SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rodič a rodič (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Kto stratil kontakt s realitou?

Ten rozhovor som počúval. Jediný kto nemohol porozumieť bol hovorca ministra, čo zahmlieval o 106. Gender ideológia - salámovou metódou, asi lepšie zaplatené ako za ten terénny výskum.
 

 

Kriste pane, zobudte sa. Ved vy uz tu gender ideologiu vidite uplne vsade. Ste takto akoze dusevne v poriadku? To si vazne myslite, ze dobra krestanka Marka postkovie opusti manzela, zmeni orientaciu a zacne vychovavat deti so svojou lesbickou kamoskou len preto, ze na prihlaske nie je uvedene MATKA a OTEC ale iba RODIC?? Alebo v com akoze vidite tu zaplatenu gender ideologiu??
 

 

Nie som Kristus Pán a nespím, ale platené vyplachovačky a vyplachovačov mozgpv poznám.
 
Hodnoť

K+

najlepší článok aký som v poslednej dobe čítal.
 
Hodnoť

 

Gender ideologia je mi odporna ale tomuto problemu vobec nerozumiem. A nerozumiem preco ma stat predpisovat nejake formulare prihlasok. To skoly nevedia povedat co potrebuju?
 

škole vždy záležalo na rodičoch

čo tam po žiakovi. Rodič musí mať dobrý kádrový profil.
Nerozumiem, prečo nejaké kolonky o rodičoch na prihláškach na vysoké školy vôbec sú.
 

ministersto zas nezvládlo riešenie

celý problém vznikol z toho, že zahraniční študenti nemajú rodné číslo a bolo treba nejako rozlíšiť uchádzačov (najmä tých z mimo EU). tak trepli do prihlášky povinne uvádzať rodičov. a spôsobili väčší zmätok, než bol predtým
 

Miško,

dnes ti akosi nejde karta :-) Zahraniční študenti majú identifikačnú kartu, dostanú pridelené akoby "rodné číslo".
 
Hodnoť

No oni si to tak predstavujú,

Že sa im bude roky dariť vyhýbať sa realite: ich 8 či koľko percent voličov ich zvolí, a oni si budú vymýšľať vlastné hodnoty a rozvíjať ich na riešení neexistujúcich problémov, až kým sa ich nepodarí zobchodovať za nejaké teplé miestečká alebo trocha vplyvu alebo nejaké chechtáky do straníckej pokladničky.
 
Hodnoť

Clanok

je vzorovym prikladom toho, ako sa to ma napisat, ked niekto:
1. miesa hrusky s jablkami
2. place na zlom hrobe...
 

Tiež

na mňa tak nejako pôsobí.
 
Hodnoť

Výsledky "práce poslancov" môžu a aj

ohrozujú mnohé.
Vaša práca pravdepodobne škodí iba v rétorickej rovine, v praxi asi neznamená nič.
 
Hodnoť

 

RE: "Ak niečo ohrozuje slovenské rodiny, tak sú to výsledky práce poslancov, ktorí absolútne stratili kontakt s realitou."

- Najrozumnejšia myšlienka akú som na SME za véééééľmi dlhé obdobie našiel.
 
Hodnoť

Akademická debata

Principiálne nezvyknem stáť na strane KDH, v tomto prípade im však čiastočne dávam za pravdu. Slovo rodič totiž definuje pôvodcu zrodu dieťaťa, t.j. toho, kto to dieťa splodil a toho, kto ho porodil - teda otca a matku.To je fakt. Ak sa máme o veci baviť čiste akademicky, nemali by sme teda nazývať rodičmi ľudí, ktorým bola z akýchkoľvek iných dôvodov zverená výchova dieťaťa, a ktorí mu viac alebo menej dokonale rodičov nahradili. To, že sa medzi dieťaťom a jeho vychovávateľmi ( poručníkmi, pestúnmi atď.) vyvinie citové puto, ktoré o.i. vedie i k tomu, že dieťa ich volá otec alebo matka, je vecou zvyklostí, náklonnosti, lásky a pozdejšie možno i morálky. Napriek tomu však, akademicky vzaté, rodičmi nie sú. Ostanú vždy len náhradou za rodičov. A teda, ak by sme chceli byť dôslední, zodpovedajúce kolónky v rôznych tlačivách ( nielen v prihláškach na vysokú školu )by mali v prvom rade zohľadňovať skutočnosť a byť označené a aj vyplnené podľa toho, kto dieťa vychováva – t.j. prvé dve kolónky pre mená skutočných rodičov slovami : mená rodičov – otca a matky, a druhé dve kolónky pre mená iných osôb, ktorým bola výchova dieťaťa zverená, označené akokoľvek inak ale nie slovom rodič. Ak neupierame právo niekomu stať sa z vlastnej vôle niečím, čím sa nemohol stať z vôle prírody, nemali by sme umelo vytvárať podmienky aspoň na to, aby sa zabudlo ako to v skutočnosti je.
 

Nech tam dajú dve kolonky

"Zákonný zástupca" a je pokoj. Meno matky a otca má akurát tak zmysel pri rodnom liste ďalej to dieťa môže vychovávať z rôznych príčin "ktokoľvek". A to že niekto volá svojich alebo adopciou získaných rodičov mama a tata je len vec jeho. Bo mám kamaráta ktorý svojich vlastných rodičov volá menom (nie preto že by im naň nevedel prísť) bo je to u nich zvykom.
 

načo sú kolonky o rodičoch

na prihláške?
Keď sa uchádzaš o prácu, píšeš si do životopisu otec a matka, alebo rodič1 a rodič2 ?
 

 

Rozumný človek, ktorý sa uchádza o prácu nepíše do životopisu o rodičoch nič.
 

Udaje o rodicoch a ...

.. a inych rodinnych prislusnikoch sa snad uvadzaju, len ak sa niekto chce zamestnat v statnej sprave, specialne v sudnictve. Obyvatelia Komjatic maju vynimku, ti su vsetci "nasi".
 

 

Ak chcú byť katolícki priateľia dôslední mali by trvať na zrušení používania slova "rodičia," keďže fyziologicky "rodič" je ten, kto rodí. Druhý partner je iba "splodič."
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre