SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Záujem premiéra Fica o eurofondy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

V Cechach hejtmani cca 17 % z eurofondov rozdeluju sami. V nasej centralistickej dzamahirii 100 % rozdeluju ministerstva a zupani sluzia sko postari.Od roku 2004, kedy sa predstavil model financnej decentralizacie statu, so zriadenim VUC, sa deje pravy opak.
 
Hodnoť

Capi záhradníkmi

Posledná veta článku je tou pravou esenciou celého príbehu. Uvedená problematika, t.j. otázka využívania eurofondov, sa totiž podľa všetkého v tejto krajine dostala už do takého stavu, že najväčší hráč tejto hry, ktorým je vláda, sa evidentne nedokáže vzdať pokušenia a chová sa k eurofondom ako naši "osadníci" keď idú popri lese - neodpíliť si strom, to proste nejde. A obecenstvo im pritom bude pravdepodobne ešte aj aplaudovať.
 

 

Mne skôr článok pripadá ako rozhovor pred prezidentskými voľbami, ktorý v Sme nazvali v zmysle Fiktívny rozhovor s Ficom. Žiaden priestor na vyjadrenie z Úradu vlády, resp od jednotlivých ministrov len čo ako vyzerá.
 
Hodnoť

V poslednom...

...odstavci bude niekde pravda. Kotlebovým nečerpaním eurofodov sa nemôžu dostať prívrženci (sponzori) Smeru k peniazom.
 

 

myslíš tento: "Tento text ste mohli čítať vďaka tomu, že platíte za obsah. Vážime si to."?
:P
 
Hodnoť

 

Ale čerpanie fondov na Fickov spôsob je tiež pekné riziko. Budú vyberať projekty podľa toho, koľko sa dá nakradnúť. Teda budú sa realizovať aj akcie, ktoré nemajú význam. A bude sa kradnúť takým nehoráznym spôsobom, že aj Brusel bude mať toho dosť a odmietne to preplatiť. Takže si zaplatíme blbosti, čo ani nepotrebujeme.
A ten chrapúň Ficko si z nás robí dobrý deň a robi z nás nesvojprávnych? Vážny a Jahnátek? Najchrapúnskejší a najneschopnejší, pravda okrem zlodejiny a falšovania podkladov, ministri akí sa môžu vyskytnúť len vo Ficovej vláde, majú rozhodovať o eurofondoch? No zbohom. S peniazmi sa môžeme rozlúčiť.
 
Hodnoť

 

Nechápem to všeobecné rozhorčenie z Kotlebu, keď Fico nie je o nič lepší, len to robí trochui menej okato. Už nejako utíchla aféra okolo ministra hospodártva, ani pes už o tom neštekne. Hanba!
 

 

Menej okato ,ale zato vo vačšom množstve!
 

menej okato?

praveze brutalne okato. A to je na tom najlepsie, ze velke preslapy sa skor zahladia, ako tie mensie.
 

 

A holubičí národ slovenský sa kľudne dívá!
 

 

...a hrkuuuta si.
 
Hodnoť

 

Ak by sa dalo ukradli by nielen eurofondy,ale aj Brusel,nas najjasnejsi najsocialnejsi Janosik so svojou najsocialnejsou druzinou.
 
Hodnoť

komunista

ide proti nacistovi.. dve kreatúry v ringu..
rozdajte popcorn, táto komédia stojí za to..
 
Hodnoť

Pán Hrabko,

očakával som od Vás, že budete mať naštudované, o aké eurofondy v BB kraji ide. Ak by ste tak urobili, Váš článok by musel mať trochu iný obsah, najma, čo sa Kotlebu týka. Kotlebu máte zaradeného v šuflíku "fašista" aj Vy, čo znamená, že on z princípu nemože urobiť nič pozitívne. Keby ste radšej investigatívne rozpitvávali granty a eufondy, ktoré prebiehajú. Je jedno, ktorý si vyberiete, na každom objavíte zlodejinu.
 

...

vôbec neni podstatné o aké eurofondy ide, ale o nesystémovosť tohto kroku.Podľa mňa z eurofondov sa zmysluplne použije, teda neukradne 60-70 percent, a to som optimista. Napr. niektoré lavičky za peniaze EU by mohli byť celú zimu vyhrievané, tak sú drahé
 
Hodnoť

To čo si

dovoľuje vláda, minister Jahnátek, to si dovolil župan Kotleba aj s eurofondami, je zároveň vizika - charakter manipulatívnej práce štátnej moci, zloženej z právnikov ... a príklad, prečo právnici nesmú riadiť rozhodujúce štátne funkcie ... :)
 


Najčítanejšie na SME Komentáre