SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Biľak, rôzne názory a zlá reportáž RTVS (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

 

Po zaciatku normalizacie museli clenovia KSC podpisovat schvalenie vstupu Sovietskych vojsk na nase uzemie, ako akt priatelstva. Teda vsetci byvali clenovia KSC po roku 1968 su zradcovia a tyka sa to i Roberta Fica, Vladimira Fajca, ustavneho sudcu Orosa a mhohych dalsich, tusim ich este stale bude cez 300 000.
 

 

Lenže vieš, tí čo boli za hrdinov dopadli ako Marta Kubišová, zákazom činnosti. A tí, čo si povedali, že nebudú kaziť život sebe i svojím deťom, to normalizátorom podpísali a 20 rokov normálne žili, aj keď v takej schizofrénii, ako väčšina spoločnosti. iné si mysleli a iné hovorili. Taká bola doba a málo hrdinov v nej. Keby dodnes žil Brežnev, tak by mal Biĺak pomník možno v BA pred ÚVKSS a vojská ZSSR by tu boli doteraz ako internacionálna pomoc.
 

Čo zrazu tak triezvo a rozumne?

.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

„Teda všetci bývalí členovia KSČ sú zradcovia...“ A tebe sa azda zdá, že tomu tak nie je ? Ty si včera prišiel z Marsu a je ti neznáme, že títo boľševickí pohrobkovia sú dodnes rozlezení vo všetkých štruktúrach štátu a naďalej všetko ovplyvňujú vo svoj prospech ? Nechápem len, prečo tu otváraš tému – čo museli členovia KSČ robiť po začiatku normalizácie, veď Nicholsonov článok je o čomsi úplne inom. Je napríklad o človeku, pri ktorého mene sa normálnym ľuďom obracia žalúdok. Tým, ktorí sme to prežili, je jasné, že keby bol mal r. 1968 prebehnúť podľa Biľakových predstáv, bolo by tých mŕtvych na tisíce a on by bol s rovnakou ľahkosťou vyhlásil, že to bolo v záujme záchrany socializmu. A ty tu zatiaľ prichádzaš s demagógiou o tom, čo museli komunisti počas normalizácie. Dnes už predsa nemusia nič, no neviem o tom, že jeden z nich by sa bol ozval protestným hlasom proti stavaniu pomníka v Krajnej Bystrej. A presne o tom je aj dnešné pôsobenie RTVS ak dáva priestor nejakému boľševikovi aby mohol do éteru trepať svoje komunistické halucinácie.
 

 

Veta z clanku :
"V Biľakovom prípade je to príbeh o zradcovi, ktorý schválil inváziu, ktorá zabila viac ako 100 jeho spoluobčanov."
Moj komentar je to teda iba aplikaciou Nicholsonovej myslienky.
 

 

Kebyže len schválil, ale on ich pozva! a aktívne sa zúčastnil na okupácii a "normalizácii"!!! A to je poriadny rozdiel.
 

Presne!

Lavrov dnes obvinil Západ, že pretláča svoju ideológiu. Keď porovnáme tie ideológie, vidím život a smrť. Lavrov dnes plní úlohu Biľaka. Ako by to vyzeralo v Československu podľa "Ľudovej vlády", ktorú mal vymenovať Svoboda, si vieme živo predstaviť, ako vyzerá krajina po vstupe vojsk na Ukrajine. Aj vtedy aj dnes sú označení bielym pruhom. Zaujímavosťou je, že počet obetí Majdanu sa skoro stotožňuje s počtom priznaných obetí, keď to Svoboda neurobil, neumožnil ihneď Biľakovi ovládnuť situáciu. A tak je to aj teraz. Ešte tu zostala určitá miera Slobody a môžeme takto aspoň diskutovať!
 

To je

jediné , čo nám po víťaznej revolúcii z r.1989 zostalo.Môžeme o niečom aspoň diskutovať.
 

Zostalo nezostalo,

je tu veľa ľudí, ktorý si myslia, že boli naivný, že neprivatizovali, nearizovali, nedečechyzovali. ja hovorím, aspoň môžu kľudne spávať. Človek potrebuje málo k šťastiu, ak to naučí aj svoju ženu.
 

krasne povedane

:-)
 

 

Ano, museli podpisovať, keďže už tu boli tanky krajín Varšavskej zmluvy a vyjadriť svoj skutočný názor v takej situácii si vyžadovalo veľkú odvahu. Za to, že sa veľa ľudí bálo vyjadriť svoj skutočný názor, resp. ich režim prinútil podpísať nejaký zdrap papiera, nemožno nikoho považovať za zradcu. Avšak za to, že sem prišli tie okupačné vojská, je zodpovedný len Vasiľ Bilag
 

 

Dubcek nemal pustit naraz ekonomicku a politicku slobodu. N aekonomiku Rui kaslali, na politiku nie. Pozri si posledny rozhovor Dubceka s Breznevom, kde Breznev mu vycital, ze nevyhodil este stale 4 ludi, ktorych mu slubil. Takze to, ze tu prisli Rusi je bohuzial Dubcekova sprostost. Este Kadar ho varoval, ze ked to neurobi, musia prist. Jeho podpis obuskoveho zakona je len pokracovanie marazmu, do ktoreho sa dostal.
 

Pán dal príučku sluhovi

ČSSR bola od roku 1945 nesvojprávna krajina okupovaná Sovietmi, aj keď tu priamo neboli ich vojská. Reformní komunisti v roku 1968 si neuvedomovali kto je náš pán, verili Brežnevovovej vete z decembra 1967 pri odvolávaní Novotného: "Tavárišči éto Vaše delo". A snažili sa robiť samostatnú politiku.
Biľak a Husák vedeli že naši koloniálni páni sú v Moskve.
Biľakov pozývací list nespôsobil príchod ruských vojsk, boli by aj tak prišli.
Počul som ešte o jednom dôvode príchodu. Brežnev chcel umiestniť ruské vojská do ČSSR ktoré tu neboli, na rozdiel od NDR, Maďarska, Poľska. Pražská jar bola dobrá zámienka trvalého presunu vojsk k nám.
 

 

Poctivo treba priznat, ze komunizmus sme si tu vybrali dobrovolne, vdaka Cechom vo volbach v roku 1946. Este vo februari, 1948, ked Gotwald ziadal sovietskeho velvyslanca, nech mu v ramci pucu prisunie sovietske vojska na cesku hranicu z Rakuska, mu velvyslanec odpovedal podla prikazu z Moskvy, ze to ma zvladnut sam...
 

 

Aj tuto táraš. Politické rozdelenie Európy , teda sféry vplyvu boli dojednané v Jalte. Buď si totálne neznalý, alebo úmyselne zavádzaš. Je síce pravda, že v Čéchách vyhrali, ale na Slovensku totálne prepadli a vyhrali agrárnici. Tá výhra zahrala Rusom do kariet, ale na usporiadanie Európy nemala žiaden vplyv. To čo píšeš je ignorantstvo dejín.
 

 

Ceskoslovensko osobne dojednal Benes so Stalinom. Za suhlas s odsunom Nemcov si Stalin zapytal Podkarpatsku Rus. Nic viac ani nechcel. Dokonca, ked pocul, ze Benesove dekrety sa tykaju i Madarov, tak mu odkazal, ze dohoda o Madaroch nebola a tak tu ostali. A nijak sa tu ani nezapajal, takze rozhodli volby 1946. A na Slovensku vitaznu DS zlikvidoval za ucasti bezpecnosti nejaky Gusta Husak, a Benes a spol sa vytesovali, ze maju ich skrku. Potom tento model zacal pouzivat na ceskych demokratov nejaky Nosek a bola z toho vladna kriza. Stacilo, ze mlady Masaryk podporil Gotwalda svojim neodstupenim a tym zabranil predcasnym volbam a dostali sme tu komunistov. Kde si vobec chodil do skoly, preboha ?
 

 

Pokiaľ sa dobre pamätám, k zmene režimu na soc. demokratický prišlo vo februári keď odstúpili nekomunistickí ministri a vyvolali vládnu krízu. Dúfali, že sa zbavia komunistov. Beneš po gen. štrajku bol nútený prijať demisiu ministrov a poveril Gottwalda zostavením novej vlády. No a tá už bola komunistická. Jedno je isté. Bez masívnej podpory Rusov a nezasahovaním západu, dosiahli komunisti také postavenie.
 

 

nechcel si napísať bez masívnej podpory Rusov by komunisti nedosiahli také postavenie? lebo tá tu už bola od vojny
 

 

Tak som to myslel. Zle som formuloval.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre