SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ideologický spor o dôchodky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Je to na banány pre gorily.

Všetky nové tvrdenia politikov sú bohapustým výmyslom za hore uvedeným účelom. Pripojím k autorovi niekoľko ďalších pripomienok. Tou prvou pripomínam,že túto možnosť sľubovali politici pri zakladaní 2.piliera. ďalej ak sa podľa pôvodnej verzie malo nechať u správcu toľko penez,aby mesačná výplata činila cca 850 eúr/mesiac,ja sa pýtam aký je dnes priemerný dôchodok ? Nemali by sme potom povedať,že ak z 2.piliera má byť minimálne 850 eúr,nemal by byť aj taký minimálny dôchodok zo sociálnej poisťovne ? Ja zaujímavé,že tam nevadí ak dôchodca ktorý má odrobených nezriedka 40 rokov má dôchodok 300 eúr/mesiac. A nakoniec koľko asi bude tých čo budú mať dôchodok z 2.piliera viac ako 850 eúr ? Ja si dovolím tvrdiť,že prvých 4 -5 rokov to nebude ani jedno percento.
tak prečo to obmedzenie ?
Myslím si,že dôvod je jednoduchý. Poviem to takto.Dnes sme svedkami toho,že DSS-ky neraz hospodária s peniazmi sporiteľov od desiatich k piatim.Dôkaz je jednoduchý a už to bol zopárkrát povedaný.Ak náhodou sporiteľ príde o prácu a prestane prispievať - tak po roku zistí,že tam má menej penez ako pred rokom............. To,že to tak je - je iná kapitola,ale neodpustím si poznámku,že je to aj vďaka podmienkam,ktoré DSS-kám vytvorili naši politici. A teraz otázka ! Kam pôjdu penieze ktoré si sporiteľ bude musieť uložiť u "správcu dôchodku"? Vari ich tento napchá pod matrac a na ňom bude 24 hodín sedieť SBS-kár ,aby ich nebodaj niekto neukradol ? Iste nie. Správca ich investuje. A to je pes zakopaný. Správcovským spoločnostiam nie je jedno či si tam uložíte 10 ,alebo 30 tisíc eúr. A ďalej - aby sme neboli prekvapený,že tie isté firmy ,ktoré spravujú peniaze v 2.piliery budú mať aj iné firmy ,ktoré budú spravovať peniaze dôchodcov. A budete veľmi prekvapený,keď zistíte,že firma ,ktorá Vám nevedela v 2.piliery zarobiť ani toľko čo boli povinné poplatky ,naraz z penez ktoré jej dáte na výplatu dôchodkov dokáže zarobiť 10 - 12 % . Ale tie už ostanú v jej vrecku.............. O navyšovaní dôchodkov vďaka možnému úročeniu sa zatiaľ iba uvažuje !!!!!!!!!!! A to sú tie hore uvedené banány !!!!!!!!!!
 
Hodnoť

Strostlivosť/starosť socialistov

o človeka, je morbídna.
Mohol by dôchodok prepiť - dumajú. Ani vo sne ich nenapadne, že by si mohol opraviť strechu.
Podľa seba súdim teba? Ja tvrdím, že nie každý je socialista a chce kradnúť.
 
Hodnoť

Debata nie je ideologicka

ale financna. Ze z nej chcu niektori obhajovat svoje zaujmy a obaluji ich do ideologickeho sukna nic na veci nemeni, ze hlavna otazka je postarat sa s co najvyssou istotou o dostatocny dochodok.
Za nespravnu pouzijem tezu, ze sporitelia vkladaju do system viac ako z neho dostanu. To neplati v troch pripadoch: pri podpriemernych prispevkoch jednolivca, dlheho zivota dochodcu a kombinacie oboch pripadov.

Sudiac podla financnej negramotnosti nasich dochodkovych "expertov" povazujem za najbezpecnejsi postup nepokusat dochodcov sumami, ktore mozno v zivote nevideli a na, ktore ma zalusk armada expertnych podvodnikov. Casto z vlastnej rodiny, co dokazali svojim chovanim sprostredkovatelia druheho piliera podporovani medialnou kampanou.
 
Hodnoť

Debata po funuse

Pred niekoľkými dňami bol tichúčko zverejnený rozsiahly, skoro 200 stranový elaborát ako vyplácať dôchodky.
Bez rozsiahlejšej diskusie novodobé panstvo pri moci takto schválilo nevýhodné podmienky pre sporiteľa.
Noblesne odignorovali státisice sporiteľov
Pošliapali po elementárnych princípoch stanovených v zákone platnom od roku 2005.
Nikoho, najmenej však správcovské spoločnosti nenapadlo brániť záujmy sporiteľov.
Kde boli odborári, triparita a všetci lokaji ohlupujúci národ v prospech nadšencov pri moci?
Prečo sa môžu na Slovensku beztrestne prijímať právne normy nevýhodné pre občanov?

Kde boli zástupcovia občanov, platení úradníci, poslanci, politici?
Všetci zborovo vajatali v prospech súčasnej moci. Proti občanom - sporiteľom.
Žijeme nepeknú dobu, kde nič neplatí.
Prijatá norma až fašizujúcim spôsobom zbedačuje sporiteľov aj o to málo, na čo mali nárok.
Hnusné a podlé praktiky naberajú na intenzite.
Nemám chuť to rozoberať v detailoch, je už po funuse, norma platí a niekto sa pekne rehoce.
Privatizačné rozoberanie Slovenska pokračuje.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre