SME
Piatok, 26. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ďakujem (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Silne som prežívala oslavy

dnešného výročia Nežnej... Budúceho sa už vari nedožijem... Takže aspoň ho budú oslavovať moje deti, vnuci, pravnuci.
Som nevýslovne rada, že sa našli pred rokmi osobnosti, ktoré s horúcim srdcom viedli naraz prebudený národ za občianske a ľudské práva, ktoré sa im ukradli.
Vďaka patrí všetkým, ktorí sa pričinili za slobodu nás všetkých občanov!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Oprieť sa len o palicu nestačí

Vo chvíľach ako je táto akosi silnejšie než inokedy pociťujem absenciu hlasu skutočných osobností a uznávaných autorít spoločenského života. Hlasy politikov totiž po 25. rokoch našej pomerne pokrivenej demokracie prestali byť presvedčivé. Každá z politických strán, dokonca i z tých, ktoré vznikli len nedávno, má na hlave nejakú tú väčšiu alebo menšiu hromadu masla a preto čokoľvek ich reprezentanti povedia, pripadá človeku častejšie ako účelová manipulácia než skutočné východisko. Chcem povedať, že raz za čas by sa žiadalo počuť slová, o význame ktorých niet pochybností a ktoré by boli tým povestným svetlom keď občas treba prejsť tmou. Bohužiaľ toho svetla je u nás kriticky málo. Alebo neznie dosť hlasno vtedy keď má svietiť. Neverím, že je to preto, lebo také osobnosti na Slovensku nie sú, no mám pocit, že ich nepočuť lebo z rôznych osobných príčin uprednostňujú mlčanie. Myslím, že aj to je jedna z príčin toho, že ako spoločenstvo tápeme v otázkach kto sme, kam sa uberáme, čo chceme a čo nechceme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Netápeme

Vieme, čo cheme: Chceme sa mať lepšie.
Tak, ako deti chcú väčšie a lepšie lízatko. Tak ako deti nevieme, ako to dosiahnuť. Tak ako deti ho drankáme od tých, od ktorých sme závislí - od mocných nášho sveta, od politikov.
Musíme prestať byť deťmi, prestať byť závislými od politikov a kúpiť si lízatko za vlastné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mne osobnosti nechýbali,

oslavy v SND boli perfektné, v prejave prezidenta žiadne frázy, zato hruď sa nadýmala hrdosťou ((to je ono!)program dôstojný, srdceberúci ale bez nadbytočného pátosu, zobrazenie minulosti, prítomnosti a budúcnosti dojemné a brilantné zároveň. Áno, prvýkrát po rozpade mojej milovanej vlasti Československa som si na záver spolu so speváckym zborom spievala slovenskú hymnu. Spolu s Krylom i MG "děkuji".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, tie oslavy v SND, to bol taký približný vzor toho, čo by tu malo prebiehať. Ibaže pri tej biede sebavedomia a hrdosti Slovákov, by myšlienky, ktoré tam odzneli, mali byť na stole najmenej raz za týždeň a nie raz za 25 rokov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem aj ja,

pre mňa bolo zadosťučinením a poctou sa osobne zúčastniť na zhromaždení a spomienky na 17. november 1989 v SND a vypočuť si skvelý prejav pána prezidenta Kisku. Vidieť prezidentov ČZ, HU, DE, PL a UA a nevidieť tam Fica.
Je tu však obrovský problém a to je hlboká kríza opozičných politických strán a ich vedúcich činiteľov. Strácajú voličov, majú malé resp. skoro žiadne členstvo vo svojich stranách /alebo čo napr. OĽaNO vlastne je/, tak potom tu je otázka koho zastupujú. Bohužiaľ tento problém im prezident vyriešiť nemôže. Lenže kríza opozičných politických strán ohrozuje parlamentnú demokraciu a demokraciu a voľby ako také tiež.
Práve aj o tomto probléme by ste práve Vy, pán Bútora mali napísať aby sa našinec v dnešnom politickom dianí vyznal a pochopil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

SND bolo skvelé, porovnal som si to s tým gýčom čo predvádzali tí traja tajtrlíci pri soche Svätopluka, konečne som sa nemusel hanbiť

pekný deň prajem
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre