SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sú politici naozaj horší ako my? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Super článok Mr. Šípoš.
Stačí pozrieť ako tu na diskusii mnohí "demokrati" osobne útočia či nenávistne vypisujú,
pritom tupoňské komenty.
A chcel by som väčšinu vidieť ako by odolali keby len mali možnosť nejakého teplého fleku či kšeftíku s výnosom nad 10 až 20 000 eur......................
Stačí sa pozrieť aký chliev je v komunálnej politike,
a to v miestnych zastupiteľstvách sú doslova obyčajní treťotriedni aparátčici a oportunisti.
 

 

Nič moc super nie je. Áno, zlodejiny a podvody sa dejú v živote, ale to nie je ospravedlnenie pre ešte väčšie zlodejiny vo vrcholovej politike, práve naopak. A ja tp p. Šípošovi poviem veľmi jednoducho: my po politikoch nežiadame dokonalosť, ale aby aspoň trochu "popustili kontrolu" nad svojimi činmi! A to nerobia ani jeden! Naopak, okato a obrovsky sa jej bránia. Až tak, že boli práve naši pravicoví antifico politici ochotní zrušiť úrad pre štátnu službu v 2006 mesiac pred príchdom Fica a len kvôli možnosti rýchlo dosadiť pár kamarátov doslova zapredali Slovensko Ficovi, ktorému už nič nebránilo obsadiť Slovensko. Tak aká dokonalosť? Pýtal som sa ich na odpolitizovanie všetkých okrem Fica, nechcú o tom ani počuť. Písal som novinárom, ktorí tiež toto len zakrývali. Vás p. Šípoš sa ani nejdem pýtať. Predpokladám, že úrad, kde by mali rovnaké zastúpenie všetky parlamentné strany (rovnosť kontroly) by ani vám nevyhovoval. Nestrannosť nevidím ani u vás. A čerešničku na záver: dôvod na zrušenie úradu, ktorý je súčasťou zmluvy s EU a ktorá ho žiada späť je podľa Mikloša: je neprípustné, aby mi úradníka vyberal niekto iný. Presne ten istý dôvod, ktorý používa Jahnatek pre zamestnávanie svojej dediny. Tack o čom to tu všetci novinári a pod. píšete? Že máme tolerovať zlodejiny, lebo "je to tak". Odmietam. A podľa týchto volieb aj väčšina Slovenska. Odmietame pidradnú politiku. A vy nás o opaku nepresvedčíte. Presvedčujte politikov, aby robili aspoň podpriemerne slušnú politiku, nie ruskú... Toť vsjo.
 
Hodnoť

 

Ak na politikov neplatia zakony ( nik z vrcholovych politikov nebol odsudeni ), tak stracaju prirodzene zabrany a v tom su horsi ako ostatni...To plati prave o slovenskej politickej scene, inde si aj posedeli.
 
Hodnoť

 

Háčik je v tom, že politici na Slovensku sa systematicky zbavujú možnosti kontroly, a tým aj prevencie či nápravy, potom to takto vyzerá, že sú v tom bahne všetci
 
Hodnoť

Zle.... Plati porekadlo, ze

prilezitost robi zlodeja. To plati v beznom zivote. V politike plati: Zlodej robi prilezitost...
Odtial vsetky tie tendre, myta a predaj majetku...
 
Hodnoť

 

Priznám sa, že mám dosť zmiešané pocity po dočítaní Vášho článku. Jediné, čo Vás v mojich očiach ako-tak ospravedlňuje, je Vaša mladosť a právo človeka na omyly. A práve kvôli Vašej mladosti som sa rozhodla trochu rozohniť. Želáte si, aby sa ľudia správali slušnejšie a lepšie ("Skúsme politickej kultúre pomôcť vlastným príkladom, doma či v práci.") a zároveň hovoríte o tom, že "politici si zaslúžia viac empatie". Len tak mimochodom - kde by sa mala zastaviť tá empatia? - pri 2000 EUR-ách, 5000 EUR-ách, 100 000 EUR-ách zlodejiny....? Premýšľali ste o probléme niekedy tak, že práve preto sa tak bezostyšne všade kradne, zbíja, klame, podvádza, korumpuje, po známostiach vybavuje, že politici dali tomuto stavu takú zelenú, že zelenšia už ani nemôže byť?! A to nehovorím iba o maličkom Slovensku, kde Mečiar a jeho hyeny boli iba katalyzátorom na urýchlenie týchto "blahodarných" zmien pre zotročenie celej spoločnosti, v ktorej úspešne pokračovali modrí a dnes pokračujú červení. Pokojne môžeme prejsť k celému svetu, ktorého existencia stojí na nadnárodných spoločnostiach. Čo myslíte, ako sa "prebíjali" tieto spoločnosti na nové, slabučké, roztrasené neobsadené trhy - vrátane toho nášho postsocialistického? Ufff, ale zostaňme radšej na našom milom malom Slovensku, ktoré je naším domovom a (dúfam) bude domovom i pre Vaše deti. Za socializmu sa tradovalo, že "kto nekradne okráda svoju rodinu". Vážený autor, ani neviete, ako ste ma - určite nechtiac - sotili do starých "dobrých" čias. A ja sa čudujem, kde sa to vzalo u Vás, keď produktívne roky svojho života nežijete v pokrivenom socializme? K politikom NESMIEME byť empatickí. Musíme trvať na tom, aby nám vládli len tí najlepší, ktorí v nás umocnia túžbu po tom najlepšom spôsobe života - bez korupcie, bez na(d)stavovania pravidiel iba pre vybraných, bez zbojstva z nášho spoločného. Zrelativizovanie tejto túžby prináša iba to, čo teraz prežívame. Nenechajte sa oklamať falošnými pocitmi "empatie".
 
Hodnoť

Suhlas p. Sipos,

politikov si "neoutsourcujeme", su spomedzi nas, takze presne plati, ze kazda krajina ma taku vladu ako si zasluzi. Myslim si tiez, ze mozno az 70% kritikov politikov by sa na mieste politikov zachovalo rovnako, pripadne este horsie.
 
Hodnoť

skoda

p. sipos skoda ze ste tuto myslienku nedokoncili a to v com je podstatny rozdiel medzi verejnou a sukromnou sferou. ak sa vam sukromna spolocnost nepaci pripadne jej neverite, kupite si ten produkt u konkurencie alebo si ho nekupite vobec. za "nekupenie" si produktu od statu mozte ist do vazenia.
 
Hodnoť

Toto je človek z Transparency?

Dúfam, že tento článok je myslený ako zlý vtip, pretože ak takýto názor zastáva človek z Transparency International, tak to nie je človek na správnom mieste. Máme byť tolerantný k podvodníkom, lebo veď čo, každý kde tu niečo ukradne, tak nebuďme takí prísny? To čo je za prístup? To že politik je viac vystavený nástrahám korupcie a moci, znamená že treba dávať dvakrát väčší dohľad na to čo robia a dvakrát viac trestať, pretože tí ľudia rozhodujú o zákonoch a o obrovských množstvách peňazí, ktoré im nepatria. To že sa v súkromnej firme niekde kradne, tak to určite vlastníci netolerujú ani nie sú k tomu ani trochu empatickí. Naopak, ak človek pracujúci vo fabrike napríklad na sušienky zoberie čo i len jednu sušienku domov, napriek tomu, že tam pracuje tak má okamžitý vyhadzov aj keď má mesiac do dôchodku, a žiadnu empatiu. Tak prečo preboha by sme mali tolerovať ZLODEJINU... som zhnusený
 
Hodnoť

Asi nepochopila väčšina prispevateľov

do diskusie.

Myslím, že myšlienka bola asi v tomto:
Mnoho ľudí na Slovensku sa hnevá, že politici podvádzajú, klamú a kradnú, ale rovnako to robia aj oni. (Tým, samozrejme, nevravím, že tak robia všetci.)
 


Najčítanejšie na SME Komentáre