SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Byť dobrým sa musí oplatiť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

ktovie čo by povedal Palach

určite to isté - že jeho obeť za to nestála a znovu by to určite nespravil.
Sme skrátka vyhorení a je nám to jedno.
Kradnú? Kradnú. Veď kradnú všetci, tak čo?

Zdá sa, že jediní nevyhorení, ktorým ešte o niečo ide, sú voliči Smeru. Tí veria, že prídu istoty, že sa pán premiér o nich postará a že bude lepšie.
V skutočnosti sa premiér "postará" o nás ostatných, aby sme ani náhodou nerobili problémy.
 

peniaze pre sestra a učiteľov ?

Bola by to veľká sranda
keby neexistovala skutočná pravda, ale títo diskutéri si to nepamätajú, alebo NECHCÚ pamätať :
"Privatizácia môže byť niekedy aj užitočná.
Zlé by bolo, ak by peniaze chcel použiť iba na to, aby sa načas zbavil dlhovej brzdy." To tvrdí F. Múčka. Pre Dzurindu a "modrákov" to neplatilo !!!!

V utorok 18.7.2000 bol predaný 51-percentný podiel akcií Nemeckej telekomunikačnej spoločnosti Deutsche Telekom. zaň zaplatila 1 mld. Eur (viac ako 44 mld. Sk) - odhady sa pohybovali od 40 do 60 mld. Sk. """"S peniazmi z privatizácie ST sa počíta v štátnom rozpočte a bolo už rozhodnuté aj ich prerozdelenie, ktoré sa ale ešte bude prerokovávať"""" ;.
Privatizačný poradca, Deutsche Bank, z privatizácie zinkasuje okolo 400 mil. Sk. Presná suma nie je známa pretože sa skladá z viacerých častí. """"V súvislosti s výberom privatizačného poradcu ešte na začiatku privatizácie musel odstúpiť minister dopravy Gabriel Palacka a štátny tajomník František Kurej"""". (Asi prečo ????)
Aká to bola privatizácia, keď """" 59 % spoločnosti Deustche Telekom totiž vlastnila nemecká vláda""""????

V stredu 19.7.2000 bola Slovenským Telekomunikáciam vydaná licencia s platnosťou 20 rokov. Počas platnosti tejto licencie sú v súlade s podmienkami vydanej licencie Slovenské telekomunikácie ako držiteľ licencie oprávnený vykonávať na území Slovenskej republiky tieto činnosti:
- zriaďovať, prevádzkovať a udržiavať pevnú verejnú telekomunikačnú sieť, - poskytovať všetky druhy telekomunikačných služieb prostredníctvom pevnej verejnej telekomunikačnej siete, - prostredníctvom rádiových telekomunikačných zariadení (vrátane satelitných zariadení) poskytovať tie telekomunikačné služby, ktoré oprávnene poskytoval predo dňom vydania tejto licencie. """"Držiteľovi licencie sa zároveň udeľuje na celom území Slovenskej republiky do 1. januára 2003 výhradné právo na poskytovanie verejných telefónnych služieb prostredníctvom pevnej verejnej telekomunikačnej siete"""".

A to ani nehovorí o tom, že DT vôbec nevyplácal dividendy, ale pokútne si ich sám "vyberal" a Slovensku ostala H... ..ť !

Čítajte viac: http://komentare.sme.sk/diskus...
 

 

Nie si nejaký monotónny? Skús napísať aj niečo k veci, kým opíšeš pár odstavcov z manuálu.
 

Síce veľa hovoríš

ale nepovedal si nič. Ide o to, že zlo sa nemá robiť a je jedno či je modré alebo červené ale to s "istotou" nepochopíš asi nikdy.
 

Palach?

A co by povedal nas "Palach" zo Ziliny, ktory sa upalil pred niekolkymi mesiacmi? Toho si ani nevsimame. Ani ti hore ani ostatni.
Problemom sme my. Dame sa nachytat systemom elitizmu, ktory nas zdieraval za komancov a potom od pochybnej existencie Havla, nasledne cez Salgovicovho zata az do dnes.
 

Rudo,

Ty prichadzas z kremla. Neplet si tzv salgovicoveho zata so zatom pohlavara z vojnovej Slovenskej republiky, hoci velky rozdiel v tom nie je.
 
Hodnoť

Hej-Byzovňe,

pán pľebán.
Šak mi rumokatoľycy zname, kemu še to najľepšy oplacelo:
http://www.pluska.sk/spravy/z-...

Aľe y v pekľe še slúža omše - 1 vydli temu bačykovi požyčym. :-)
 
Hodnoť

Ktovie čo by povedal Kristus...

Na bohatstvo Katolíckej cirkvi-Vatikánu. Ale byť dobrým neznamená byť pod NADVLÁDOU VATIKÁNU !
Dôležitú úlohu zohráva verejná mienka. „Finančné osamostatnenie cirkví by asi v tejto oblasti vyčistilo stôl a pomohlo by štátu aj cirkvám,“ zhodnotil teológ Miro Kocúr. V polemikách o odluke cirkví mu však chýba vecná rovina. „Tí, ktorí sa prihovárajú za oddelenie štátu a cirkví, sú spravidla už unavení zo spôsobov, akými najväčšia cirkev na Slovensku presadzuje svoju agendu vo verejnom živote,“ dodal. Transparentnejšie riešenie financovania by podľa neho cirkvám pomohlo. „V prospech tohto modelu hovorí aj to, že cirkvi už dnes významnú časť svojho rozpočtu pokrývajú zo zdrojov, ktoré nepochádzajú zo štátneho rozpočtu,“ pripomenul.
Kocúr tvrdí, že odluka cirkvi od štátu je zaručená ústavou. Zavacká je však oveľa skeptickejšia. Odluka cirkvi od štátu nie je podľa nej možná. A nie je podmienená ani navracaním majetkov. „Odluke bráni zmluva so Svätou stolicou. V nej je totiž zakotvená povinnosť štátu podporovať cirkev. Takže kým platí táto zmluva, nemožno zrušiť štátnu podporu ani počítať so skutočnou odlukou,“ vysvetlila.
Zdá sa, že podľa dnešného stavu veci môžeme iba - platiť.
 
Hodnoť

 

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze

V talianskom časopise Oggi bol uverejnený fakt, že Vatikán vlastní po USA druhý najväčší zlatý poklad v hodnote 3.500.000.000 Eur. Vonkajšie finančné rezervy Vatikánu sú koncentrované hlavne na Wallstreet. Dohromady sa celkové vlastníctvo cirkevnej centrály v akciách a iných kapitálových účastiach odhadovalo už v roku 1958 na približne 50 miliárd DM. Táto suma sa medzičasom zvýšila podľa odhadov na viac ako 100 miliárd . Vatikán vlastní mnohé najvplyvnejšie rímske banky a je v Európe, vSevernej a Južnej Amerike účastný na nevídanej plnosti mocných priemyselných podnikov, niektoré dokonca patria ďalekosiahle Vatikánu, ako napríklad bývalá Alitalia alebo Fiat.
Cirkev - je najväčším vlastníkom pozemkov západného sveta Niekoľko príkladov: • Nemecko:8,25 miliárd m2 najväčší súkromný vlastník pozemkov, • Taliansko:viac ako 500.000 ha ornej pôdy,• Španielsko: cca. 20 % všetkých polí,• Portugalsko: cca. 20 % všetkých polí,• Argentína: cca. 20 % tiež všetkých polí, • Anglicko: cca. 100.000 ha, • USA: viac ako1.100.000 ha ornej pôdy Lúky a lesy nie sú započítané.
 
Hodnoť

 

Krvavé peniaze, teda obchodovanie s ľuďmi a otroctvo zväčšili bohatstvo cirkvi, z ktorého žije ešte dodnes, »Svätý« Martin Tourský (dnes zobrazený v mnohých kostoloch, ako delí svoj kabát) si vydržoval napríklad 20.000 otrokov. Prvá anglická otrocká loď sa volala »Ježiš«. Dňa 18. 6. 1452 legitimoval pápež Mikuláš V. obchod s otrokmi skrze bulu, v ktorej splnomocnil portugalského kráľa, » ... krajiny neveriacich dobyť, ich obyvateľov vyhnať, podmaniť a prinútiť k večnému otroctvu«.

Už od 4. storočia sa vytvoril pod doménou cirkvi iný druh držania otrokov: poddaní.• Poddaní boli vlastne postavení na roveň otrokom. Nesmeli opustiť svoju krajinu a boli bezmocne vydaní vlastníkom veľkostatkov, ako napríklad kláštorom. Boli vydieraní a šikanovaní odvádzaním úžerníckych úrokov. Tak vznikol korupčný a tyranský exekučný štát vysokého stupňa. Utrpenie poddaných bolo neznesiteľné. Mnohí rodičia boli nútení, aby predali svoje deti do otroctva alebo na prostitúciu.

Mnohí ľudia nevedia, že aj predaj požehnaní, titulov, audiencíí a mnoho ďaľšieho dodnes nekresťansky zväčšuje bohatstvo Vatikánu. Cenník Vatikánu(stav 1990) • DM 5.000,- ktoré si pápež necháva zaplatiť za osobne podpísané požehnanie s potvrdením, • DM 30.000,- za privátnu audienciu s pápežom, vrátane videa, • DM 50.000,- dar za čestný doktorský titul,• DM 120.000,- dar za vyznamenanie (rad hviezdy veľkokríža, rad sv. Gregora), • DM 300.000,- za titul baróna,• DM 2.500.000,- za pozdvihnutie do kniežatského stavu, • DM 50.000,- za vedľajšie náklady takejto procedúry, približne pri príležitosti veľkonočnej omše, • Počínajúc cca. 100.000,- Euro (v priemere cca. 250.000,-) stoja procesy so svätými. Takto drahý proces si môžu dovoliťlen zámožné rodiny a reholné spoločenstvá.Len za 464 vyhlásení za svätých (viac ako za posledných 400 rokov), ktoré vykonal Ján Pavol II. išlo do kasy Vatikánu cca. 116.000.000,- Eur.

Mnohí tiež nevedia, že viac ako 1 miliarda Guldenov sa dostala do Ríma skrze obchod s odpustkami. To je časťou cirkevného majetku ešte dnes. • Pápež Sixtus IV. rozhodol v roku 1467, že účinok cirkevných odpustkov platí aj pre úbohé duše v pekelnom ohni.

Inkvizícia bola lynčujúcim súdnictvom v mene »pravej« viery, • Cirkevné kniežatá stále znovu získavali krvavé peniaze - tak excesívne, že sa hovorilo o okrídlenom slove v zmysle, najrýchlejšieho a najľahšieho prostriedku ako sa stať bohatým - upaľovať čarodejnice.

Ak chcel biskup alebo opát zväčšiť svoj pozemok, nechal často vyhotoviť falzifikát, ktorý sa potom »našiel« v archíve a dokázal, že to alebo tamto knieža zo skorších časov už odkázalo určitý kus zeme kláštoru. Čo mohli proti tomu robiť jednoduchí roľníci, ktorí často nevedeli ani písať a ani čítať?

Ešte stále sú cirkvi največším súkromným vlastníkom pozemkov v celej Európe a určite aj na svete. Koľko z tochto bohatstva bolo zaplatené z poctivej práce? A koľko majetku získala zhabaním, ukradnutím, falšovaním a inými lúpežami?
 

Sluhaj,

už šy še vihutorel? :-D
Y toto treba brac s rezervu. Aľe povedzyc treba. :-)
Máš češke šerco? Odruc ho! Bo raz cy budze z neho plano.
Rozumyš? ;-)
 

Ufff tolko hlusiny...

...asi nevadi ze p. Kocur o koze a p. predposledny o voze, len ked je zadanie zo Sumracnej vrchovate naplnene.
 
Hodnoť

Dobrý text,

a zjavne nie som sám, kto si to myslí, usudzujúc podľa množstva nezmyselných výlevov, ktoré asi chcú zabiť diskusiu pod týmto článkom. Pán Kocúr, čo píšete bolí ako pravda.
 
Hodnoť

už som to písal,

doba je zlá a ľudia sú ešte horší...
 

doba

je taka akou ju urobia ludia
 
Hodnoť

Smutné zistenie.

Článku nie je naozaj čo vyčítať. Avšak pôsobí na mňa veľmi bizarne fakt, že som sa tu stretol s článkom, ktorý pekne smrdel novinárskou korupciou...a ešte bola k nemu aj cenzúrovaná diskusia.
Možno by nebolo od veci aby s tým robili niečo aj samotní novinári..
 
Hodnoť

Ťažká

úloha pred nami stojí.
 

Nemyslím............

Neviem koľko máš rokov,ale ja pamätám rok 1989.Kto by bol povedal 7. novembra,že o desať dní nastane demontáž socializmu v Československu ? A stalo sa. Stačil jeden prehmat polície a 200 - 300 tisíc nespokojných a režim,ktorý sa dovtedy zdal nezdoľateľný sa zosypal ako domček z karát. Oni - všetky hnilé systémy sa navonok javia ako tvrdé nezdolateľné. Ja verím v to,že ak sa nájde aj na Slovensku tých 100 - 200 tisíc nespokojných a potiahne pred parlament - tak nebude musieť ni vykonať defenestráciu - poslanci radšej risknú "sebaublíženie" ako by počkali na to či budú vyhodený z okna . Aj abdikačné listy stihnú ešte v priebehu 10 - 12 hodín doručiť do parlamentu..........
Ale ak si myslel potom to čistenie "augiášovho chlieva" - tak nás potom čaká naozaj ťažká práca .......
 

7 novembra

uz padol socik vsade a v Moskve vladol Gorbacev. Socialisticky tabor bol porazeny dvakrat vacsim nepriatelom a niekolko sto ludi so zahranicnymi poradcami vyjednavalo prechod na novy rezim aj v Ceskoslovensku. Ako tusim posledny vazal Moskvy.
 

Popri zamestnaní

normálni ľudia by vedeli takúto krajinu viesť aj prácou popri zamestnaní.
Týmto tam v parlamente to neide ani na celý úväzok.
My sme ich zamestnávatelia a mali by sme ich naozaj vyhodiť, možno že aj cez okno.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre