SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Air Glváč (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Glváč je zaproti Ficovi.

V systéme "vodcu" to majú všetci okolo neho veľmi ťažké. Ak R. Fico raz verejne prehlási, že obrana nedostane viac financií ako jedno percento HDP, potom jeho "krovie", teda minister obrany Glváč len ťažko môže s týmto názorom verejne nesúhlasiť (preboha!). Z toho potom vyplývajú názory, tak "trochu tehotný", teda súhlasím s premiérom, ale aj chcem zvýšiť vyzbrojovanie slovenskej armády.
 

 

Glváč zacítil peniaze na tendroch za lietadlá, takže lietadlá budú a Fico len hrá divadielko pre ovce.
 

 

Lietadlami VPRED!
 

Vážnejšie veci sa chystajú

O tom, že v časoch, ktoré nastali, EÚ musí prejednať návrhy USA na TTIP, nemôže byť spor. Hoci verejnú diskusiu je legitímne viesť aj na túto tému. Práve preto by mala komisia EÚ hrať s rukami nad stolom. Čiže tajením koncepcie nedávať jednak dôvod na nepekné podozrenia, ktoré v súvislosti s TTIP vždy vyvstanú.
A po druhé, odkladať takto verejný „diškurz“ s občanom, ktorému – ako je známe – sa nechce dať bezdôvodne hlavu na špalík „globalizácie“. Keďže koncepcia TTIP obsahuje také závratné zmeny ďaleko prekračujúce jedno volebné obdobie, politici i verejnosť musia byť prizvané k diskusnému stolu.
 

 

Aké lietadlá sa budú kupovať je už dávno rozhodnuté (pred veľa rokmi v rozpätí 2000-2004) a nezáleží aká vláda bude vtedy u moci. Táto vec je daná. Jedinou úlohou vlády je len nájsť vhodný čas a dostatočné zdroje. Preto sa aj netrhajú, provízia je daná a nedá sa s ňou špekulovať. Peniaze sú to dosť zaujímavé aby bol záujem to zrealizovať ale nie tak vysoké aby sa to robilo za každú cenu.
 

 

Toho slova vodcu by som sa tak nebal. Jeho politicke postoje sa menia rychlejsie ako pocasie. Glvac by sa neunuval, keby z toho nieco nebolo.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre