SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zodpovednosť dnes a zajtra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nemám nič proti verejnym výdavkom

teda v primeranej miere, pokiaľ sa z nich polovica neukradne.
Keďže vieme, že na Slovensku sa to tak deje a najviac sa kradne v súvislosti s čerpaním eurofondov, tak to je to najnižšie visiace ovocie, ktoré by sa malo obrať! Keby sa obmedzilo kradnutie, tak by sa mohli dane znížiť a aj tak by dlh klesal. vtedy ani keby sa hneň prijal ústavný zákon o vyrovnanom rozpočte - nebol by to žiadny šok. Lebo v skutočnosti sa naozaj žije a hospodári vyrovnane, na dlh sa iba kradne.
Ale či i len čiastočnej nápravy toho sa asi nedožijem. ;-(
 
Hodnoť

Táto analýza

len dosvedčuje platnosť aj obráteného hesla. Pôvodné :"všetko zlé je aj na niečo dobré!" a obrátené. "všetko dobré je aj na niečo zlé"! Nie som propagátorom sociálnych vymožeností aj pre tých čo sa im nechce pracovať. Ale vždy treba byť opatrný pri "priťahovaní opaskov". Nemožno sa vyhovárať,že :"keď sa rúbe drevo,ívery odskakujú". Ak sa tak deje - je to len neschopnosť či neochota urobiť analýzu a potom z nej aj vychádzať!!!!!!Politici veľmi radi a veľmi často tvrdia,že majú "lepšie riešenie",moje skúsenosti však hovoria,že naprostý opak je pravdou !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Hodnoť

...vždy ma dojímala

...ekonomická predikcia letmým pohľadom cez susedovu ohradu
 
Hodnoť

Socialne "vymozenosti" prerastaju v EU

cez hlavu, odradzaju mladych pracovat, pre nich je dochodok nekonecne daleko a vidia len, ze im stat berie 70% penazi ktore akutne potrebuju na zabezpecenie vlastneho zivota, byvanie, mobilita, jedlo...
Vysledok socialneho inzinierstva v Europe je len ten, ze vsetko je drahsie kvoli daniam a mensej kupyschopnosti kvoli daniam.
Vsetci sa zriekame momentalne svojich zarobenych penazi na nejaku virtualnu "pomoc" statu v buducnosti. Sluzby za tieto peniaze dostavame mizerne a podhodnotene. Ak by si ludia sluzby ktore inac ponuka stat kupovali za hotove, dostali by viac. To sa tyka zaradom skolstva, zdravotnictva, dochodkov...
 
Hodnoť

 

Kombinácia krízy, nezamestnanosti a škrtov vo verejnom sektore vyhnala z pobaltských krajín jedenásť percent celkovej populácie a takmer štvrtinu mladých ľudí vo veku 19 - 30 rokov. Miera emigrácie mladých bola v dvoch pobaltských krajinách omnoho vyššia ako v Portugalsku a Grécku, ktoré sa paradoxne borili s vyššou nezamestnanosťou ako Litva a Lotyšsko.
veď je to do plaču......takéto ekonomické úspechy, likvidácia populácie
 

 

pravdepodobne nám chcel autor naznačiť, že aj my sa máme vysťahovať, aby sme zachránili štát.
 
Hodnoť

Pán Baláž, nejaký ideologický tajomník

Smeru tu píše články pod Vašim menom a robí z Vás hlupáka.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre