SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výročia podľa pravice (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

To je paradox - sila Siete je v tom, že berie nohy na ramená.
 

Neviem či je to sila

ale zmätok v hlave je to rozhodne: Podporím Kisku - nepodporím. Nezaložím stranu - založím. Pôjdem na polygraf - nepôjdem. Založím transparentný účet - platím bez bločku. Spojím pravicu - rozbijem pravicu vlastnými kandidátmi - stiahnem vlastných kandidátov.
 

 

Podľa mňa je Procházka plácnutím do vody. Keď s ním zatočil Matovič, potom kto nie.
 

...

ten chlap potrebuje tak 20 rokov aby dozrel.. ak vobec
 

chlapci suhlasim

a na dovazok hovorim ze Prochazka je bielo-modro-cerveny Fico, Fico je aspon jednofarebny a dobre citatelny, obom inak ide o to iste o peniaze az v prvom rade
 

 

Z tohto je len zrejmé, akou bábkou bola Kratochvílová, keď ani nevedela o tom, že sa vzdáva kandidatúry v prospech kňažka. Nech by mala akékoľvek šance, takéto veci by sa najprv mali vyriešiť medzi Procházkom a Kratochvílovou a nie bez nej. Tiež to čosi vypovedá o Procházkovom charaktere...
 
Hodnoť

... a na ktoru tlacovku chodia davy ???

Pan redaktor. Bola to tlacova konferencia, nie verejne zhromazdenie. Na netradicnom mieste, lebo bol na to dovod. Ale bola to len tlacova konferencia na ktorej sme mediam, nie zhromazdenym obcanom, oznamovali preco podavame navrh zakona o vyhlaseni 28. oktobra za statny sviatok. Boli tam 3 tv staby a dalsi novinari. Na tlacovu konferenciu uspokojive. Preco sa len Sme snazi podat to v duchu, ako by to malo byt ludove zhromazdenie na ktore neprisli ludia, je mne tazko pochopit. Ale vy asi viete :)
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

vies o niecom lepsok ako porazit Fica ako spajanim pravice? Alebo vies o niekom, kto by to dokazal?
 
Hodnoť

 

Že SDKU zaniká ma trápi, bolo to to najlepšie, čo tu od r.89 bolo.
Asi je dobré, že zanikne SME, má ta tom lví podiel.
...........
Stačilo takýchto príšerných komentárov
 
Hodnoť

28. október

oslavujú slušní, demokratickí, pravo orientovaní ľudia. Okrem mňa...
Vznik Československa má niektoré pozitíva, ale aj dosť negatív. Uvedomme si, že je to víťazstvo nacionalizmu nad ideou nadnárodnej spolupráce v jednom štátnom celku.
Dosť dobre nechápem, ako tí istí ľudia môžu fandiť európskej mierovej spolupráci, byť proti nacionalizmu a zároveň oslavovať vznik Československa.

Okrem toho, 28. október pre mňa znamená aj začiatok komunizmu u nás: Deň znárodnenia (1945, nie 1948 ako si mnohí myslia). Takže je to výročie víťazstva tak nacionalizmu, ako aj komunizmu.
 

 

Prosím ťa, kde berieš ten nacionalizmus v prvej ČSR za Masaryka?
 

 

Masaryk bojoval proti Rakúsku. Nepochybne preto, že chcel "oslobodiť" svoj národ. Teda nacionalistická motivácia. Potreba samostatného Československa je predsa založená na dodnes prežívajúcom mýte o "300-ročnom nemeckom útlaku po Bielej Hore".

Samotné Československo bolo zmenšenou kópiou rakúsko-uhorskej monarchie s viacerými národmi a národnosťami, ale to Masarykovi neprekážalo - z dôvodu, že tentoraz československý národ v ňom bol "vládnuci". Vznik Československa bol teda úspechom československého nacionalizmu.

Masaryka dodnes voláme "tatíček Masaryk". Očividná podobnosť s Mustafom Kemalom Ataturkom - otcom Turkov, zdrojom novodobého tureckého nacionalizmu.
 

Nuž, to je také...

jednoduché.
 

TGM implantoval DEMOKRACIU !!

do nášho priestoru....
že 40 percent ťapákovcov ju nechce.... 25 percentám je ľahostajná....

to je iné kafe !
 

Implantoval demokraciu??

Iba podľa názvu. Do parlamentu tak v Budapešti ako aj vo Viedni sa volilo dávno pred Masarykom. Keď už, tak implantoval REPUBLIKU a nie demokraciu.

To je ako povedať, že chudáci v Británii či Dánsku nemajú demokraciu a potrebovali by nejakého Masaryka, čo intriguje zo zahraničia proti monarchii.
 

...vačšinou s tebou súhlasím

...ale včil si zaťau takú že až :o)
 

 

vitazstvom nacionalizmu by bolo zachovanie R-U monarchie..kedze slovaci by boli ako reti vo svajci...asi tak pocetni..cesi by na tom boli o nieco lepsie...
 

povedzme

že nemáš svoj deň :)

tá nadnárodná spolupráca - ako história ukazuje - nebola možná, bolo vás "sosimplov" ktorým by nadnárodná spolupráca vyhovovala totižto veľmi málo - o dosť menej oproti tým, ktorí chceli mať právo hovoriť vo svojom jazyku, vzdelávať sa v ňom, mať svoje územie, nebyť vazalom a v neposlednom rade mať svoj nedokonalý, ale stále svoj, štát...
 

 

Nadnárodná spolupráca nebola možná z 2 dôvodov:
1. Český nacionalizmus a nenávisť k Rakúsku
2. Diktát veľmocí, hlavne USA, o rozpade RU monarchie

Na problémy naráža aj terajšia spolupráca v EÚ - nacionalizmus. Moźno o 100 rokov budú naši potomkovia oslavovať "tatíčka Kotlebu", ktorý nás zbavil okov a tyranie Európy a konečne sme neboli vazalom, mali právo hovoriť a vzdelávať sa vo svojom jazyku, mať svoje územie a mať svoj nedokonalý štát.

Čo na tom, že toto všetko sme mali aj pod vládou EÚ. Mýty v hlavách budú silné, ako sú aj dnes.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre