Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Abeho dlhý pochod (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Jedine Japonsko vidí ďalej od nosa

Začiatok článku: "Hoci japonský premiér hovorí o novo získanej suverenite a vlasteneckej hrdosti, neurobil nič, aby dištancoval svoju krajinu od povojnovej nadvlády USA." je strašná somarina. Čo Abe urobil, je presne to čo treba urobiť ako sa zbaviť nadvlády USA. Príčina? Barack Obama.

Doposial sa Japonsko spoliehalo na ochranu USA, tak ako sa Slovensko a celá Európa spoliehajú na ochranu NATO. Lenže NATO je USA ktoré jediné má armádu a výzbroj niekoho ochrániť. Ako by sa napr. Slovensko dokázalo so svojimi tromi občas pojazdnými stíhačkami ubrániť čo len neďalekej Nezávislej republiky Donetska, či ako sa volajú, ak by sa chceli trochu rozpínať? (samozrejme ako bábky niekoho druhého).

Obama je neschopný táraj, ktorý nevie kde je sever. Teroristom dal na tácke Sýriu (hoci ešte na jar maľoval čiaru v piesku ktorú nedovolí Asádovi či islamistom prekročiť), nechal bez povšimnutia zavraždenie amerického veľvyslanca v Líbii v Bengázi, zanedlho sa Afganistan znova dostane do rúk Talibanu, a jeho razantnosť vo vývoji na Ukrajine môžeme všetci sledovať v priamom prenose.

Japonsko vidí, že je čas zobrať si zodpovednosť za svoju budúcnosť do svojich rúk. Keďže ústava im to nedovoľovala, tak si ju Abé preinterpretoval, asi ako pán Mazák v inom článku odobril rozhodnutia nášho Kisku. Aj keby sa mýlil, kým sa celá vec utrasie cez všetky súdy na Slovensku a v Štrasburgu, medzitým sa skončí aj tretia svetová vojna, takže je omnoho rozumnejšie konať ako vajatať.

Kiež by si Európa zobrala z Japonska príklad, pretože keď zanedlho príde do tuhého, ťažko si predstaviť ako sa prestárnutá populácia Európy ubráni nepriateľom ktorí sa množia ako zajace. Na vozíčkoch a s barlami si ťažko ubránime nielen našu civilizáciu ale aj holý život.

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jedine Japonsko si vidí ďalej od nosa

Začiatok článku: "Hoci japonský premiér hovorí o novo získanej suverenite a vlasteneckej hrdosti, neurobil nič, aby dištancoval svoju krajinu od povojnovej nadvlády USA" je totálna hlúposť, pretože čo Abé urobil je jediná možnosť ako sa zbaviť nadvlády USA. Príčina? Barack Obama.

Japonsko sa spoliehalo na ochranu Spojených štátov tak ako sa Slovensko a Európa spolieha na ochranu NATO. Je to omnoho lacnejšie a dovoľuje politikom, aby nemuseli robiť žiadne zásadné rozhodnutia. Lenže NATO je USA, ktoré jediné má armádu a výzbroj niekoho chrániť.

Bohužiaľ, Obama je kecal ktorý nevie kde je sever. Svojimi rozhodnutiami necháva padnúť Irak teroristom, len na jar kreslil čiaru v piesku ktorú Asád a teroristi nesmú prekročiť (ktorú oni samozrejme ignorovali), zanedlho sa Afganistan vráti naspäť dp rúk Talibanu, vraždu amerického velvyslanca v Lýbii nechal bez povšimnutia, a jeho razantnosť vo vývoji na Ukrajine môžeme všetci sledovať v priamom prenose.

Japonsko nemohlo rozvíjať vojenské prostriedky na svoju vlastnú bezpečnosť, pretože im to nedovoľovala ústava. Tak si ju premér Abé reinterpretoval, asi ako pán Mazák v inom článku interpretuje čo si náš Kiska môže dovoliť, pretože kým sa celá vec utrasie cez pomalé súdy na Slovensku a potom v Štrasburgu, tak aj tretia svetová vojna bude dávno skončená.

Kiež by si Európa zobrala z Japonska príklad. Ako by sa napríklad Slovensko so svojimi troma občas pojazdnými stíhačkami obránilo napr. Nezávislej republike Donetska (či ako sa volajú) ak by sa tí rozhodli trochu rozpínať (samozrejme ako bábka niekoho druhého)? Hrozby sa exponenciálne množia a ako sa prestárnutá Európa ubráni nepriateľom, ktorí sa množia ako zajace? Na vozíčkoch a s barlami si ťažko ubránime nielen našu civilizáciu, ale aj holý život.

.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre