SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Služba pre ľudí minulosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Niet sa čomu čudovať

"Táto kauza preto nie je v prvom rade o tom, či bol Babiš agentom. Jeho prípad je hlavne o tom, ako ľahko dokážu súdy uveriť verzii, ktorá vyhovuje ľuďom minulosti." Slovo "uveriť" mal i autor dať do úvodzoviek. Problém je totiž v tom, že tí sudcovia sa pri rozhodovaní neriadia tým, v čo veria, ale tým, čo si žiada politická objednávka Silnejšieho psa. Túto zásadu vtĺkol do ich hláv minulý režim a vytĺcť im ju z nich mohlo iba vyzlečenie z talárov.
 

Tu ide o veľa viac

Išlo o realizáciu Babišových politických ambícií. Ak by súd rozhodol, že Babiš bol agent, tak by v zmysle českého lustračného zákona nemohol byť ministrom, čo je jeho v súčasnosti najväčší business....

A skutočne je smiešne si myslieť, že bývalý štbáci budú pravdivo svedčiť proti jednému z nich...
 

Možno, že by

"neuverili", keby sme im nesiahali na platy. Ako môžu zostať nezávislí s tými almužnami? Aj sudcovia a ich detičky (budúci sudcovia) musia platiť hypotéky.
 
Hodnoť

Fakty sú viac než "uverenia"

Dále k financování nákupu státního majetku sloužily ukradené státní finanční prostředky z kont PZO (Podniků zahraničního obchodu) v zahraničí nebo tajných kont StB v zahraničí (Agrofert komunisty a agenta StB Andreje Babiše nebo Třinecké železárny spolupracovníka StB Tomáše Chreneka). Odhaduje se, že „PZtky“ disponovaly 500 mil. Kčs na kontech v zahraničí ve volně směnitelných měnách. Kolik miliard nakradli estébáci a bylo uloženo v zahraničí asi nikdo nespočítá, zahraniční konta StB jsou v ČR tabu. Proto tolik tajemných firem ze zahraničí v české privatizaci (např. Appian) a tajemných sponzorů politických stran (např. mrtvého Maďara Lajose Bácsiho a na exotickém Mauriciu žijící Radjiv M. Sinha /Milan Šrejbr byl jen výmluva/).

K úplné dokonalosti bylo rozkrádání dovedeno uzavíráním smluv s FNM, kdy majetek přecházel na kupujícího podpisem smlouvy a ne zaplacením kupní ceny (Nanuk, Českomoravské mrazírny, Bomeco, Jemča, Drůbežářský podnik Libuš a Xaverov komunisty Miroslava Tomana, ministra ve vládě "Zemana"). Tak se stalo, že majetek byl nakoupen na nastrčenou firmu, obratem prodán a dluh zůstal za nastrčenou firmou. Dluh později přešel do Konsolidační agentury, kde byl odkoupen stejnými mafiány, kteří jej vytvořili (samozřejmě přes nastrčené firmy), za jednotky procent původní ceny (např. Toman, Charouz, Kellner, Chrenek aj.). Dalším trikem bylo uzavírání smluv, které stát nemohl plnit, vznikla smluvní pokuta či "škoda", která přesahovala kupní cenu podniku a ten přešel na nového vlastníka zcela zdarma. Takto získal Andrej Babiš několikamiliardový majetek Chemapolu (jediného vlastníka licence na LTO).
 

Rovnaký

systém rozkrádania bol predsa zorganizovaný v celej bývalej Československej republiky. Problém je však v tom z akého uhla sa na rozkrádanie pozeráme. ŠTB mal a budem mať každý štát, či sa bude dnes či v budúcnosti označovať ako demokratický, či nedemokratický. Pokiaľ budú existovať štáty , budú existovať a takéto inštitúcie, ktorých úloh je ochraňovať štát proti vnútorným alebo vonkajším "nepriateľom". Rozkrádanie štátneho majetku po prevrate v roku 1989 neorganizovala v ČSFR ŠTB, ale nové politické autority a zoskupenia spolu s rýchlo vzniklou mafiou!!!Teda v žiadnom prípade nie ŠTB či komoušami. To je hlboký omyl a ako vraví klasik " jde o hluboké nedorozumění." Cieľom bolo totižto čo najrychlejšie a najefektívnejšie rozbiť socialistický spôsob hospodarení a socialistický majetok previesť na efetkívne sa rozvíjajúci majetok "demokratickej spoločnosti".Na Slovensku, za vlády V.M. je známe, že minister financií organizoval metodické semináre pre privatizérov "za korunu" , " vopred určenému vlasntíkovi" a pod. Tzn. , že títo ľudia sa dostali k majetkom, ale nevedeli ako prísť rýchlo k hotovým peniazom. Pán minister financií SR im na týchto seminároch vysvetľoval, ako si založiť dcérske spoločnosti, na ktoré je potrebné previesť aktíva, ako si brať úvery na materské firmy, tie priviesť ku krachu a hotové peniažky strčiť do vrecka. Podnik nechať padnúť, ľudí prepustiť a peniaze previesť do bezpečných miest.Teda nie ŠTB, ani komouši, ale nové politické , demokratické štruktúry. Poniektorí v živote žiadneho ŠTBáka ani nestretli, ale keďže nie je oponentúra,rozprávajú "rozprávky starých materí" o tom ako boli prenasledovaní, dokonca týraní a mučení. V súčasnom svete, teda ani na Slovensku, neexistuje nič, čo nie je pod "demokratickou kontrolou". Sleduje sa každý náš krok, či už cez mobily, kamerové systémy v mestách na dedinách v školách na úradoch , skrátka všade. K čomu sa komouši ani náhodou nikdy nedopracovali.Dokonca špičkoví politici, spolu s obdobou ŠTB organizovali únos prezidentovho syna...
 
Hodnoť

Každá špina, zlodejčina,

nečestnosť, podraz - vykonaný v tme vyjde raz na svetlo božie...
Pravda sa vždy ukáže... len treba mať trochu trpezlivosti...
Pomaly melú Božie mlyny - ale iste... Príde doba pravdy i odplaty...

Isté je, že na všetky dobré a teplé miestočká všade si zgustli a siahli eštebáci a ostatok červenej perepúte...
A zostatok občanov-poctivcov hrdlačí, poctivo maká...
 

 

nečestnosť, podraz - vykonaný v tme ???
vykonávaný pred našimi zraklmi už 25 rokov
už 25 rokov sa s tým nevieme vysporiadať....
a čo Lexa v Južnej Afrike????
a pod.
aký náskok mali Patrik Tkáč, Pentu ani nespomínajúc,...
Práve sme sa zobudili pri Babišovi???
 

 

ešte dodávam, člen ÚV KSS Fico ......
Gašparovič, Schuster, Mečiar,
všetci milovaní obrovskou časťou národa....
.....
v čom je lepší Fico od Babiša???
 
Hodnoť

Je nepochopením reality, keď bývalý

komunista sudca súdi bývalého komunistu udavača.
Tiež dnes nie je slovo štbáka dôveryhodnejšie, ako slovo skúmateľa jeho činnosti, ale dnes majú štbáci lepšie príjmy /od štátu/, ako ich obete.
ŠTBáci kradli, klamali, lúpili a vraždili.
Myslí si dnes niekto, že SIS sa zaoberá ľudskejšou činnosťou a nie beztrestne?
Boli vrahovia Koufala potrestaní aspoň nervozitou?
 
Hodnoť

 

Sme by mohlo uverejnit rozhovor s niekym z UPN ktory by ten cely pripad vysvetlil. Ako mam verit tomuto clanku...ked je to len jedna stranka veci.
 
Hodnoť

Uhorková sezóna

Bez ohľadu na Babiša, redaktorkovia zo SME si za pár posledných rokov navykli na tipy od našich "tajných" čo je na akého slováka v Prahe "vedené". Potom vypísali "služobku" do Prahy, akože zahĺbili sa do študovne Archívu bezpečnostných zložiek ČR a behom pár hodín tam, akože objavili čo potrebovali do novín. Babiša "neprechcali" a to nedokážu prehltnúť. Pisálkom nestačilo už manipulovať s našou politikou, dostali chuť aj na českú...... Len akosi už pri tom manipulovaní mľaskali a preglgli naprázdno... Pisálkovia si budú musieť nastaviť svoju latku profesionality o kus vyššie. Posledné roky ju len spúšťali a aj tú najnižšiu úroveň už začali podliezať..... UPN má tiež latku sebanárokov už pod terénom. Tak to Janko L. nastavili....... Aj Širokého spisy si "pán predseda" zobral domov....
 
Hodnoť

 

RE: "Platí to aj vtedy, keď majú rozhodovať o dokumentoch zločineckej organizácie, ktorá okrem iného prenasledovala, zatýkala, mučila, vydierala, manipulovala pritom s faktmi a slúžila tým rovnako zvrátenej ideológii. Presne takou organizáciou prednovembrová Štátna bezpečnosť bola."

- Zločineckou je podľa terajších zákonov. Podľa vtedajších zákonov by bolo zločinom 90% z toho, čo sa beztrestne vykonáva dnes.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre