SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zbytočný zákaz (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Fuu..

tak tym supermanom co nespia a stihaju vykonavat dve, alebo niektori aj 4 zodpovedne funkcie, ten den s 28 hodinami, sleeplesslyrovnako ako prijem a 4 sekretarky nezavidim.
 
Hodnoť

Scestné argumenty.

Použitá argumentácia v článku je scestná. Neviem kto a akým spôsobom by mal dokazovať, či je poslanec a zároveň primátor v jednej osobe horší ako ten primátor či starosta, ktorý poslancom (euro) parlamentu nie je ? Zásadným kritériom je predsa fakt, že dve zložité, na čas i psychiku zaťažujúce funkcie nemožno súbežne vykonávať, skrátka to nie je fyzicky a psychicky možné a jedna z nich sa skrátka "fláka". Neviem si predstaviť v civilnom živote, že by niektorý občan bol primátorom veľkého mesta a zároveň "len tak" policajtom (teraz nejde o to, že to zákon o PZ nedovoľuje, ale možno práve preto). Je nemorálne a nenormálne, aby ten istý človek bral od štátu a samosprávy dva enormne vysoké platy, ale jeho výkon by bol len 100 percentný, teda nie 200 percentný, tak ako je jeho faktická odmena. Ak chce niekto riešiť problémy samosprávy v parlamente účasťou jeho funkcionárov, tak nech zmení parlamentný systém podľa vzoru v Českej republike, kde práve aj pre takéto konfliktné situácie vytvorili senát.

PS: kriticky píšem napriek tomu, že Rašiho a KDH nemusím.
 

 

Súhlas. Ak zo strany KDH dakedy padol rozumný návrh, tak je to tento.
 
Hodnoť

TY SI CELÝ ZBYTOČNÝ

TY Konštantín Cyril Metod Čikovský

Choď sa prejsť, bo už bludy vypisuješ !!!
 

no, tak teda

ak dve funkcie, tak iba jeden plat
i keď o plat trebárs primátora nejde, skôr o tie bočáky ;)
 
Hodnoť

samosprava sa personalne prepaja

so statnou spravou, pricom maju
byt oddelene a jedna osobka koncentruje
vo svojich paprciach slusnu davku moci
pravdaze nemozno zvladat na plny plyn
obe funkcie, aj ked sa da v nr predriemat 4 roky
/ale aj zakladat novu stranu/ naviac maju poslanci asistentov
-posluhovacov ktorych pracovne vykony tazko preskumat
samozrejme ide aj o nemale prijmy
zdvojovanie funkcii pripomina obdobie pred 89
 
Hodnoť

 

Plat poslanca NRSR je viazaný na plnenie konkrétnych úloh poslanca NRSR a jeho dochádzku.

Je absolútne nemysliteľné, aby v čase, v ktorom má poslanec plniť úlohy vyplývajúce zo svojho postu a berie za to nemalý plat zo štátneho rozpočtu, pokojne "úradoval" niekde inde , kde by rovnako poberal plat zo štátneho rozpočtu.

Toto je naozaj unikát možný asi len na novodobom Slovensku.
 
Hodnoť

Pán Čikovský

Zamestnajte sa na plný úväzok aspoň v troch médiách. A v pracovnej dobe raz seďte u jedného zamestnávateľa, raz u druhého. Teatrálne vyhláste že časti z troch platov sa vzdáte v prospech nejakej charity. Či naozaj to nikto neskontroluje. A keby aj ste robil tri zamestnania akože za jeden plat, tak nemôžete písať naraz tri komentáre, moderovať v TV či rádiu. Všade na 8 hodín, v tej istej dennej pracovnej dobe.... To dokáže len Raši, Osuský, Vaľová, Maňka, Choma, Podmanický..... pretože starostovať, či poslancovať v noci nie je uveriteľné....
 


Najčítanejšie na SME Komentáre