SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Anonymovia kazia mravy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Hlúpejší článok som dávno nečítal

"Hrozné, niekto vám dá možnosť slobodne komentovať čokoľvek, ale keďže úroveň diskusií je pod vplyvom tajomných virtuálnych bytostí žalostná, rozhodol sa ju viazať na skutočnú identitu. Nič viac, ďalej si kritizujte, len sa pod to podpíšte svojím vlastným menom.

A toto sa v slobodnej krajine niekto odváži nazvať cenzúrou. Rozum z toho lapá po dychu. "

Autor článku akoby nevedel, že ako sa zvykne zatočiť s nositeľmi nekonformných myšlienok. Kto vymyslel, že pán sa pošmykne a sedĺiak zlomí nohu? Prečo v prípade Glance Hause bol jediný potrestaný šéf katastra. Za "normálnych" okolností by sa k nemu Trnka nepridal. Načo oceňujeme Biele vrany?

Ak sa zrušia anonymy, nastúpi okrem vulgar lexikonu aj autocenzúra.
 

 

málo kedy s tebou súhlasím
ps.: kríza zasiahla sme nečakane prudko, už si nevedia poradiť ani s diskutujúcimi, hrozné, a také milé to boli diskusie
 

 

OK, kolega, ale keby vyliezol Ficovi zo zadnice, súhlasil by si častejšie.
 

 

neblázni a s kým by som tu potom akože diskutoval ?
 

 

Tak si toho ešte rýchlo užime. Ako vidíš, idú nám zaraziť prdy.
 

Článok je napísaný dobre, ale niekomu sa

lepšie vykrikuje z poza bučka, anonymne a chce, aby to tak aj ostalo. Pravdaže, je len klišé tvrdenie, že "ako sa zvykne zatočiť s nositeľmi nekonformných myšlienok", ja takémuto kvázi argumentu hovorím "predposr.....".

Osobne píšem do internetových diskusií pod svojím menom už asi od roku 2000 a bol som jeden z prvých. Písať niečo pod svojím menom s vedomím, že to budú čítať aj moje deti, priatelia či známy, alebo tí čo ma poznajú len podľa mena, no možno si ma vážia a svojím diskusným príspevkom by som znížil svoju úroveň, to si vyžaduje konzistentnosť názorovú, argumentačnú, etickú, zároveň niekedy napísať niečo voči určitým osobám, napríklad tým "hore", z ktorých mnohí majú pocit Neronovskej božskosti, neomylnosti a nedotknuteľnosti, to chce aj kus osobnej odvahy a pravdaže vždy sa treba držať vecnej stránky a neskĺznuť do prehnanej emotívnosti, jednostrannosti až nevraživosti a vulgarizmov.

Skúsme si každý dať odpoveď na jednu jednoduchú otázku : Budem mať odvahu postaviť sa otvorene a priamo zlu v akejkoľvek podobe, tak aby som nestratil úctu sám k sebe, ak nemám odvahu ani sa podpísať pod vlastný názor v internetovej diskusii ?
 

 

Pán Šátek, vy píšete fundované príspevky, ktoré sú však aj dosť teflónové, ktoré nikomu veľmi neuškodia.

Ale keď ja chcem vyjadriť svoj názor napríklad na Sulíka, na jeho pováľanie vlastnej vlády a zradu voličov, radšej ostanem v anonymite. Keby ste vy niečo povedali proti SAS, nemali by ste karmu 200, ale plus mínus 10 ako ja.

Alebo na takého Matoviča. Keď si ho pozvala Radičová v nádeji, že mu ešte dokáže dohovoriť, Matovič vyšiel von a novinárom vyhlásil, že IR povedal, že "Skoro ste ma rozplakali". Vtedy som ho nazval škaredým slovom na na K a vykopli ma z fóra. Ale načo chodiť okolo horúcej kaše, keď práve toto pomenovanie pre Matoviča bolo to pravé orechové.

Anonymitu nemožno paušálne odsudzovať. Aj v parlamente je hlasovanie verejné alebo tajné. Iste viete, aké sú výhody a nevýhody oboch spôsobov. Preto mi nevyčítajte, že až budeme všetci musieť zadať svoje delostrelecké súradnice, radšej diskusie zanechám.
 

Nehovorím, že autor nemá pravdu,

ale v našich, slovenských pomeroch - viete si predstaviť, koľko peňazí navyše by si pri takejto forme diskusie vysúdili ľudia ako Harabin a jemu podobní?
V Česku sa aspoň snažili dať si trocha do poriadku súdnictvo a prokuratúru, ale u nás pri existencii skorumpovanej mafiafriendly žumpy, ktorá si hovorí justícia, by to vzalo rýchly spád a ešte rýchlejšie vytriezvenie a koniec!
Bphužiaľ sme ešte na túto formu nedozreli - ani diskutéri, ale ani politici.
Keď nedávno jeden bloger vo svojom článku "urazil majestát prezidentského úradu" tým, že si dovolil kritizovať prezidenta (kauza poľovačka a protichodné a vyslovene klamlivé vyhlásenia prezidentovho hovorcu a samotného prezidenta), tak naň polícia nasadila národnú agentúru pre boj tuším s organizovaným zločinom a nie som si istá, či už je ten nezmyselný prípad uzavretý a či ho ešte stále trestne nestíhajú.
 

 

Mum, pravda je taká, že noviny majú zodpovednosť za diskusie, ktoré pripustia. Písali tu o prípade, keď nejaký tlk napísal niečo proti nejakej firmičke, admin si príspevok nevšimol a firmička zažalovala noviny, aby jej uhradili straty.

A to vieme, že súdy neváhajú, najmä na Slovensku. Keď si už nevedia rady s mafiánmi, získavajú body drakonickými rozsudkami v prípade odškodného. Harabínove prípady poznáme. Sotva stíha odvláčať peniaze zo súdu po fúrikoch. Ale Harabín nie je jediný. Naša hviezdna rota právnikov z Bonana by nežalovala noviny na solídnych 1,8 milióna, keby vedeli, že nemajú šancu.

Iný, lokálny prípad je z Trebišova. Magistrát vypovedal zmluvu firme, ktorá sa mala starať o parkoviská. Firma súdny spor o výpovedi zmluvy vyhrala. Pozoruhodná bola výška odškodného. Dostali toľko, ako keby parkoviská boli vždy plne obsadené, hahaha.
 

Priatelia z vlastnej hlavy,

ktorí u nás zásadne vyhrávajú tendre, si zmluvy VŽDY zabezpečia tak betónovo, že napokon ich neplnenie vyjde "štát" oveľa drahšie, než keby ich plnili.
To sú tiež jedny z preukázateľných istôt štátostrany a jej zástupcov (finančných skupín).
 

Po tom, čo sa deje v parlamente,

súdníctve, prokuratúre, polícii, po tom, čo premier tejto krajiny v priamom prenose klame, manipuluje s ľudmi, opovrhuje zákonmi a ústavou, majú bežní ľudia znova oprávnené obavy povedať verejne, svojim menom, slobodný názor.
 

Súhlasím, len ,,,

je treba sa zlu postaviť čelom. Prvé ich víťazstvo je, že vo vás vyvolajú strach a zaženú vás do anonymity.
 

P. Šátek, pre Vaše názory, integritu

a odvahu povedať nahlas svoj názor, si Vás vážim, ale Vy nie ste tým, čo som pod "bežným občanom" mal na mysli. Uvedomujem si zbabelosť takéhoto uvažovania, ale bohužiaľ nemám pocit, že súčasní mocní sú féroví a spravodliví protivníci. Naopak. Sú to bezohľadní ľudia bez morálky, empatie a slušnosti. Zmocnili sa tohto štátu a vybudovali si, ovládnutím exekutívy, súdnictva a parlamentu, takmer neobmedzenú moc. Bodaj by som sa mýlil.
 

 

Pán Šátek, udivujete ma. Tetušil som, že aj na staré kolená ste ostal taký romantik. Ku zlu čelom? Pokiaľ viem, pri nebezpečenste sa krv zaplaví adrenalínom a sme pripravený na útok alebo útek. Nepočuli ste, že kto utečie z boja, môže utiect aj nabudúce?
 

Presne tak, ...

.. tak ako je nevyhnutnou podmienkou slobodnych volieb aby boli tajne (a vyzaduje to aj zakon, kazdy musi ist za plentu) tak je nevyhnutnou podmienkou slobodnej diskusie, aby bola anonymna.
A malo by sa ist dalej, zakon by mal zakazovat akekolvek sledovanie diskutujucich cez IP adresy, cookie a pod a akekolvek cenzurovanie ich slobodne vyjadrenych nazorov, aby mohlo byt ustavne pravo na slobodu prejavu plne uplatnovane. Rovnako by malo byt zakazane akekolvek trestne alebo obcianskopravne stihanie prevadzkovatela diskusneho systemu za obsah diskusnych prispevkov.
 

 

No vidíš, ešte aj rozhľadený pán Šátek označuje anonymných diskutérov sa predposr... Akoby sme v novodobej histórii Slovenska nezažili, že naša polícia chodila búšiť na dvere ako gestapo a preverovala pravosť podpisov na petičných hárkoch.
 

Už sa len toľko nebojte ...

Neoznačil som "anonymných diskutérov" za predposr.... ale konkrétneho diskutéra, ktorý v diskusnom príspevku uviedol pseudoargument, citujem : "Autor článku akoby nevedel, že ako sa zvykne zatočiť s nositeľmi nekonformných myšlienok. " To preto, lebo ešte sa mu nikdy nič za otvorenú kritiku nestalo, ale už vidí aké strašné veci sa "môžu" voči nemu udiať, tak sa hrdinsky anonymne skrýva.
 

Uz som to sem ...

.. do diskusie dal, ale este raz davam priklad toho, co sa v tomto state deje, ak clovek napise vlastny nazor pod vlastnym menom (v tomto pripade za basnicku):
http://www.pluska.sk/plus-7-dn...
http://www.sme.sk/c/6974928/ex...
 

 

Pán Šátek, zrušenie anonymov bude mať jednu nespornú výhodu - všetci budeme mať karmu 200.
 

 

... čo sa týka vášho tvrdenia, že sa mi ešte "nikdy nič za otvorenú kritiku nestalo", odkiaľ to môžete vedieť? Bolo to viac krát, pričom v dvoch prípadoch to malo fatálny vplyv na moju pracovnú kariéru.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre