SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Šéf RTVS Mika splnil stranícku úlohu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

na to, že je ešte

štvrtok, je to vynikajúci piatkový komentár P.Schutza. :-)

http://komentare.sme.sk/c/7604...
 

TO sme sa

NASMIALI !
Terajšie anuity po desiatich rokoch sporenia v systéme, ktorý je kalibrovaný na omnoho dlhší čas prispievania, sú výsledkom „nekontrolovanej PODVODNEJ kampane“ ala: „ŠVAJCDÔCHODOK“.
Ten dlhší čas prispievania teda mal byť aj takto „KALIBROVANÝ“, nemyslíte p. Šuc ???

Zrušenie Lampy v RTVS formát, kde moderátor má názor a nie je ochotný dať priestor iným názorom, nepociťuje ako svoje poslanie, NESTRANNE a PRAVDIVO informovať občanov. Výrobca programu Hríb v jednej osobe aj Moderátor, ktorý neprejavuje ano najmenšiu llojalitu a elementárnu slušnosť , že môže byť na obrazovke VEREJNOPRÁVNEJ TELEVÍZIE, nenapĺňa základné princípy verejnoprávnosti a tým vytvára pre RTVS sankcie, bol odprataný. KONEČNE.

Aj Kňažko. Chce stotisíc od .týždňa, ktorý napísal, že je Kmotríkov kôň. Zaujímavé bude dokazovanie že nie je kôň, ďalšia urážka hodná STOTISÍC.
Pavel Vosoba, medzinárodný konzultant, (veľmi známy a vyhľadávaný PRAVICOU ?)
 
Hodnoť

Mario...

...Draghi tak akurát rozhýbe nemeckou žlčou a nie infláciu pri kvantitatívnom uvoľňovaní. Markétku Šichtarovie by som nepodceňoval ,už dlhodobo kritizuje druhý pilier a to nielen u nás ,ale i v Ćechách,zle jeho nastavenie .Verejne kritizovala pri zavádzaní 2 piliera v Čechách ,že musia tam sporitelia vstúpiť povinne .Na jej podnet pod verejným tlakom vláda rozhodla o dobrovoľnom vstupe do druhého piliera ,jednalo sa len o 3% .Veľké poisťovne napr.Generali po zmene podmienok vlády, odstúpili od 2 piliera.
 

 

Draghi akurát vyrobí ďalšiu bublinu, ktorú budeme splácať opäť my. V EU ale nielen tam nepochopili, že ľudia už nie sú ochotní sa toľko zadlžovať, čo predtým, poučili sa a neriskujú, že kvôli hlúpostiam, trom zbytočným telkam a neviem čomu, prídu o domy/byt. Lenže ekonomiky a firmy sa tomu nie a nie prispôsobiť, resp. firmy sa už aj prispôsobili, ale politici nie - tí potrebujú dostať do rozpočtu vyššie a vyššie dane a tie nedostanú, ak ľudia nebudú nakupovať každú hlúposť a nebudú sa zadlžovať. A tak to chcú do nás nahustiť. Banky míňajú tie lacné peniaze na toľko (pripečených) reklám, že keby sme sa mali podľa toho správať, tak máme každý doma milióny (s dlhy do tretieho pokolenia). Je to celé choré, na QE zarobia špekulanti, ktorí si lacné peniaze môžu vo veľkom dovoliť požičať a investovať do ďalších bublín, ktoré potom zaplatíme. Aj preto od krízy stúpol počet milionárov v USA na dvojnásobok, ale počet chudobných tiež, nožnice sa rozširujú, pár špekulantov bohatne rýchlejšie a rýchlejšia a zvyšok chudobnie rýchlejšie a rýchlejšie, čím viac vlády a centrálne banky uvoľňujú "QE". Skončí to nakoniec aj tak tým, čo nechceli - revolúciou. Ala Grécko. A bude potom ešte horšie. Lebo politici nechcú pochopiť, že časy nekontrolovaného rozhadzovania na úkor budúcnosti sú preč a dane už nikdy nebudú stúpať takým tempom, ako pred 2008. Do čerta aj s celým QE...
 
Hodnoť

 

V podstate celý štát u nás funguje na princípe PPP partnerstva :)
Investori dajú vstupnú investíciu do Smeru a potom z toho ryžujú za štátne peniaze na dlhé roky.
 
Hodnoť

Očuj Schutzík,

ten Schutz, čo okamžite hrdinsky, spolu s najlepšími v partii, odstúpil-a prestal prispievať so tohoto plátku, lebo sa spolumajiteľom stala PENTA
a Haščák mu môže "fúkať práškový cukor...",
to je Ti nejaká rodina?
Bratranec či čo?
 

Krkavec, Tvoj "odborný príspevok"

som si prečítal odzadu i spredu, ale za ten svet som v ňom neobjavil súvislosť s článkom, rozprávaš tam o akejsi partii, Haščákovi, rodine, no nič, čoho by sa dalo zachytiť, či na to reagovať, maj sa...
 

súdni čitatelia už dávno držia krkavca

v klietke nazvanej ...ignore list ...
( ja tam vykrmujem už vyše dvadsať vtákov :-)
 
Hodnoť

Pán Schutz,

píše sa: en passant
 
Hodnoť

krajina posedlá tmou...

...
 
Hodnoť

pero ako chirurgický skalpel

reže presne kde treba
 
Hodnoť

 

RE: "Zrušenie Lampy v RTVS. Mika splnil stranícku úlohu. Debatný formát, kde moderátor má názor a nie je závislý od establishmentu, takže nepociťuje ako svoje poslanie – na rozdiel od televíznych kolegov - spolupracovať s politikmi pri získavaní voličských hlasov, je v príkrom rozpore s mediálnou politikou Smeru."

- Zrušenie lampy na RTVS nie je ani tak chyba Hríba - ako moderátora ale ako tvorcov relácie, pozávajúcich hostí. Lampa bola veľmi nevyvážená a neobjektívna relácia.

Debatný formát, kde moderátor má názor a nie je závislý od establishmentu, moderátor môže prezentovať v niektorej súkromnej televízii.
 

 

Verejnoprávna televízia potrebuje objektívnu, nezávislú diskusnú reláciu na rôzne spoločenské témy so zástupcami protichodných názorov a postojov; niečo ako skvelé "Máte slovo" s M. Jílkovou na ČT1 každý štvrtok.

Diskusná relácia by mohla byť vysielaná vo večerných hodinách kľudne aj v rámci publicistiky na STV2 .
 
Hodnoť

uzavrete nebo nad Slovenskom

Ten český konzultant to presne vystihol, my to vieme a preto volíme Smer-Oligarchia, chceme byť jednotka v korupcii v rámci EÚ. Ešte povalíme Bulharov a sme tam...
A smerácky káder Mika, čo balamúti ľudí verejnoprávnosťou, stačí priemerné IQ aby človek pochopil širší zámer za zrušením Lampy, ten Schutz vystihol správne.
 
Hodnoť

...

Peter je ako víno, čím starší tým lepší. Je to výborné čítanie
 
Hodnoť

Macher!

Nikto to nedokáže lepšie povedať.
 
Hodnoť

Mika, výmena stráži nebude nežná!

Veru áno. Máme tu predvolebný rok a tí čo sú pri moci majú strach. Boja sa moderátora ktorý sa nebojí. Aj keď tam bol len na druhom programe, len pred polnocou a len na striedačku s futbalom. Musí to byť hrozný strach. Ten čo hovorí o vyváženosti by mal vysvetliť čím je vyvážený Fico, keď je na obrazovke sám, prípadne s moderátorom, ktorý buď prihráva, alebo nanajvyš hrdinský mlčí. Riaditeľ RTVS, aj s jeho uhladenejšími spôsobmi ako mali jeho niektorí predchodcovia, je oveľa hnusnejší zlodej než tí, ktorí nám vytiahnu z vrecka peňaženku. Je najvyšší čas prezradiť mu, že ani táto vláda tu nebude večne, a potom výmena stráži nemusí byť až taká nežná ako to bolo v minulosti.
 
Hodnoť

Citat stvrtstorocia!

Citát týždňa
„Spojenie štátnej moci a hlavných investičných skupín je na Slovensku príliš veľké. Slovensko je prakticky medzi ne rozdelené. Nebo sa tam uzavrelo. Ak nie ste na Slovensku bezprostredne napojený na štát alebo veľkú investičnú skupinu, prakticky nemáte šancu, skrátka nemáte šancu svoj biznis spustiť.“
Pavel Vosoba, medzinárodný konzultant
 

Týždenník Reflex,

vydanie 15.1.2015, s. 21. Je tam kopa aj iných dobrých vecí.
 

 

diky :)
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre