SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Shooty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

"don't worry baby,

everything will turn alright".. brian wilson 1965..
 

 

Pravica na SK je ako čelné sklo na aute, trochu ťuknuté, rozbité na tisíc kúskov, už nepriehľadné, iba priesvitné, prakticky nepoužiteľné a drží ani neviem prečo a čím. A samozrejme ani neviem cez ktorý fragment (frakciu ) sa mám pozerať na premávku.
 

si ma rozosmial :-))) vtip týždňa

že vraj trochu ťuknuté a drží vraj ani nevieš prečo a čím po kope ... Ty si teda maxioptimista, alebo nosíš super tmavé okuliare a ucpávky v ušiach ... pozri sa do parlamentných lavíc kto tam sedí za akú stranu a za ktorú stranu bol volený ...niektorí stíhajú za 2 roky pomaly odchod z 2 "rodnej" a tej "pravej" strany
.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
.

P.S.: pravica na Slovensku to sú len tragikomickí šašovia ... na pár výnimiek
 

Hehe, Cici*Ben!

Keď to ty povieš, tak to fakt sedí a všetci sa tu strašne smejeme!
Lebo tvoj birmovaný SuDr. Fico KSc. je spolu so všetkými svojimi Kolesíkmi priam vzorom vážnosti a dôstojnosti.
 

spasitel Matovic

prave teraz v trnave spusta vyrobu specialneho tmelu-lepidla na svojom multifunkcnom tlaciarenskom stroji aby zalepil popopraskane predne sklo pravice ...
 
Hodnoť

tak najprv si ujasnime co je pravica

a dufam, ze zacneme tym, ze k nej nebudeme priradovat klaunou z KDH, co je sustavna chyba od r89. ti za ich tzv rodinu spolu s matovicom z pravice spravili wc
 

 

Bacha na Matoviča zo StarTreku, lebo na teba vytiahne ten jeho deflektor lži... ;-)
Mne sa celkom páči aj tzv. dôsledná opozícia KDH voči KSSmer-NSDAP, ktorá sa prejavuje spoločným hlasovaním v NR SR a v koalíciách v miestnych samosprávach. ;-)

Zostáva mi ako jediná SaS, ktorá jediná stojí dôsledne proti neoboľševickému moru.
 

 

Ty mudrlant najmúdrejší na svete, smer môže byť KSS iba , lebo NSDAP je predsa Kotleba , čo máš ty v hlave ? Och, čo vás to učili kedysi . Ja čo už od roku 2009-2010 tvrdím , že Ficko pôjde postupne dole a pri moci je pre neschopnosť akože pravicových strán ako sú KDH , SDKU (čo sú aj rovnaký zlodeji ako Smer) , a menšinové strany a klaunovský obyčajný ľudia , tak väčšia hrozba je Kotleba do budúcna . Však mysli trocha dopredu ak to dokážeš.
 

 

Chlapček, zaujal si ma, pozrel som si teda tvoju históriu.
Okrem zúfalého pravopisu som našiel opakované dôsledné popieranie svojich názorov.
Jeden z príkladov:
"Poondiaty Gréci šťastný náhodný a neviem aký !!! Videl som ich dva zápasy a nevedeli si ani nahrať !! To nieje možné koľko šťastia majú ! Ešte aj Kosta Ricu dostanú .. dúfam že ich Kosta Rica roztrhá !" 25.06.2014

"Taktiež sa pridávam , Grécka hra pohľadná oku nieje pre nestranných fanúšikov, ale je vidno že hrajú tak ako povedali , za Grécko a jej obyvateľov , takže za toto gesto palec hore ! Takto sa majú chovať pravý reprezentanti ! :-)"
30.06.2014

Chápem tvoju detskú túžbu mať niekde ideálneho politika, bez chýb, 100%tného. To ťa prejde vekom. Chápem aj tvoju agresivitu, to je tým boxom a tvojimi 60 kilami. Opakované nakladačky musia frustrovať. Ale skončil som s čítaním tvojich príspevkov vtedy, keď si začal vychvaľovať Fica za výstavbu diaľnic... Už mi je všetko jasné, už chápem aj tvoju kritiku mojich príspevkov. :-)
 

 

z SaS mám dlhodobo pocit, že nadobudli presvedčenie že sú geniálni a kto s nimi nesúhlasí v nejakej konkrétnej veci je ..... , okrem toho mi vadí aj ich postoj k voličom a k vecnej kritike, voličov majú takmer za nesvojprávnych a vecnú argumentačnú kritiku ignorujú, namä čo sa týka ekonomických tém, lebo povedzme si to konečne otvorene, keby sa nechali padnúť banky, tak ako si to predstavoval Sulík, tak skolabuje celá ekonomika, lebo na banky sú naviazané všetky prevádzkové a investičné úvery hospodárskych subjektov a keď padne hospodársky systém, tak padne všetko a nastane totálny chaos, rozvrat, prípadne občianska vojna
 

 

och aké úbohé vyťahovať a kopírovať sem moje príspevky , krok zúfalca ktorý nemá argumenty.
Keď sa ti diaľnice nepáčia nejazdi po nich , môžeš chodiť okreskami, nikto ťa tie diaľnice nenúti užívať. Okrem toho sa Fica nezastávam, len tvrdím čo je fakt, keby ich on nezačal stavať tak by ich nezačal nikto. A vidíme tie Fígeľove diaľnice pod cenu, kde na stavbách zomierajú robotníci ako v Qatare a Brazílií pri stavbe štadiónov , kde na úkor kvality sa ohrozuje život robotníkov a ešte im aj znížia mzdy aby sa to pod tú cenu mohlo postaviť , aké úžasné . Narozdiel od teba nevidím svet len čierno alebo bielo , ale dokážem rozmýšľať racionálne aj sám a nepotrebujem na to politické strany a noviny.
A áno politik má byť dokonalý. Za to že má niekto zásluhy , že posunie túto krajinu za prvej vlády dopredu, tak je neprípustné že si v druhej za úspechy nakradne lebo má nejaké zásluhy a odpustíme mu to. U nás sa držia tí istý dokonca života pri korytách dostanú 5 % a tvrdia ako idú bojovať o voličov , pritom im už jasne bolo povedané choďte preč. Tak to spraví každý politik v Nemecku , Rakúsku len u nás si myslia že sú nenahraditeľný .
 

 

A lepšie mať 70-60 kg než byť tlsté prasa čo prejde pár schodov a už fučí a z čela mu vyteká cholesterol. Prípadne chemikálie zo steroidov . Teba by som uboxoval za 10 sekúnd a by si ani nevedel čo sa stalo. len by si sa prebral z kómy v nemocnici až.
 
Hodnoť

Ptavica, pravica...

Okrem moje vlastnej, na konci ktorej mám päť prstov, neviem u nás o žiadnej inej.
 
Hodnoť

Cim skor treba zmenit

taku sexualnu orientaciu.
 
Hodnoť

Pravica, ľavica?

Toto delenie politických strán u nás je nepoužiteľné.
Aj keď napríklad tlupa Smer samaseba rada deklaruje ako "ľavicovú štandardnú stranu...etc". Lenže taká štandardná ľavicová strana ťažko môže s čistým svedomím (ups svedomie a Smer je ťažko uveriteľné) zavádzať také "poriadky", ktoré doslova dusia malých (v podnikaní) a prihrávajú veľkým. Rovnako štandardná ľavica má takpovediac v náplni práce "ochranu menšín", a tu ich "neregistrované partnerstvo s KDH a rodina v ústave" je v tej ochrane trocha nenápomocné.
V podstate štandardnú ľavicu na Slovensku nemáme (ak nepočítam nejaké zárodky strán viac menej pohybujúcich sa na hrane 0,1% niekde v hlbokej ilegalite)
Za "pravicové" sa rado vydáva aj:
-- KDH.. tu niet čo riešiť. Táto strana je schopná "pretláčať" pravicové či ľavicové riešenia vždy keď im pasujú do ich pravdepodobne prvotného cieľa... povýšiť vatikánsku ideológiu na štátne náboženstvo. KDH nie je strana ani pravicová, ani ľavicová, ich smerovanie je križiacke.
-- Most aj SMK sa tiež formálne hlásia k pravici, ale ich poslanie je len a len národnostné. Sú ochotné a schopné kooperovať vpravo aj vľavo vždy, keď nejaký svoj maďarizačný krok majú možnosť presadiť.
-- SDKU v nedávnej minulosti ešte mohla, snáď ako jediná napĺňať atribút "pravicová" strana (teda pominúc úlety v zvyšovaní úlohy štátu na riadení života občana, či "ľavicových" predvolebných krokov..), lenže od dôb "Gabo to berie alternatívne" sa ich koncept úspešnosti utopil v zvýhodňovaní vlastných, v korupčnosti, politikárčení a v nekonečnom podriaďovaní sa Bruselu. Pravdepodobne bývalý úspešný projekt SDKU speje k zániku.
Teda ani štandardná pravica na Slovensku sa nenachádza.

SaS ako liberálnu neradím ani tam ani vedľa, hoc napríklad ich podpora jedného volebného obvodu je tak liberálna, ako povinná vojenská služba za minulého režimu.
NOVA pravdepodobne ešte neodhlasovali či budú konzervatívny vpravo od stredu, liberálny vľavo od stredu, konzervatívno-liberálny vpravo od ľava či kde, tak tiež ich ťažko určiť do pravého či ľavého košiara.
OĽaNO naprieč politickým aj svetonázorovým spektrom...
Sieť, sa ešte uvidí..

Teda delenie na pravicu a ľavicu u nás kľudne možno si odpustiť, skôr by vhodné bolo deliť na "politikov" a voličov. Lebo zatiaľ je v podstate jedno v akom rétorickom háve, či v slobode a prosperite jedinca, alebo populistickom štát sa postará, tá ktorá "politická grupa" voľbami moc ovládne, vždy končí to tak, že čo dá sa rozkradne. (a čo nejde ukradnúť dnes zadlžením budúcich generácii si moc podelí).

Pokiaľ nebude priamy dosah voličstva na volených, pokiaľ volení nebudú niesť nijakú osobnú zodpovednosť za svoje činy (tzv. politickú zodpovednosť nemyslím... ono nahrabať si a ak jediný postih je a bude "niesť politickú zodpovednosť", tak hrabať sa bude), pokiaľ nebude oveľa vyššia participácia ľudí na rozhodnutiach, ktoré ovplyvňujú život ich aj fungovanie štátu, dovtedy je zbytočne riešiť "pravica" či "ľavica".
Na prehnitom štáte sa nedá vystavať štandardná demokratická krajina, rovnako taký štát nevygeneruje neprehnitú zákonodarnú, výkonnú a súdnu moc.
V takom štáte si sadnú komsomolci, eštebáci či ich dietky, ľudáci, k majetku sa prinavrátivší arizátori s elitou "slovenskej kapitáltvornej vrstvy rozkrádačov" a idú socializmus ostatným budovať. (pričom sami si užívajú "plody a výhody" demokratického trhového hospodárstva a slobody)
 
Hodnoť

jak hovoril Evžen z Chalupárov:

"..jenom jednou jsem podezříval jenom jednoho - a kradli všichni !! .. "
 
Hodnoť

... som potešený, že aj v priraďovaní

honosných nálepiek našim politickým gangom je čoraz viac triezvych názorov ...
 
Hodnoť

Zatial by sme sa mohli zhodnuť na tom,že pravica(pravý stred) presadzuje indivydualny pristup človeka,k riadeniu spoločnosti.Ľavica(ľavy stred),obhajuje skôr skupinové,kolektivne ponatie spoločnosti na úkor slobody jednotlivca.

Pravica vyznáva indivydualnu schopnosť človeka riešiť si svoje problemy.(s vynimkov jedincov,ktorí objektívne sa o seba nedokážu postarať).Ľavica ma snahu všetko dirigovať-riadiť,viesť človeka za ručičku ako malé decko.Myslím,že naše strany sú dosť čitatelné,aby sa dali definovať.Máme samozrejme aj Olano,ktoré je zmäsou všetkého možného.Matovič osobne mi pripomína,skôr anarchistu,ktorý je proti všetkým a proti všetkému.
 

Rád by som vedel, aký názor

má pravica i ľavica na porušovanie pravidiel, napríklad na prekračovanie povoleného maximálneho počtu 40 znakov v nadpise príspevku.
 
Hodnoť

 

Skvele vystihnuté :)
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre