SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Lee Kuan Yew: Pútnik, ktorý sa usiloval o svetový poriadok (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Po 30-tich rokoch budeme takto chváliť Fica aj Putina.
 

 

ano urcite, presne tak ako teraz chvalime brezneva a chruscova...
 

 

Čo ti vadí na Chruščovovi? Odhalil Stalinov kult osobnosti. Na také čosi aj dnes sú potrebné poriadne gaštany. Čo sa týka Brežneva, je to náročnejšie, ale zaiste by podaromnici nedostal 4x titul Hrdina ZSSR.
 

 

Ani hodnosť maršála.-.(((
 

To určite!

A začo, prosím ťa? Zato, že prvý roz....l Slovensko a druhý Európu?
 

 

Musíme podotknúť, že Ficovi sme dali možnosť roz..ť Slovensko na zlatom podnose, keďže ešte stále oslavovaný Sulík usúdil, že najlepšie bude zradiť voličov a pováľať vlastnú vládu. Fica budeme chváliť, lebo nebyť jeho, ani by tu nemal kto vládnuť. Možno by sme sa museli pripojiť k Maďarsku. K Rusku by sme sa pripájali ťažko, lebo navrtať koridor na Slovensko - po rovnobežke cez Ukrajinu - by bolo omnoho ťažšie ako na Krym.
 

 

krajina nepotrebuje "vladarov" typu fico, co akurat zneuzivaju vysoku statnu funkciu na vlastne obohacovanie, je mozne, ze keby aj slovensko od toho nestatneho roku sulika vladu nema, bolo by na tom rovnako, alebo dokonca este lepsie.
 

 

Klameš. Fico nezneužíva funkciu na vlastné obohacovanie. Obohacujú sa všetci jeho pucipajtáši.
 

 

Irelevantne, kedze su ako pises JEHO, tak su mu vlastni... Nabuduce ziadam o umiernenejsie reakcie inak Vas necham vyviest so sudnej siene. :) ked je ta nedela...
 

 

Ráčite byť sudkyňa? Spomínam si na jednu sudkyňu z česka, ktorá sa dostala do televízora a to z toho dôvodu, že si presne oplotila svoj pozemok. Drobný problém bol iba v tom, že podľa sudkyne viedla nemarkačná línia tesne pred dverami susedky. Fakticku ju zamurovala. Susedka musela chodiť cez okno a keď jej prišlo nevoľno, lekár zo záchranky jej meral tlak tak, že si vystrčila ruku cez okno.

A to sme sa ešte mali dočkať, že 70% našich sudcov vytvorí zločinecký spolok, ktorý pod zámienkou akejsi dorovnávky platov nás idú okradnúť o 10 ročný priemerný zárobok. Takže voči sudcom nechovám nejaký rešpekt.
 

darmo

sa obtieras o osobnost, nic nechytis.
 

 

Čo také by som mal chytať?
 
Hodnoť

Príčina úspechu Singapuru - slobodný trh

Nie je to múdrosť vodcu Lee Kuan Yew, je to múdrosť a súkromná iniciatíva státisícov podnikateľov, ktorým vláda dala voľné ruky, bez regulácií, bez vysokých daní a odvodov.
Múdrosť vodcu a vlády spočíva v tom, že si uvedomujú, že štát nie je na to aby sa staral o blaho občanov. Občania a podnikatelia sa o blahobyt postarajú sami.
Štát sa má starať len o to, aby slobodný trh a konkurencia dobre fungovali a aby občania mali zabezpečenú ochranu (súdy, polícia, vojaci).
Singapur patrí dlhodobo medzi štáty s najväčšou ekonomickou slobodou a veľkým hospodárskym rastom.
Keby Singapúru vládol Kim Ir Sen alebo nejaká socialistická strana (napríklad SMER), tak by HDP na obyvateľa 50 rokov stagnoval ako v Severnej Kórei, a nevzrástol by 10 krát (príjmy obyvateľov ešte viacej).
 

 

Ale aj komunistické podnikanie má svoje čaro. Videl som film o nástupe komunizmu v Maďarsku. Ešte vtedy súkromníkov celkom nezlikvidovali. Len vyhnali veľkých buržujov.

Tak sa stalo, že ostal opustený veľký sad jabloní. Vlastnili ho komunisti, ale nevedeli čo s tým. Prišiel za nimi súkromník, že zozbiera jablká a predá ich. Spýtal sa komunistu, koľko bude chcieť za kilo jablk. Ten o cenách nemal potuchy a tak zapýtal 5 fillérov. OK. Súkromník zozbieral a predal úrodu. O pár dní sa privalil komunista a reve: Jobtvojumať! Ty si predal jablká za jeden forint a 20 fillérov? Za každé kilo navalíš forint a 10 fillérov a necháš si 10 !
 


Najčítanejšie na SME Komentáre