žili prevažne Ukrajinci"), tak za prvé sa môžme baviť o Rusínskej národnosti, a za druhé ten istý argument etnicity používali predsa aj Maďari pri Viedenskej arbitráži (a na okupovanom území Československa tvorili naozaj viac ako 70% obyvateľstva)
 

co je to za cloveka

Ten morvay.. jeho clanky mi pridu akoby ho po hybernacii v 50 tych rokoch rozmrazili a nechali pisat v povodnom propagandistickom nasadeni.. od zaciatku az do konca cierna a biela... goebels by mal z neho radost aj ked tak primitivna mienkotvornost by asi u neho nepresla..
 

 

tento redaktor je :
- manipulátor
- vyhýba sa akejkoľvek objektívnosti
- vyjadruje sa zákerne
- atidemokratický

Ináč istú dobu žil v maďarskom Segedíne. Pán redaktor chýba komplexná ekonomická analýza dopadu na vstpu Ukrajiny do EÚ. Ukrajina si to dobre spočítala, čo vstupom do EÚ sa stane. Výsledok je jasný a tak aj rozhodli.Rozhodli sa správne, ináč Ukrajina by sa atomizovala a to je cieľ západu.
 

hlavne si spočítali

že ich nikto v EU nechce, ešte viac ako Turkov
 

 

mam rovnaky nazor,morvay,prochazkova ukazkova novinarska zumpa...
 
Hodnoť

Zaujímavé a podľa mňa nepodložené...

tvrdenie. To, že sa prezident "rozhodol" nepodpísať dohodu s EU znamená, že sa automaticky "otočil na východ"?!? Ukrajina je tak rozľahlá zem, s takým bohatstvom, že nepotrebuje nevyhnutne pre svoju existenciu ani EU, ani Rusko. Preto sa možu správať tak, ako sa im chce, teda z pozície silnejšieho, ako nejaký mini štátik v Európe. Možno, že sú to len nejaké "predsvadobné tanečky", lebo koniec koncov EU má o Ukrajinu vačší záujem, ako Ukrajina o EU.
 
Hodnoť

 

morvay, nemali by ste pisat, ked ste opity.
 
Hodnoť

Gansterské metódy

pán Morvay
Aká to bola metóda keď NATO ,Čínskych a Indických podnikateľov vyhnalo z Líbye tak ,že všetko čo tam do vtedy postavili rozbombardovali a im neostalo nič iné len odtiaľ utiecť.
Kto to všetko Číňanom a Indom vráti.
pán Morvay
Aká to bola metóda ,keď Ruským podnikateľom na Cypre zhabali všetky peniaze v bankách,nemali z čoho financovať svoje firmy neostalo im nič iné len z Cypru odísť.
pán Morvay
Aká to bude metóda, keď podnikanie Ruských podnikateľov na Ukrajine ohrozuje euro komisia z celou EU podobne ako na Cypre.

Keď Ruské firmy zo strachu húfne ukončujú svoju činnosť na Ukrajine a odchádzajú odtiaľ,lebo sa boja o svoj majetok.

Keď následkom toho poklesol obchod Ukrajiny s Ruskom o 1/4 , keď hrozí ,že všetky Ruské firmy z Ukrajiny odídu a prerušia svoju kooperačnú výrobu z Ukrajinskými firmami, aj zo štátnymi firmami v leteckom kozmickom ,priemysle, priemysle výroby koľajových ,cestných vozidiel a chemického priemyslu. Samozrejme ,že to postihne na rozdiel od Cypru ,kde sa jednalo o niekoľko desiatok tisíc ľudí , vzhľadom na veľkosť Ukrajiny niekoľko stotisíc ľudí.
pán Morvay toto všetko nazývate gangsterské metódy a vydieranie zo strany Ruska.
 

 

Morvay, Morvay si ty ale .....!! Ale veď to sa nerýmuje ! Nevadí, ale je to pravda !
 

 

nemám ani najmenšie ilúzie o Rusku, ale, bohužiaľ, máš pravdu. Cyprus bola obrovská krádež ruských peňazí, peniaze ukradla EÚ. Ale o tom je všade ticho, pšššššt, však to boli ruské prachy. lenže zajtra takto pôjdu aj naše a pozajtra... buďme radi, že ešte môžeme písmenkovať, pozajtra za to pôjdeme do basy bez súdu, ako na guantanáme.
 

 

Staci sa pozriet na Slovensko,kde je od vstupu do unie a to sme neboli ani satelit Ruska,ani prirodne bohatstvo take nemame,ako nam EU urcuje,co pestovat,chovat a kolko,ako k nam prudia potraviny,ktore su odpadom vo vyspelych zap.krajinach a clovek moze vypisovat do vecera.Ja viem,mozme cestovat po EU,ale vacsina nema na to,mozme nakupovat znackove vyrobky,ale kde na ne vziat?Je to rozhodnutie Ukrajincov a urcite maju blizsie k Rusku ako k EU nielen po ekonomickej,ale aj geopolitickej stranke,aj mentalita ludi ma blizsie k Rusom ako k EU.
 

 

ad: môžme cestovať, ale väčšina na to nemá
zaujímavé, v lete plno Slovákov pri mori, cez Silvester na lyžiach

ad: značkové výrobky
ten nový outlet, či ako sa tomu hovorí, pri Voderadoch otvorili asi pre duchov... a prevaha slovenčiny v Parndorfe alebo Kittsee je asi iba sluchová halucinácia

ad: odpadové potraviny
nájdeš aj lepšie, ale sú drahšie - a väčšina Slovákov si až tak nepotrpí na tom, čo jedia, ako napr. Rakúšania - to je proste pravda. Okrem toho, ak máš pocit, že na Ukrajine alebo v Rusku majú potraviny, ktoré majú u nás dobrú povesť a sú kvalitné, začni ich dovážať a zbohatneš. Podľa mňa nemáme na pultoch potravín horšie veci ako Ukrajinci

takže naozaj môžeš "vypisovať do večera"
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre