SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Záujem ministra Lajčáka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Chrbticový test

O Lajčákovi, ako o jedinom ministrovi Ficovej administratívy, koluje názor, že je správnym človekom na svojom poste. Teraz má príležitosť ukázať i to , či má chrbticu na správnom mieste. Ak áno, podanie demisie by pre neho nemal byť problém keď ho tlačia do niečoho s čím bytostne nesúhlasí. Inak si môže verejnosť začať utvárať o ňom názor, že keď dôjde na lámanie chleba, kariera a peniaze sú i pre neho predsa len najdôležitejšie.
 

 

nechce sa mi hladat clanok, v ktorom ohladom zamietnuteho navrhu Sudnej rady na sudcov ESLP Lajcak doslova povedal, ze "Slovensko uz malo hanby dost" ... obavam sa, ze aj napriek takymto zavaznym lapsusom Lajcak zvedie tazky zapas so svojim svedomim, zaprie svoju chrbticu, a demisiu nepoda...
 

Minister..

...zahraničných vecí je diplomat ,určite z toho vykľučkuje .
 

 

pri takom sefovi, ako je RF, to kluckovanie vyzaduje schopnosti astralnych bytosti ... alebo sa Lajcak fakt nastve, zbali svesticky a papa...
 

Lajčák...

...nepotrebuje ako šéfa RF , šéf RF potrebuje Lajčáka .
 

Zdá sa mi

že Ficoidi sa zapletajú do vlastných sietí. Ich chránenec harabinoid a jeho poskokovia už dáko prestávajú poslúchať chlebodarcov. Alebo že by zacítli že začal vanúť iný vietor? Čert aby sa v tom vyznal. Lajči to nepochybne zvládne, jeho chrbtica z gumy alebo gutaperče ako písaval Verne ho neomylne zachráni.
 
Hodnoť

Chýbajúca profesionálna atmosféra.

Pri opisovaní sporových vzťahov medzi Súdnou radou, vládou a ministrom Lajčákom sa vytráca ten najpodstatnejší problém a dôvod všetkých "vracačiek" slovenských návrhov na sudcu ESĽP a to je, že obsadzovanie vnútroštátnych funkcií metódou "kamaráčoftov" (osobných, politických ...) bez vysokých nárokov na odbornosť a morálnosť kandidáta vo vzťahu k zahraničným funkciám prestane platiť. Na Slovensku sú pokrivené všetky personálne výbery na akúkoľvek funkciu, pričom tieto negenerujú vysokokvalifikované a morálne autority ale len "funkcionárov" a "činiteľov". Výsledkom sú dosadené priemerné či až podpriemerné osoby, ktoré pri svojom riadení nevytvárajú a ani nemôžu vytvárať tlak a nie sú vzorom pre svoje kolektívy, čím sa celková úroveň neustále prepadá. No a s týmto "materiálom" sa len ťažko dá v zahraničí konkurovať.
 
Hodnoť

Lajcak

bohuzial ma iba technicke nadanie a diplomaciu na urovni..Politicke svedomie a obchodnicky charakter uz uzkazal primerane a nie raz, skoda reci.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre