SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Časť Európanov si myslí, že im vzali vlasť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

súhlas

tiež som viac prívržencom Locka než Huma, ale existencia tradícií a predsudkov je prirodzená v európskej spoločnosti, s takými dlhými a pohnutými dejinami.

Riešením je pokúsiť sa všetkých ľudí vtiahnuť do európskej myšlienky spôsobom, že si tam každý nájde svoje miesto a stranu obhajujúcu jeho záujmy. Súčasné politické rozdelenie europarlamentu sa musí zmeniť na rozumnejšie, to by mala byť zákadná úloha europolitikov. Najrozumnejšie sú takéto frakcie:

- liberálna ľavica (socialisti s predstavou, že ľudské práva zabezpečuje štát)
- liberálna pravica (libertariáni, týchto by som volil ja, zatiaľ však neexistujú)
- konzervatívna pravica (náboženskí fundamentalisti. Nepíšem kresťanskí, lebo tu máme aj veľa moslimov)
- konzervatívna ľavica (komunisti. Bohužiaľ aj takí sú medzi nami)

A demokratické súťaženie o podobu Európy by sa mohlo začať.
 

 

pokojne napíš, že si neomarxista. nadirigovať ludom lásku k europskej myšlienka, nadirigovať frakcie, dokonca si tam vytvoríš aj neexistujúcich liberálnych pravičiarov aka neomarxistov (ale bud bez obáv, tí tam už dávno sú). naozaj nerozumiem, prečo by mali byť ludia vťahovaní do akejsi europskej myšlienky....
 

 

Liberálni pravičiari existujú: napr. Sosimple a ja, len nie sme organizovaní, nepoznáme svoje preferencie a v žiadnom prípade nie sme neomarxisti! Dúfam, že po tomto zverejnení nám stúpnu nad 44%, lebo sme oveľa múdrejší a lepší, ako panujúca strana...
 

 

zaiste, ste liberálni pravičiari, lebo ste to o sebe vyhlásili. :-) inak aj onakvejší neomarxisti sa vyhlasujú za pravičiarov, napríklad taká žitňanská.
 

dobre

teda si ma onálepkoval. Ale tak si sa do toho vžil, že si zabudol na seba. Tak prosím onálepkuj aj seba, aby som vedel, s kým sa bavím a ktorá frakcia ti chýba.
Lebo aj nevťahovači patria do Európy.
 
Hodnoť

Budúcnosť EÚ najviac naštrbili a

znechutili ľavicoví sekularisti. Majstri pôžičiek a pohanstva, sociálneho inžinierstva až eugeniky.
 

Presne ako pises

a ja by som k tomu pridal nekontrolovatelnu vlnu migrantov z Afriky , Azie a Blízkeho vychodu ktori prichadzaju vycuciavat jednotlive socialne systemy clenskych statov a týmito ludmi sa eugenika europy vyrazne vylepsuje rok od roku
 

 

pozor, pozor, nečítal si pozorne článok, nevzdelaní imigranti zo zaostalých krajín sú predsa zárukou našej buducnosti, vdaka čomu predbehneme aj čiňanov.
 

s Európou je to ako so Slovenskom

pravica dobrovoľne odovzdala vládu ľavici a potom sa diví, aké psie kusy ľavica stvára.
 

Súhlasím, s podmienkou, že ja sa

nedivím.
Ďalším problémom pravice je, že sa správa ako ľavica. Kradne a tára o ľudských právach bez ľudských povinností.
 
Hodnoť

Vyborny clanok

Po dlhej dobe v sme vyborny neideologizujuci prispevok. Ta cesta nevedie ani Lockom, ani Humom :-) pretoze ak integracia vykoreni tradicie, uz to nie je integracia, ale inkorporacia. Realpolitik, Merkelovej Realpolitik a zuadne multi- kulti je cesta pre Europu.
 

 

Uplny suhlas.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre