SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Banskobystrický budíček (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

aktívne občianstvo? hnedý vírus?

Kotleba vyhral v jednom kraji.
Tá spústa smeráckych županov nevadí?
Farbosleposť na červený vírus?
 
Hodnoť

Môj názor

V súvislosti s voľbou Kotlebu za predsedu BBSK ma napadllo aké výsledky dosiahla NSDaP počas volieb v Nemecku pred 2. svetovou vojnou:
V období 1925 - 1929 se vyhraněné straně nedařilo. Německo hospodářsky rostlo a spělo k demokracii. Ačkoli se radikální členové strany pokouší o rozvrat Výmarské republiky, neznamenají větší problém. Roku 1928 získává strana jen 12 (1,9 %) poslaneckých mandátů.
S hospodářskou krizí se situace změnila. NSDAP zažila volební úspěch. Strana se snažila ovlivnit celý národ. Bylo to řečeno i v díle Mein Kampf: „Nové hnutí, které si za svůj cíl vytyčilo opětovné vybudování německého státu s vlastní suverenitou, musí svůj boj bezezbytku zaměřit na získání širokých mas obyvatelstva“. NSDAP se pokusila zachytit co nejvíce voličů. Střední vrstvy a rolníky lákal slibovaný boj s nezaměstnaností (začátkem 30. let byly v říši 3 miliony lidí bez práce), průmyslníky zase zajímalo, že NSDAP nechce mít nic společného s komunisty a neslibuje podporu dělnictvu, i proto se do nacistických pokladen hrnuly sponzorské dary. Demagogickou agitací postupně získala členy takřka všech sociálních skupin. Imponovala i mladé generaci díky své odhodlanosti a též svým charismatickým vůdcem. 23. ledna 1930 se durynským ministrem vnitra stal Wilhelm Frick – první nacista ve státní funkci. 14. září 1930 rezignoval kancléř Brüning a vypsal všeobecné volby. Na úkor většinou umírněných stran dostali nacisté v říšském sněmu 107 (17,5 %) poslaneckých mandátů, tedy 6 400 000 hlasů. Stali se tak druhou nejsilnější stranou v Německu – to vítali i lidé z různých končin světa, kteří si přejí jakkoli zabránit bolševismu.
V prezidentských volbách 13. března 1932 se Adolf Hitler umístil až druhý s 11 miliony hlasy, hned za maršálem Paulem von Hindenburg. V parlamentních volbách obdrželi nacionální socialisté 230 mandátů, sociální demokraté 133, střed 97 a komunisté 89. Ačkoli byli nacisté nejsilnější stranou, neměli většinu pro vytvoření vlády a odmítali spolu s komunisty vytvoření vlády koaliční. Hitler odmítl i místo vicekancléře pod Papenem. Po vyslovení nedůvěry Papenově vládě a po jeho odstoupení se situace nezlepšila. Komunisté získali několik hlasů na úkor socialistů, ale setrvalo se na mrtvém bodě. Prezident von Hindenburg podal Hitlerovi nabídku na kancléřství, avšak v omezené formě, což Hitler nepřijal: „Buď všechno, nebo nic!“.
Za tvrdé, neúprosné politické kampaně zachvátil 27. února 1933 budovu říšského sněmu požár, z něhož Hitler obvinil komunistická hnutí. Von Hindenburg to použil jako důvod pro vyhlášení dekretu, jenž omezil ústavní svobodu slova, tisku etc., což umožnilo v podstatě neomezené řádění nacistických sil.

V březnových volbách získala NSDAP 44 % hlasů a v koalici s pravicovou německou nacionální stranou to činilo 53 %. I když to není převážná většina, kvůli dezorganizovanosti opozičních stran, uchopila NSDAP moc do svých rukou. Hitler tak směl po další čtyři roky vládnout pomocí dekretů. Svými diktátorskými pravomocemi upevnil svou moc. Znamenalo to v podstatě konec Výmarské ústavy.

História sa síce pevne verím nebude opakovať, ale tam kde demokracia nevie riešiť problémy svojich občanov nastupuje extremizmus z prava či z ľava.
W. Churchil údajne povedal okrem iného aj dva citáty:

Kapitalizmu je vlastná jedna vada: nerovnomerné rozdelenie bohatstva. Socializmu je vlastné naproti tomu jedna cnosť: rovnomerné rozdelenie biedy. Demokracia je najhoršia forma vlády - okrem všetkých ostatných, o ktoré sa občas ktosi pokúšal.
 
Hodnoť

čímtu strašíte? kto vás platí?

ešte napíšte,že po získaní postu Kancelára Slovenskej II. ríše vyhlási vodca Kotleba vojnu Rusku,Anglicku USA...,bez spojencov...
 
Hodnoť

Na všetkých dôležitých miestach, ktoré

riadia verejné financie, sedia komunisti. To je strašné.
Županovi BB sa dá len ťažko vytýkať, že bude kradnúť a klamať. Prečo ten strach zlodejov?
..vraj ekonomická frustrácia? Nie, frustrácia je tu, ale zo súdov a Hrarabinovcov.
 
Hodnoť

Konečne rozumný hlas politika

Nepochybne zvolenie Kotlebu za župana v banskobystrickom regióne je veľmi výrazným varovaním pre celé Slovensko, pretože mnohoročná ignorancia riešenia rómskej problematiky, spoločne odfláknutého vládnutia Ficovho kabinetu v oblasti nezamestnanosti, starosti o prevážnu časť dôchodcov, ako aj mladých rodín a mladých ľudí, nutne vyvolávajú pocit potreby zmeny u nie malého percenta voličov. Kotleba byť kandidátom vo všetkých regiónoch Slovenska, to by sme sa čudovali, čo čudovali, vlasy by nám dupkom stáli.
Preto súhlasím s pánom Bútorom "parlamentí politici a parlamentné strany" budíček!!!
 
Hodnoť

Zatajovaný komunistický extrémizmus

Text už opakujem asi 10-krát.

Pán Bútora, kto je skutočným a väčším extrémistom?
Vyholené hlavy, alebo komunistickí vrahovia?
O komunistickom vraždení cudne mlčíte, toto vraždenie všade zatajujete.
Zatajujú ho bývalí komunisti, ale aj lídri Novembra 1989, pretože 13.12.1989 si sadli v Prahe za stôl s vrahmi a dohodli sa na hrubej čiare za zločinmi komunizmu. Mohorita a ďalší sa dohodli s Vondrom a ďalšími.
Napriek tomu, že komunisti 40 rokov vraždili na hraniciach železnej opony, v gulagoch, v politických procesoch, v auguste 1968, v auguste 1969, vládnu ďalej. OF a VPN sa dohodli na kolaborácii s vrahmi, zabudli na desaťtisíce zavraždených, ktorí túžili po spravodlivosti.

Ak nacistické a komunistické režimy sú si vo vraždení svojich miliónov odporcov i nevinných ľudí podobné, budovali po roku 1945 nemeckú demokraciu bývalí nacisti a gestapáci tak, ako ju budovali v ČSFR po roku 1989 a neskôr v ČR i SR dodnes budujú bývalí komunisti, kmeňoví zamestnanci a agenti ŠtB?

Boli na čele SRN 20 rokov po roku 1945 bývalí nacisti a gestapáci?
V SR a ČR s požehnaním OF a VPN to boli a aj sú to bývalí komunisti a príslušníci tajnej polície KSČ - ŠtB.

Vieme si predstaviť, že:
-K. Adenauera v roku 1949 by zvolil za nemeckého kancelára nacistický Reichstag?
V socialistickom ČSSR sa to stalo. Dňa 29.12.1989 bol za prezidenta ČSSR jednohlasne 300 hlasmi poslancov komunistického NZ ČSSR (aj hlasom s. Biľaka) zvolený Václav Havel.

Viete si predstaviť, že 20 rokov po porážke nacizmu v roku 1945 v Nemecku v roku 1965:
- prezidentom SRN by bol bývalý nacista?
V SR s požehnaním OF a VPN sa to stalo. Prezidentmi SR boli bývalí komunisti.
- na čele vlády SRN by boli bývalí nacisti?
V SR sa to stalo. S požehnaním OF a VPN na čele vlád boli bývalí komunisti M. Čič, v 80-tych rokoch JUDr. R. Fico.
- asi polovica vlády SRN a German Bundestagu by bola zložená z bývalých členov NSDAP?
V SR sa to stalo. Asi polovicu Ficovej vlády a asi polovicu členov NR SR tvorili a tvoria bývalí komunisti.
- generálnu prokuratúru by ovládali bývalí členovia NSDAP?
V SR to tak dodnes je. GP SR a osem krajských prokuratúr riadia bývalí komunisti – nomenklatúrne kádre ÚV KSČ.
- v polícii v SRN by prevažne pracovali bývalí členovia NSDAP a čiastočne aj Gestapa?
V SR sa to stalo. Ministerstvo vnútra SR a políciu ovládali od roku 1990bývalí komunisti – príslušníci ZNB a Štátnej bezpečnosti.
- nemeckej armáde v SRN –Bundeswehru- by velili bývalí generáli Werhmachtu?
V SR väčšia časť veliacich dôstojníkov na MO SR absolvovala Vojenskú akadémiu Generálneho štábu ozbrojených síl ZSSR v Moskve, ktorá ich pripravovala na útok na Západnú Európu a zničenie amerického imperializmu.
- v nemeckom súdnictve by súdilo asi 90 percent bývalých nacistov?
V SR je to tak. Všetci prednovembroví sudcovia boli nomenklatúrnymi kádrami ÚV KSČ.
- na Ministerstve zahraničných vecí SRN by pracovalo asi 90 percent bývalých nacistov?
V SR prevažnú časť pracovníkov MZV SR tvoria absolventi Diplomatickej akadémie v Moskve (ovládalo ju KGB), kde nebolo možné študovať bez členstva v KSČ.
- v politickom systéme SRN by oficiálne ďalej pôsobila Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei –NSDAP? Na Slovensku dodnes pôsobí KSS.

Prečo sú tieto otázky absurdné v prípade (ne-)uplatnenia nacistov v SRN po roku 1945 a nie sú absurdné v prípade kolaborácie OF a VPN s bývalými komunistami v mocenských pozíciách v ČSFR od roku 1990 a od roku 1993 v ČR a SR?
Pán Bútora,vrahovia z KSČ nie sú extrémisti?
Detaily (+ zoznamy zavraždených) blog SME Ivan Mačura, predseda VPN okresu Nitra, nov.1989 - jan.1991
 
Hodnoť

Geometrickym radom!

"Hnedy virus sa siri."
 


Najčítanejšie na SME Komentáre