SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vďačnosť po Kryme (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Galis sa musel zblázniť.

Slavkovský zachraňuje česť krajiny. Čo ste tam v tom SME naozaj všetci Martania?
 

nuz

nie, len nie su rusofili, to vam totiz zabranuje vidiet veci take ake su,
 

 

Kritika má byť adresná, ale Slafkovský je zbabelec na to, aby sa sťažoval Ruskej vláde,č i Putinovi, radśej sa odbaví na nevinných a ešte si myslí, že je hrdina.

Nesúhlasím aby mi česť zachraňoval nejaký bezcharakterný zbabelec, nech si radšej zachraňuje svoju, lebo ju nemá.
 

Nezbláznil sa,

skús si to prečítať ešte raz, prípadne ešte raz, ak nepochopíš, čo napísal.
 

 

Klasika. Vsetci su blazni len ty si lietadlo. Rusi nam pomohli pri oslobodzovani ale v 68 nas okupovali a v tejto chvili sa tak spravaju na Kryme. Co na tom nechapes? Ci ako ti uz bolo napisane cez tu svoju rusofiliu nemozes vidiet realitu?
 

 

Táraš. Československo nebolo Ruské územie. nebola tu väčšina Rusov a nevítali sme ich. Takže netreba porovnávať neporovnateľné.
 

 

Krym tiez nebol Ruske uzemie ... este pred par tyzdnami to bolo uzemie Ukarajiny
 

no chlapče

primátor si váži padlých a nikdy to nebude inak.. len nechce ich pamiatku osláviť s politickými reprezentantantmi štátu, ktorý od vojny niekoľkokrát hrubo porušil medzinárodné právo.. invázie do česko-slovenska, afganistanu či na krym sa jednoducho nemôžu tolerovať.. to by iste pochopili aj tie tisíce mužov, čo obetovali život za oslobodenie liptovského svätého mikuláša od nemeckých okupantov..
 

 

pekne a jemne vysvetlené. Len či tí kssmer pozitív to takto chápu?
 

copy od P. Lehotského- super

Organizátormi osláv oslobodenia mesta Liptovský Mikuláš boli okrem radnice oblastná organizácia SZPB, miestna organizácia SZPB, Klub vojnových veteránov SR a Akadémia ozbrojených síl Liptovský Mikuláš. Nik z menovaných organizátorov predstaviteľov ruskej administratívy na oslavy nepozýval. Pozvali sa sami, keď zavolali na sekretariát primátora, že prídu. O deň neskôr im primátor Slafkovský zavolal, že ich prítomnosť nie je vzhľadom na aktivity Ruska na Ukrajine žiadúca. Povedali, že to berú na vedomie. A potom vydali zúrivú tlačovú správu a prišli. Toľko fakty.

A ešte k Slafkovskému, ktorému ruský tlačový atašé skúsil podsunúť voľačo s Banderom. Predpokladám, že mu chlapci z FSB tento môj komentár dajú do pozornosti, za čo im ďakujem. Pán atašé od chlapcov z FSB totiž asi nedostal v zvodke o Slafkovskom skutočnosť, že v roku 2002 ako poslanec NR SR parlamentu predložil (a parlament naprieč celým politickým spektrom schválil) jeho zákon o vojnových hroboch (č. 441/2002 Z.z., neskôr upravený zákonom č. 130/2005 Z.z.). Na základe zákona začali mestá a obce od vlády dostávať pravidelné účelovo viazané finančné prostriedky na údržbu vojenských cintorínov (a dostávajú dodnes - napr. v prípade L. Mikuláša je to 13 400 ročne), dovtedy sa táto záležitosť zanedbávala a obce to ťahali z vlastného, ak na to mali. Ak nemali, ostávalo to na hlavách dobrovoľníkov, alebo rástla burina... :-(

Čítajte viac: http://www.sme.sk/user_profile...
 

 

je to uplne v poriadku. vzdali sme uctu nasim osloboditelom z roku 1945, lebo si to zasluzili. na rozdiel od rezimu, ktory vladne v rusku teraz. lebo putin postupuje tak trochu ako hitler voci rakusku a sudetom. co mna, ako slavianofila a trochu aj rusofila velmi mrzi. ale realita je taka.
 
Hodnoť

 

Akú a koho česť zachraňuje Slafkovský. Chápem, že chcete Slafkovského ako tak ospravedlniť, ale ukazujete aký Ste len ďalší pokrytci. To čo urobil je neospravedlniteľné a veľmi, veľmi primitívne. Jeho česť a charakter je pre mnohých ľudí už iba ako špinavá handra a nič iné. A dajte s Krymom už pokoj. Bol predtým Ruský a Ruský je aj teraz a so súhlasom väčšiny obyvateľstva. Chápem že redaktori sú závislí od denníka SME a ten zase od poklonkovania Západu a Amerike, ale aspoň sa spamätajte , a nechoďte s úplnými blbosťami na verejnosť.
 

Dalsi priatel ruskeho imperializmu

A preco sa neodstahujes do Ruska, ked su taki первос& ;#1086;ртный, sudruh?
 

špinavá handra

to si kde zobral. Si povrchný a aj bezzásadový, keď je pre teba zabratie Krymu v poriadku. Iste žije tam teraz väčšina Rusov, ale predtým tam boli len Tatári. Že sa Rusi počas existencie Sovietskeho zväzu nadpočet rozmnožili ešte neznamená, že Krym bol vždy ich. Mimochodom prečítaj si dejiny. Krym patril takmer 300 rokov Turkom. Aj v Estónsku nežilo toľko Rusov pre sovietskou nadvládou. A takých štátov je nie málo.
Slafkovského počin je isteže sporný, ale súhlasím, že zachraňoval tvár Slovensku. Nie som ani novinár SME, nemilujem Ameriku a Západ, ale mal som 21 rokov keď sa mi pred očami v Liptovskom Mikuláši valili tanky s pomocou o ktorú sme ich nežiadali. K Rusom len toľko: na dovolenku chodím zásadne tam kde nie sú. Správajú sa hlučne, rozdrapovačne a nekultúrne. Taká je aj ich politika a preto Slafkovský urobil záslužnú vec.
 

 

Krym obývali aj Skýti, čiže Krym nepatrí Tatárom, ale úplne niekomu inému. Tatári sú iba privandrovalci, ktorí fyzicky zlikvidovali predchádzajúce obyvateľstvo Krymu.
 

súklasím

Netvrdím, že Krym patrí Tatárom. Obývali ho aj Skýti. Bolo to územie, kadiaľ často putovali ázijské kmene do Európy preto hovoriť o tom, že bol vždy ruský je nezmysel
 

martin lukacek,

pôvodne som chcela napísať, že blcháčovská partia ožíva. Potom som si prebehla zopár príspevkov, zrejme si z Prešova. Nič to nemení na tom, že táraš a vôbec si nepochopil, čo chcel Slafkovský povedať, aj tebe.
No, ale od človeka, ktorý neovláda základy slovenského pravopisu, by som chcela veľa :-)
 

slusny obcan...slusny obcan

Kadrovat sa nepatri....zaspali sme v socializme?....mysliac si, ze nazov nicku a pravicove myslenie nahradi argumenty?:-)
 

Ale no,

ty asi netušíš, čo je to kádrovanie. Ja som kádrovákov zažila na vlastnej koži. A ver, nie je to nič, čo by som chcela znovu vrátiť späť. V mojej práci bol kádrovákom ujo partizán so 6-týždňovým vzdelaním v nejakej straníckej škole. Teraz mi to už pripadá skôr úsmevné, keď si spomeniem ako tento ujo každé dva roky spovedal nás, výskumných pracovníkov. Ani len netušil, o čom je naša práca, ale dôležitý bol ako ...
Aké argumenty som mu mala dať na "špinavú handru"? Argumenty som dala včera:

http://liptov.sme.sk/diskusie/...
 
Hodnoť

SLAFKOVSKÝ kandiduje do europarlamentu

takže z môjho pohľadu zachraňuje v prvom rade SEBA a svoju teplú stoličku v Bruseli, toť vsjo - bolo potrebné sa zviditeľniť a na takéto zviditeľnenie netreba veľa peňazí, len urobiť somarinu o ktorej sa bude písať... nič iné za touto úbohosťou Slafkovského nebolo.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre