SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Som rasista! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

Pán Kaliňák

budte tak láskavý a nechajte úrady činné v trestnom konaní objektívne vyšetriť aká je pravda. Ak žijeme v právnom štáte, tak sa pravdu dozvieme. Takýmito článkami naznačujete ako by malo vyšetrovanie dopadnúť a to nie je správne.
 

 

Slušne si napísal tento príspevok, ja taký nebudem, súdruh Kaliňák ovplyvňuje vyšetrovanie polície vždy, keď to naznačí jeho šéf, objekt lízania zadnice, nuž skrátka náš budúci predseda vlády je neschopný samostatného myslenia.
 

No, píšem slušne,

vieš som už penzista a človek nikdy nevie či žije v právnom štáte...!!!????
 

 

v pravnom state zije, akurat je smutne ze kazdy kyda stale na ciganov, ale ked je potrebne a zasiahne sa proti nim, je zly policajt a nie cigan
 

Nežijeme

v právnom štáte, aj sám najlepší premiér to priznal.
 

 

Právny štát je ten, kde sa dodržiavajú zákony. Ak sa dodržiavajú zákony, aj také, ktoré by mohli byť iné, možno vhodnejšie, neznamená to, že nejde o právny štát, naopak, ide o konanie v súlade s právom. Keď zásah prešetrila Inšpekcia MV, teda orgán, ktorý na základe zákona musí prešetriť postup polície, potom bolo prešetrenie v súlade so zákonom. Možno polemizovať nad tým, či Inšpekcia vie alebo nevie byť zaujatá, zo zákona vyplýva právomoc prešetriť postup policajtov práve jej.
 

 

no ono je to skor tak ze kalinak by sa mozno k tomuto problemu az tak nevyjadroval a nechal by to prislusnym organom. avsak nadmerna reakcia isla zo strany verejnej ochrankyne prav ktora s nim otvorila konflikt.
 

Neviem posúdiť

či reakcia ombudsmanky bola prehnaná. Pre mňa je smerodajné, že minister vnútra apriori považuje policajtov za dôveryhodnejších ako Rómov. Apriori sme si pred zákonom všetci rovní to hovorí Ústava. Viem že sú medzi Rómami grázli, ale vrah Petluš bol tiež policajt a zďaleka nebol jediným policajtom čo sa dal na cestu zločinu. Ak žijeme v právnom štáte tak to treba objektívne a NEZAUJATE posúdiť a nech rozhodne súd ak treba. Tak je to v právnom štáte!
 

 

Samozrejme, ak sa dotknutí cítia poškodení, majú možnosť obrátiť sa na súd, to im nevezme nikto. Porovnávať rómov s policajtmi je nezmysel. Keď vraždil policajt, bol za to potrestaný.
 

 

Nedá mi nezareagovat. Je smutné vysielať odkaz, ignorujuci naše zákony a pravidlá a to nasledovným spôsobom: Nebojte sa ste nedotknutelni. Nech si na vás ktokolvek akokoľvek dovolí siahnuť a pokúsi sa vás diskriminovať bude potrestaný!
To už kde sme!
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Divinec

Ani na chvíľu ťa nenapadlo, že je to reakcia na predchádzajúci článok SME? Silno pochybujem, že orgány činné v trestnom konaní sa znížia na to aby robili závery z novín alebo z youtubu, ,,veľká dôveryhodnosť´´! Fakt je jednoducho taký, policajt ma zo zákona určité oprávnenia, ktoré môže použiť napr. zaistenie osoby, použiť donucovacie prostriedky a pod. . Môžeme predpokladať ďalší záver a to je zakotvené dokonca v slovníku:
cigáň2, -a muž. r. hovor. expr. klamár, luhár: c. cigánsky nadávka luhárovi; ... ľudia čo sa s rómami nestretli bezprostredne, nepoznajú ich mentalitu, nevedia o tom že sú to notorický klamári. Nie všetci, ale drvivá väčšina ma v seba zakorenené klamať a vymýšľať si. Všimnite si hodnoverné video, ako sú rómovia pravdovravný teda aspoň do 3:30! Prosím ťa buď taký láskavý a nedôveruj všetkému čo vidíš v novinách alebo v telke.
 

kingkong

Pekne si vymenval, komu nemá veriť, zabudol si napr. že Kaliňákovi sa nedá veriť, veď koľkokrát už klamal a o Ficovi ani nehovirím. Niežeby som sa zastával Rómov, držia spolu a budú "jednohlasne klamať," ale aj polícia by už mala mať po toľkých rokoch skúsenosti a tiež sa trošku aj chrániť, či nie? Takže nafilmovať, myslím si, že by sme videli aj v rukách Rómov nejaké tyče ap.?!
 
Hodnoť

 

Pán Kaliňák, políciu je nutné kontrolovať, pretože má obrovskú moc a istoty. Rovnako ako vy vo vláde. Čo ma však znepokojuje, tej, ktorej prácou je vykonávať kontrolu, ombudsmanke, ste hádzali polená pod nohy.

A chcete vedieť aké skúsenosti mám so slovenskou políciou ja, nikdy netrestaný, nikdy neobvinený, dokonca ani pokutu som nikdy nedostal? Taký, že príliš často iba buzeruje a nerieši skutočné problémy a že policajtov zaujímajú iba tí huliči (medzi ktorých mimochodom nepatrím).
Potrebujeme menej policajtov, ale lepších. A kontrolovaných občanmi na čele s ombudsmankou.
Prečo? Pretože pokiaľ mi je známe, primárnou motiváciou prečo sa stať policajtom je slušný plat, sociálne výhody, výsluhový dôchodok a praktická istota, že ak niečo naozaj zlého nevyvedú, neskončia na dlažbe, niesú to žiadni superhrdinovia z komixov obetavo chrániaci bezbranných.
 

 

verejny ochranca prav je nezavyslim organom, ktory chrani prava a slobody ci uz fyzickych alebo pravnickych osob, pani ombudsmana vsak nekonala ako by mala konat, otazne vsak ze, ze preco...???!!! mozno kvoli medializacii...ale zial pozitivne body jej to nepridalo
 

 

verejna ochrankyna prav ale tuto vec na moj vkus az moc medializovala. az som pomaly zacal rozmyslat ze ci sa nechysta niekam kandidovat ked si takto robila PR. naozaj to tak vyzeralo a aj vyzera ze sa chce dostat nasilu do povedomia.
 

Keby si aj

mal pravdu, tak vláda, ako sa k nej zachovala jej len priliala oheň do ohňa. Zasa jeden do neba volajúci fail.
 

 

Vôbec to nebol fail zo strany vlády ale zo strany verejnej ochrankyne práv ktorá ukázala ako neovláda základný zákon upravujúcich jej pôsobnosť a činnosť
 

To je Tvoje

videnie.
 

ondrasch

Drístaš, mali jej dať šancu, a oni si mohli povedať tiež. Takto je to viac ako podozrivé, že si vláda robí čo chce, ako je aj pravda, z iných záležitostí!!!
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre