SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ad.: Veľmi smutná správa o Slovensku (23. 4.) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ad.ad.:,

je smutné, že máme ďalšieho nekompetentného ministra školstva, ktorý je nadôvažok ukážkovým pozostatkom komunistickej praxe a rétoriky. Abdikovať z funkcie je málo. Ešte by bolo treba nahradiť aj materiálne škody, ktoré jeho súdružská príslušnosť v rezorte napáchala. Rozmýšľam, či to je ľudská obmedzenosť spojená s chamtivosťou, alebo ľudská hlúposť spojená s pocitom moci, alebo možno všetko dokopy. Lebo len hlupák si neuvedomí, že všetko zlé, deštruktívne, čo robí v svoj prospech a prospech jeho svorky je sabotážou voči republike. Alebo on vôbec tento pocit, že robí niečo zle, absolútne nemá. Myslí si, že všetko, čo robí je úplne fantastické. Súdruh, previesť sebakritiku v rezorte aj vo všetkých ďalších, ktoré zabezpečujú, participujú, ... rozvoj školstva v Slovenskej socialistickej republike a vyvodiť pádne dôsledky na najbližšom zjazde strany.
 
Hodnoť

sudruh minister

toto je jak z XV. zjazdu UV KSC ... ste sa zasekli v casoslucke v rokoch 80tych?
Ze "mladeznicka politika", "narodne projekty".
Co tak uvazovat logicky - mladi, kedze vidia, ako to funguje vo verejnej sprave, vo vrcholovej politike, v justicii, v beznom zivote, kde kazdy kazdemu je vlkom, a vidia, ze v prvom rade na tych najvyssich miestach nie je ani len naznak ochoty nieco zmenit k lepsiemu, volia radsej odchod z tejto krajiny?
Co tak zacat najprv tam u vas hore, u najsamvyssich polobohov, ktori si zamienate sluzbu volicom, a hlavne vasim nevolicom za sukromnu firmu, cicajucu statne prachy?
"Novela počíta s tým, že mládežnícka politika nebude príveskom, ale kľúčom. Kľúčom k tomu, aby sa mladí čo najviac mobilizovali pre správu vecí verejných. Aby si osvojili rozhodovacie procesy už v samospráve. A teda, aby ich devízou boli reálne skúsenosti, ktoré dokážu neskôr čo najviac uplatniť. Už dnes môžeme hovoriť o silných základoch a nespochybniteľných východiskách. Napríklad viacerými národnými projektmi, ktoré sa udomácnili medzi mladými."
Aj vdaka takymto "strategiam" ale hlavne nerieseniam sucasneho marazmu v spolocnosti mladi utekaju.
"Stratégia práce s mládežou preto neopisuje len problémy, ale poskytuje aj riešenia. A toto na rozdiel od pána Hrabka vôbec nepovažujeme za „veľmi smutnú správu“."

Velmi smutna sprava sudruh minister je, ze ste absolutne nic nepochopili.
 
Hodnoť

Truhlík ministrom.

.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre