SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hasenie gréckeho ohňa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

platí to známe:

"poloplný pohár, či poloprázdny pohár".
Nehrá sa o fazuľky, ale hrá sa o históriu! Grécko opustí euro, to je isté na 99,99%. No, je rozdiel, či mu ho "odoberie" ECB, resp. Nemci alebo sa nájde "grécky mesiáš", ktorý Grékov "presvedčí", že bez eura bude Grékom "lepšie".
 

 

Ja si myslím, že nie je podstatné, či Grékom zoberú euro, ale či splatí svoje dlhy, hlavne nám. A keby ho mali splácať ešte aj cez nejakú zdevalvovanú a pohodnotenú drachmu, tak ten dlh nesplatia ani za 100 rokov.
 

neboj, splatenia gréckych dlhov

sa ani ty, ani ja nedožijeme! Ani pri eure, ani pri drachme! :-)
 
Hodnoť

Splatí Slovensko niekedy svoje dlhy?

Profesionálnych žobrákov je rozumnejšie vyhnať, ako ľutovať.
 
Hodnoť

...podľa mňa eú

...teraz chystá grékom desiatu do školy reálneho socializmu...ešte im skontrolujú úlohy ...zapnú gombík a potom už budeme sledovať ako si marxov žiačik počína v realite ružových koníkov
 
Hodnoť

Grécke dlhy sú dôležité,

vznikli vďaka benevolencii a nedodržiavania pravidiel v eurozóne. Nemecko, Francúzko boli prví aktéri nedodržiavania, silné ekonomiky. Nikomu by nemali byť robené pardóny. Ľudské slabosti sú silnejšie než ľudské schopnosti tolerancie, dobra, charity, pomoci slabším , mravné a morálne normy, etické správanie. Ale Grécko je oveľa váčší problém. Ak nie západ, potom východ, alebo totalita, jednoducho majú šancu. Tam je toľko počiatočných podmienok, že za takých okolností riešiť grécku diferenciallnu rovnicu je viac ako sizyfovské. Bránime slobodu a tá obrana nás núti robiť ústupky, ktoré nás môžu zraniť. Zdá sa, že v tomto geopolitickom priestore si koledujeme o ďalší konflikt, ktorý môže mať fatálne dôsledky. Ktovie, ako bude vyzerať 70 výročie konca druhej svetovej vojny?!
 

 

tiež si myslím že darmo teraz nadávame na Grékov..jednoducho Nemci a Francúzi ich naučili takto žiť..dávali im zbrane, tovar, požičiavali peniaze a nechýbal im ten tovar ani peniaze..Problém politikov je že urobia všetko aby sa udržali pri moci a politici v Grécku sa aj tak chovali..oni si len kupovali voličov... Nemci a Francúzi vedeli že toľké peniaze nedostanú z Grécka späť tak do toho vtiahli ostatné štáty..
aj naši politici si stále výhodne požičiavajú, no keby niekto chcel tie peniaze naraz späť tak máme problém.. ale kto by mal problém ??? len ľudia ktorí tu pracujú..politici určite nie..oni by aj nadalej mali pekný plat a robili by svoje rozbehnuté kšefty ako predtým.. takže za problémy a chudobu môže len tí ktorí sa striedajú pri moci ako v Grécku tak aj u nás..
 
Hodnoť

Jedno je nad slnko jasnejšie

euro je pre grékov proste príliš silná mena a s eurom sa nikdy z marazmu nevyhrabú,dlhy nedlhy. Ale musí to povedať niekto ako Merkel,pretože ked to povie Sulík, tak to pravda nie je
 

 

hlavne že ľudia dokázali už pár storočí späť platiť zlatom..neviem ako takéto niečo mohlo niekoho napadnúť..silná mena..papieriky.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre