Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Naša krátkodychá pamäť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

komancovia su vsade

treba si uvedomit, ze komancovia su rozlezeni vsade. nielen po skolach, kde vyucuju, ale aj po celej verejnej sprave, sudnictve, parlamente, podnikatelskom prostredi. kto si naivne mysli, ze v 89-tom stratili moc nech si pozrie minulost napr. aj toho svojho svojho sefa. dokonca aj ti najvacsi zastancovia demokracie su spravidla byvale nomenklaturne kadre, resp. neuspesni kandidati na vstup do ksc. ale o nich sa nepise lebo je to "neziaduce" a radsej sa tvarime, ze im ide o boj za slobodu a demokraciu. a to aj napriek tomu, ze cela europa je tak socialisticka, ze aj cssr oproti tomu vyzera ako kapitalisticka monarchia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je mi ľúto.

V článku mi chýba vyjadrenie k človeku, ktorý Mešťana do Rady dosadil. Celkom iste dobre vedel o koho ide.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tí dvaja páni

si nemajú čo vyčitať.Keď bol pán Mešťan lektorom ÚV KSS,tak pán Kusý bol didident,lebo ho z komunistickej strany vyhodili.Pred rokom 1968 pracoval pán Kusý na ÚV KSS v oveľa vyššej nomenklatúre ako pán Mešťan
neskoršie.Tak o čom to je?Zabávajú nás dvaja rozhádaní komunisti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto nie je vôbec ľahký problém.

Ak sa budete "prehŕňať v histórii štb,tak zistíte,že táto organizácia sa neštítila žiadnych praktík.............. Boli schopný matke zobrať dieťa a keď odmietala podpísať spoluprácu - tak jej ho ako zobrali a pohrozili,že už ho viac neuvidí,alebo ho nechali v zime pred očami matky odokryté pri otvorenom okne. Mužom zase pre zmenu povedali,že ich manželka sa s ním rozvedie,či ju už zavreli atď........ Pochopiteľne,že "záujmové osoby" neraz podľahli............ Niektorých opačne ponechali nech si veria čo chcú /môžu slobodne chodiť do kostola/,ale za podmienky,že budú pravidelne informovať.............. Všetky použité varianty ani ja nepoznám a zrejme všetky vymenovať je na niekoľko diplomových prác. A samozrejme ,že kauza sa vyvíjala ďalej.Niekto sa zľakol a poslušne informoval,niektorý boli dokonca iniciatívny a niektorý to brali ako nutné zlo a všemožne sa mu vyhýbali. A to sa mení prípad od prípadu.Z toho jednoznačne vyplýva,že jednotné stanovisko v tejto problematike nemôže existovať. No a samozrejme aj tí najiniciatívnejši a dnes tvária,že boli zneužitý ,donútený a preto majú nárok na milosť. Ja si myslím,že skôr opak bude pravdou a na milosť má nárok tak 5 - 7 % z "postihnutých".A najhoršie na tom je to,že štb stihla veľkú väčšinu týchto podávaných správ zničiť - takže ako ťažko dokazujú nevinný svoju nevinu,tak isto ťažko dokáže štát vinu vinným.Možno by nejaké logické riešenie vedel poradiť UPN,ale pokiaľ tam budú ficotrafikanti - ani tým sa nedá veriť. Myslím,že aj ak by v tomto prípade spravodlivosť mala odkryté oči - aj tak by len veľmi ťažko tú pravú spravodlivosť nachádzala !!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Komunistom

či nebodaj eštébákom bol človek z jedného či viacerých nasledujúcich dôvodov:
1. z presvedčenia,
2. zo zištnosti,
3. zo strachu.

Každý z týchto dôvodov diskvalifikuje každého uchádzača o verejnú funkciu.
Bodka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kohože je

tá krátkodychá pamäť, na ktorú Bútora poukazuje ako na "našu"? Prečo neoznačí konkrétnych jednotlivcov alebo skupiny, ktorí súdruha Mešťana nominovali za toho riaditeľa alebo za člena tej Rady vlády. Keďže túto jeho láskyplnú kritiku môžem čítať, mám pocit, akoby som tiež patril medzi tých krátkodychých. Ja ale s jeho menovaniami nemám predsa nič spoločné. Dištancujem sa od nich. Pán Bútora by mal pri "adresovaní" nejakej výčitky pamätať aj na tých citlivejších, ktorí takéto obvinenia vzťahujú aj na seba, pretože sa domnievajú, že patria medzi tých "my". Z toho potom rezultuje pocit viny, výčitky svedomia, depresie. Neadresná kritika nemá ďaleko od mlátenia prázdnej slamy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Mily kolega, ak zijes na slovensku, butorovo "my" sa vztahuje aj na Teba ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže všetci

žijeme v Bútorove...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre