SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo pravica netancuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Tom, na Slovensku pravica a lavica ma ine clenenie ako v normalnej starej Europe. Zjednodusene Pravica - stat je zly vlastnik, tak privatizujme a zarobime na proviziach na predaji, Lavica, dajme tam svojch nominantov a ti nam budu odvadzat benefity. Samozrejme navonok obe tabory hovoria o hodnotach, ale obcan je u oboch na poslednom mieste. Nuz a teraz k tomu pridaj slovensky unikat -jednovolebny obvod do NR SR. Tym predseda strany ziskava dominantne postavenie, nie jednotlivci bojuju o hlasy svojich volicov, ale strana ako taka a jednotlivec bud prijme podmienky na zaradenie sa do pelotonu, t.j. na zvolitelne miesto, alebo skoncil. No a nikto z nasich suhajcov nechce byt nosicom vody a zavisiet od toho, ako sa predseda vyspal, takze kazdy takmer je predseda. Lavica u nas, teda Smer, vsak je postavena nie na voli predsedu, ale na voli spolocnikov zakladneho imania a kazdy z akterov vie, kde je jeho miesto a ze ho neoklaslu. To vysvetluje ich pevnost a stabilitu. Plus ako jediny sa hlasia k lavici, takze ak sa niekto na Slovensku citi lavicovo orientovani, koho chudak ma volit ? Plus slovensky volic odpusta svojim veci, ktore v starej Europe si nemyslitelne a neodpustitelne.
 

Pišta,

keby "pravica" zaviedla také podmienky pre občanov ako sľubovali pred 89. rokom, že to bude bez "inflácie, nezamestnanosti, zdražovania a pod., tak by občania jednoducho volili aj ich. Pravica je len vtedy "sociálne cítiaca", keď je v OPOZÍCII ! Tak nech tam aj zostane !
Ľudia z krajín, v ktorých o moc súperí len zopár strán, sú často zmätení neschopnosťou slovenskej pravice vybudovať silnú alternatívu Ficovmu Smeru. /koľko strán je v USA, Kanade...?/ Prečo potom na Slovensku pred blížiacimi sa voľbami vidíme, ako sa pravicoví politici usilujú práve o blondínu (t. j. zakladajú nové strany s nádejou na miesto v parlamente)? Prečo sa neuspokoja so škaredším dievčaťom (v tomto prípade menej významnou úlohou v spoločnom opozičnom bloku schopnom poraziť Fica)? /Asi preto, že „EGOIZMUS“ západného vzoru im to nedovolí. Najlepší (prvý) je „IN“ a ostatní sú „OUT“ (ako keby neboli.)/
 
Hodnoť

Tom,

vynikajúco napísané. Za toto Vás nebude chváliť asi nikto z tábora "mladých pušiek" a im podobným.
Existuje to známe: "je veľa povolaných, ale málo vyvolených", a tiež je jasné, kde sa chce každý vidieť...
Výsledok je ale taký, že Fico rozdáva politické karty z pohodlia tepla na rozdiel od mladých pušiek, ktorí mrznú na ulici... A bude to tak dovtedy, pokým nepochopia váš komentár.
 

Už tu ktosi napísal,

že to nie sú mladé pušky, ale skôr zábavná pyrotechnika :-)
 

 

Mladé pušky je skutočne idiotský názor. Tu nie sme na divokom západe. Mladé pušky bola jedna banda vrahov.
 

:)

made my day

že zábavná pyrotechnika :))))))))
 

Rád by som sa popýšil,

že to bol môj nápad, ale nebol. A už ani neviem čí bol..
 

 

Výborné...... :-D
 

a riadne navlhnutá túžbou

po moci, ak toto má byť alternatíva voči ficovi tak ten môže kľudne spávať, z tejto pyrotechniky sa strieľať nebude, bohužiaľ
 

dílera kariet je možné vymeniť

povedzme podľa českého vzoru "Babiš". V takom prípade by bolo zaujímavé, či by dotyčný musel skúpiť mocných hejterov ako B., alebo by mu tí slovenskí skôr pomáhali.
 

takže nakúpené už majú

teraz ide o to, či niekto z nich pôjde aj do kroku č.2
https://projektn.sk/8525/proje...
 

vďaka za link

tým pádom nastáva situácia, ktorá nahráva Pente...
Je to vec subjektívna ako každého z nás pri voľbách, keď volíme tú alebo onú stranu. Takže, ak tí ktorí odišli zo SME a dôvodom bola Penta, resp. jeden z penťákov, tak vstup viacerých trnkovcov ako súkromných osôb do projeku N, je to isté ako vstup Haščáka do SME.
Ak to je "boj o čitateľa" a teda boj o ovplyvňovanie verejnej mienky, tak je to absolútne v poriadku a takáto situácia len a len napomôže zlepšovať novinárske, resp. mediálne prostredie.
Takže paradoxne neostáva nič iné, len poďakovať Haščákovi za angažovanie sa v SME ... :-)
 

to isté ?

Tak to isté to rozhodne nie je. Pretože Penta sú tí zlí a Trnkovci sú tí dobrí.
Podobne Panta Rhei (vlastník JaT) sú zlí, lebo predávajú rošťákoviny a preto ich treba bojkotovať.
Martinus tiež predáva roštákoviny, ale Martinus je dobrý, pretože ich majiteľ sedí v našej redakčnej rade.
 

to je presne to, čo píšem...

subjektívna vec každého z nás. Predsa aj SMER-SD je pre niekoho dobrá a pre nie koho zlá. Aj SDKÚ-DS je pre niekoho dobrá, pre niekoho zlá, atď. To isté bude platiť aj pre SME aj pre ProjektN. Aj obsah SME alebo obsah ProjektN osloví toho, či onoho čitateľa. Alebo sa budem rozhodovať subjektívne, či za SME stojí taký pán(i) a či za ProjektomN taký pán(i)?
 
Hodnoť

A čo tak opýtať sa

tých dievčat, koho preferujú?
Proste zariadiť sa podľa aktuálnych preferencií. Prečo to nikoho nenapadlo?
 

lebo dámska volenka

je v spoločnosti skôr výnimka
 

 

A ako by si sa chcel zariaďovať podĺa súčasných preferencií, keď najviac má Sieť, necelých 12%, KDH 11 a potom tá pravicová bieda končí na 5 percentách SMK a SNS, a to nehovorím o nešťastníkoch pod čiarou, ako sú SAS, NOVA, TIP, či SDKÚ. Kto by túto zoologickú pravicovú záhradu zjednotil, tak ten si môže kĺudne hrdo hovoriť pravicový Spasiteĺ.
 

 

Najprv stačí, keď sa spoja tí pod čiarou, aby sa dostali nad čiaru. Tam je jediný problém s poradím na kandidátke, a to sa práve dá poriešiť podľa preferencií.
Potom, keď pravicové strany v súčte zvíťazia, bude treba určiť premiéra a rozdeliť ministerské posty. A tam zase pomôžu preferencie, vlastne potom už priamo volebné výsledky.
 

To je presne ono

na to existujú volebné koalície alebo jednoduchá možnosť kandidovať na kandidátke inej strany(Matovič by vedel rozprávať). Táto možnosť tu je a verím že tie pušky ju neprepásnu. Chce to od nich zdravý rozum a aj velké kompromisy.Ale ked si spomeniem že Dzurinda dokázal udržať v prvej vláde d.f.10 strán po kope 4 roky, tak tvrdím že anything is possible.
 

 

Chlapci, nesnívajte o kompromisoch u malých pravicových strán, teraz by muselo vládnuť aspoň 6 pravicových strán, a viete si predstaviť kompromisy medzi Procházkom a Matovičom, Figeĺom a Matovičom, Figeĺom a Procházkom, Bugárom a Berénym, či Figeĺom a Sulíkom ? Nestačiloi Vám, ako "vládli" za Radičovej, ako sa podrážali po každej koaličnej rade, ako hlasovali za Csentéša a podobne? Oni sa nezmenili a ani sa nezmenia a pokiaĺ ich niekto nepožerie do jednej strany, tak pravica tu ešte dlho vládnuť nebude.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre