SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dosť bolo našho lavírovania medzi Západom a Ruskom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

Zväzáčik

nikdy politikom nebol, on sa totiž na politika stále iba hrá. Che Gevara, Fidel, Jánošík, to sú jeho nehynúce vzory. Jednoduchý, ako tá seriálová Mária, ale kapitalistické chúťky má.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Čo vlastne západ Ukrajine ponúka ?

Keď Ukrajinci protestovali na Majdane, búrili sa preto, že im došla trpezlivosť s mizernou životnou situáciou, arogantnou vládou a žiadnymi vyhliadkami. Riešila sa pritom otázka, aký veľký vplyv má mať „krajná pravica“. V Jacenukovej vláde sedia ministri „ultranacionalisti“
Strany Sloboda, , z ktorej predseda pred pár rokmi žiadal „koniec kriminálnych aktivít organizovaného židovstva“ a obviňoval ich z „príprav genocídy“. Do akej miery „neofašisti“ zosilnejú potom, keď Ukrajinci v dôsledku reforiem „schudobnejú“. USA ani EU neponúkajú Ukrajine nový „Marshallov plán“! Z Ukrajiny sa stane „dojná krava“. Keď Rusko za nejaký čas ponúkne Ukrajine a jej obyvateľom, ktorí sa ocitnú v mizernej sociálnej situácii, plyn za výhodné ceny alebo nové pôžičky. Časti Ukrajiny sa môžu pridať k Rusku samé, pretože USA, EU im zo srabu nepomôžu. Toto chceli ľudia na Majdane ? Môžeme im spolu s našimi médiami tlieskať ?
Väčšina financií z MMF, ECB, skončia v rukách najbohčších oligarchov na zahraničných účtoch, ale reálne splácať ich budú „radoví Ukrajinci“. Zahraniční investori sa už teraz tešia na „privatizáciu podhodnoteného verejného sektora“ (dôchodky, zdravotníctvo...), za ZLOMOK SKUTOČNEJ HODNOTY.
 

presne

tak... ja len nechápem prečo som vyššie zrušený... nenápísla som nič iné, iba som sa spýtal belu či aj členov svojej rodiny ktorí boli v KSČ nazýva zväzáčikmi, alebo to používa iba kedy mu to vyhovuje...
 

Bbela, Bbela, len málokto dostatočne

chápe myslenie velikánov ako je Fico. Na celom svete je to maximálne 893 841 ľudí.
 

etse nedavno pucal

v predvolebnych debatach Kisku, ako robit nezavislu zahranicnu politiku. No tu moze sudruh Hranol robit na pieskovisku v Topolcanoch. Len aby ho tam ti krpci neprecikali:-)
 

 

"A preto je nielen spojeneckou povinnosťou, ale aj najvlastnejším záujmom Slovenska pomôcť Kyjevu k lacnejšiemu plynu. "Nech nás to stojí hocikoľko", aspon bude môcť Šuc kritizovať vládu, že "zadlžuje" krajinu !
Keď to EU aj USA chcú, nech teda "zacvakajú" celú stratu, ktorú Slovensko tým pádom utŕži, ale to Šuc nevie "zariadiť", tak môže radiť tomu čo prehral vojnu.
 
Hodnoť

však ten komunista bral rozum aj u toho

Kaddáfiho , keď jedol kozie bobky
v jeho stane
 

 

a riešil bulharské sestričky zo šarmom jemu tak ... ryšavým

http://blog.sme.sk/blog/9133/3...
 
Hodnoť

...nič v zlom...

..ale toto je fakt "super" komentár ...ako vyplýva zo správy tak : "To by v praxi znamenalo, že by sa ruský plyn na hraniciach v Kapušanoch otáčal a prúdil naspäť na Ukrajinu" ...tak akýže postoj....svojim spôsobom dobrý ***** Rusov...otázkou je čo by to spôsobilo pre naše odbery a po druhé kto to zaplatí, keď Ukrajina neplatí..a po tretie...Rusi by to nechali len tak?....isto....Američania si hrajú svoju hru prostredníctvom iných hráčov...a navyše...nebudeme pre zmenu závislí zas od niekoho iného...???
 

kto zaplatí čo?

Myslíš ten plyn, čo bude v Kapušanoch otáčať?
Ale veď to nebude slovenský plyn. To bude plyn, ktorý Nemecko kúpilo z Ruska. Takže ak Ukrajina bude niekomu za plyn platiť alebo hoci aj neplatiť, Slovensku to nebude.
 

..no veď...

..to je presné tá otázka koho plyn to bude...a komu by mala UKRAJINA platiť....podľa správ by mala nám ..inak by tam Lajčák nerokoval...ale nejaký nemecký minister....a jedno koho plyn by to bol...ak je dodávaný z Ruska a dodával by sa "otočkou" na Ukrajinu...tak by to Rusi asi len tak nenechali....a je jedno či sú to akurát Rusi teraz...ak by tebe niekto neplatil za dodávaný tovar a obchádzal by ťa cez nejakú tretiu osobu tak by som chcel vidieť ako by si sa zachoval....
 

 

Keby som ja dodával niekomu tovar a on by mi zaňho neplatil, tak by som mu nezvýšil cenu na dvojnásobok, ale by som mu ho prestal dodávať. Nech kupuje a dlhuje niekomu inému.
Ale ja nie som Rus...v tom to bude.
 

Myslím, že si nepochopi pointu.

Spätný transport plynu neznamená, že plyn v každom prípade príde do Kapušian a my ho len obrátime na Ukrajinu. Skús si spomenúť, že pri podobnom spore spred pár rokov, Rusko už plyn zastavilo, bez ohľadu na to, že my a celá EÚ za plyn platila podľa zmluvy. Takže v takom prípade by nebolo nielen čo obracať späť na Ukrajinu, ale plyn by sme nemali opäť ani my keby sme, našťastie, nemali prepojenie na rozvody EÚ. Aj to po dlhoročnom vajataní a bagatelizvovaní nutnosti zvýšenia kapacity produktovodu Istria (ktoré mimochodom stále trvá). Ropných magnátov z Blízkeho Východu sa už viac-menej podarilo presvedčiť, že šíriť svoju politiku vydieraním ostatného sveta cez ropu, nie je to pravé orechové. Ostáva len dúfať, že sa to podarí aj voči Veľkému ruskému Bratovi.
 

Ospravedlňujem sa,

nie Istria, ale ADRIA
 
Hodnoť

 

Pánko sa Kiskovi smial, že nezvládne zahraničnú politiku. Tak som zvedavý, ako budú pán premiér problém riešiť, pretože tu bude nevyhnutné vyjadriť JEDNOZNAČNÝ postoj. A tie postoje ako vieme, má pán premiér viacero. Jeden proruský pre domáce publikum a potom "oficiálny", ktorý sa mu teraz fakt nehodí. Chcel zdrhnúť do prezidentského kresla. Chvála Bohu, nezadarilo sa. Tak nech chalan ukáže, aký je štátnik. Osobne by som nechcel byť v jeho koži teraz.... Nech si to vyžerie do dna.
 

Nakoniec sa ukáže,

že tá moja predpoveď, že fico zakotví na ústavnom súde, sa zrealizuje. Nemá kam utiecť, lebo po tomto ho ani do Bruselu nebudú chcieť. A to šieste voľné kandidátske miesto priam čaká naňho. Uvidíme.
 

 

Je evidentné, že to 6 miesto ústavného sudcu je "rezerva". Ja som skôr rozmýšlal, či po ňom nepoškuľuje Harabín...
 

Trefná poznámka

Fico je človek ktorý je založením bolševik, ale má kamošov(šéfov) kapitalistov, miluje panslovanký romantizmus ale v Bruseli hopká ako poslušný zajko. Sľubuje čo nikto nemôže splniť, chce prosperujúcu ekonomiku ale kladie prekážky podnikaniu. Myslím že je to neschopák ale nedá pokoj kým nedosiahne čo chce a chce jediné: vládnuť. Keď to dosiahne, nevie čo s tým - na škodu nás všetkých. Takému treba šťuchanec zvonku napríklad od Bidena aby sa zorientoval no a slovenský volič by sa už mohol v budúcich parlamentných voľbách zorientovať tiež. Načase!!!!!!!!!!!
 

Pekne napísané.

" Fico je to i to ", hlavne je to otrok svojich pánov, ktorí milujú čerpanie dotácií.
Podstatu tohoto nímanda vyvetľuje najlepšie virenie vzduchu: "Nechceme radar v Čechách!" - prihováral sa Putinovi, keď reč stála.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre