SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otroctvo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Otroctvo je životný štýl

nič viac, nič menej. Ako každý štýl má svoje negatíva aj pozitíva, napríklad nedostatok slobody, ale aj vyššiu mieru istôt - človek sa nemusí starať, kam pôjde a čo bude robiť. Otroci oslobododení v občianskej vojne USA to prežívali rôzne - niektorým to veľmi vyhovovalo, mnohí ešte pred vojnou utekali na slobodný sever. Iní boli po oslobodení zúfalí, zrútil sa im svet, pán sa o nich prestal starať a oni nevedeli, ako majú žiť.

Veľmi mi to pripomína pád komunizmu u nás. Sloboda nie je hodnota univerzálne vyznávaná všetkými. Dokonca nie je ani v základoch našej morálky - napríklad nie je v desiatich prikázaniach. Mnohí dávajú prednosť istotám pred slobodou, napríklad do 40 % voličov tak pravidelne volí. K tomu treba pripočítať ďalších 9 % poslušných voličov Pána, ktorého si len predstavujú.
Otroctvo je životný štýl a ako každý štýl má tých, čo ho preferujú aj tých, čo ho odsudzujú.
 
Hodnoť

 

Tvoja definícia životného štýlu má jednu chybičku krásy. Totiž to, čo nazývame životným štýlom, vzniká na základe našich genetických a mentálnych vlastností a jeho kvalita tak závisí od našej vlastnej vôle. Oprotitomu to, čo nazývame otroctvom, je prejavom vnucovania vôle jednej skupiny ľudí (alebo jedinca ) inej skupine ľudí (alebo jedincovi). Preto otroctvo nie je možné nazývať životným štýlom.
 

 

"to, čo nazývame otroctvom, je prejavom vnucovania vôle jednej skupiny ľudí (alebo jedinca ) inej skupine ľudí (alebo jedincovi)"
To mi pripomina diktaturu ci s jemnym prizmurenym oka demokraciu.
:-D
 

Jozef Vengloš ml. sa obchodu s ľuďmi

venuje celý život a je to jeho práca.
 

 

Súhlasím, no v tom zmysle je diktatúra, alebo ak chceš i demokracia, už len formou otroctva. Treba však pritom mať na zreteli, že demokracia je zatiaľ tou najprijateľnejšou formou otroctva - teda najprijateľnejšou formou vzťahu väčšiny s menšinou, resp. silnejších so slabšími, a je preto formou spolunažívania, ktorá je, či už s tým súhlasíme alebo nie, najviac vzdialená zákonom džungle.
 
Hodnoť

Národní socialisti a komunisti si vždy

nachytali otrokov koľko potrebovali za pomoci polície a v doma v Európe.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre