SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aby voda nedopadla ako drevo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pán Huba.

Hneď na úvod musím povedať,že nie som vzdelaním vodohospodár,naopak - poľnohospodár už na dôchodku. Nie so všetkým čo ste napísali súhlasím. V prvom rade s petícou o vode ktorú v marci 2014 akceptovala Európska komisia. Ja pre zmenu navrhujem petíciu o zákaze predaja ropy a plynu za peniaze je to tiež prírodné bohatstvo a ja nemôžem za to,že som sa narodil v štáte ,kde jeho zásoby sú temer nulové ! Nech nám Nóri a Rusi a Arabi dodávajú tieto pôvodne prírodné bohatstvá za darmo ! Prepáčte ,ale je to presne taká istá blbosť ako to ,že má niekto nárok,aby som mu ja či štát v ktorom žijem dodával zadarmo pitnú vodu ! Práve naopak - týmto obchodom sa vlastne obchodná bilancia vyváži,či aspoň sa k vyváženiu priblíži.
Neuviedli ste žiadne údaje - tak mi ostávajú iba tie ktoré uviedol p.Miklós. Podľa jeho názoru - máme overenú kapacitu cca 80 tisíc litrov za sekundu. Naša potreba vrátane tej čo by a mala ešte dobudovať je cca 23 tisíc litrov za sekundu. takže ostáva 57 tis.l/s. Ak zoberiem do úvahy Vaše tvrdenia,že stavy spodných vôd klesajú a teda podľa Vás sú ohrozené aj kapacity pitnej vody - ja si myslím,že Dunaj nevyschne a ak náhodou áno - tak sa odtiaľto všetci odsťahujú a nejaké dodávky pitnej vody nikoho nebudú zaujímať.Ale aj tak ak sa poistím 100 % rezervou - ešte ostáva 24 tisíc. A mimochodom -ako bývalému poľnohospodárovi nie je mi známe,že by sme vo veľkom zavlažovali využívaním spodných vôd. To skôr sem -tam záhradkári,ale tí na stav spodných vôd majú asi taký vplyv ako prdy kozmonautov v rakete na jej rýchlosť..............Naopak ma prekvapilo - je tomu asi 10 rokov keď záhradkári v Bernolákove požiadali,aby im vodárne priviedli vodu /pitnú/ na polievanie záhradiek a aby pritom nemuseli platiť stočné/chlórovanou vodou polievať záhradu?/
A na záver - Vaše úvodné slová :"aby voda nedopadla ako drevo"? Tu ste zareagovali ako "pravoverný Slovák" ,či pravý slovenský politik. Presne ako oni v dôsledku hovoríte :"ak to nemôžeme rozkradnúť my- tak to zakážeme zákonom,aby to nerozkradli tí druhý". To je za súčasným ťažením Smeru "za ochranu našej pitnej vody ". Nehovorme ,že ak sa to nepodarilo,lepšie povedané ak sa podvodníkom či politikom podarilo úspešne rozkradnúť drevo z našich lesov,že to zakážeme,ale hľadajme cesty ako im dať tak dôrazne "po prstoch",aby si to druhý krát nikto nedovolil. Ale - pravé Slovenské je - zakázať - a máme "nadosmrti pokoj"..............
 
Hodnoť

 

Článok plný rozporov.
Intenzívne poľnohospodárstvo - zo všadiaľ počuť že poľnohospodári krachujú, zaplavujú nás lacné potraviny z Poľska Španielska... to znamená že produkcia potravín na Slovensku klesá a tede spotrbuváva menej vody!!!
Plocha lesov klesá- dajte si do pomeru rozlohu lesov v roku 1914 a v roku 2014. Dnes máme podstatne viac lesov ako pred 100 rokmi.
Pán Huba je dnes bohužiaľ predstaviteľ fundamentalistického enviromentalizmu kde sú v prospech vzenšeného cieľa dovolené aj nepravdy. Ale to už nie je veda ale ideológia.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre