SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rozmer kauzy Váhostav pochopil Fico ako prvý (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Pán predseda strany a vlády

prvý pochopil vec ako politikum nie preto, že by bol nejako osobitne predvídavý, nadaný či rýchly, ale preto, že je priamo na prameni.
 

Ten ešte nikdy nič nepochopil.

Ten iba oddane poslúcha kriminálnikov.
 
Hodnoť

 

Dúfam, že opozícia aj nezaradení vytrvajú v odmietnutí funkcií a prestanú pomáhať Ficovi vytvárať zdanie demokracie. Už dávno zašiel priďaleko, toto len trochu väčšmi odkrýva biedu našej spoločnosti.
 

Kelišová

Tak toto by bolo zaujímavé. Docent Fico vo svojej nafúkanosti zabudol, že sa to "pekne roznesie" po Európe, novinári si zgustnú! A tiež je zaujímavé, ako sa pustil do obrany Váhostavu, čo bude spôsobené tým, že nemá čisté svedomie. Čo ak by Široký povedal, ako platí Fica?! To Robert nemôže riskovať.- Preto sa snažia kamuflovať veci, ako to len ide. Radšej by sa mal starať o to, ako čo najviac vyčerpať z eurofondov, ako povedali budeme musieť zrejme vrátiť 2 miliardy?! Keby náš pán Neschopenko, radšej makal na týchto veciach. Ozaj, už prešli tri roky a kde má nejaké rozvojové programy, teda okrem vyhadzovania ľudí z úradov práce?!
 
Hodnoť

Najlepšie...

...by bolo v tom chaose kde nezúčastnený aktéri ani nevedia presne o čo ide v kauze Váhostav ,keby Pelegríny vyhlásil voľbu predsedu NKU.Už keď majú živnostníci sľúbené predsedom vlády 100% vyplatenia od daňových poplatníkov .Pri odvolávaní Figeľa z postu podpredsedu národnej rady ,hneď by ho mohli zvoliť za predsedu NKU ,aby to nevyzeralo ,že vládnuca strana nemá záujem o vyšetrení a kontrole lacných a predražených zákaziek.Na schôdzi národnej rady by sa mohlo predsa len jednať či netreba Váhostavu nejak pomôcť ,keď že skoro všetky stavebné firmy sú v kartely a majú zakázané stavať diaľnice .Eurofondy treba vyčerpať stoj čo stoj. Váhostav zaplatí svojím dlžníkom z budúcich zákaziek a daňový poplatník zaplatí v budúcnosti nepreplatené faktúry čerpané z eurofondov .
 
Hodnoť

 

Za spackaný zákon o reštrukturalizácii zodpovedá Lipšic, ktorý bol v danom čase ministrom spravodlivosti a on bol predkladateľ zákona. Figeľ so svojim podozrivo získaným titulom zo sociálnej práce nemal prečo vedieť o čom ten zákon vôbec je.
Ale za kauzu Váhostav zodpovedá Fico. On drží túto firmu nad vodou prideľovaním nehorázne predražených zákaziek, z ktorých peniaze končia niekde v daňových rajoch a polícia aj s prokuratúrou to roky tolerujú.
 

 

Hlavne ma zrusit dozivotnu prezidentsku rentu Gasparkovi, kedze ten zakon podpisal!
 

načo je ten blbec predsedom vlady

ked zly zakon za celu tu dobu nezrušil,je to normalny človek alebo idiot?
 
Hodnoť

Pre "vládnutie" SMER-u je

charakteristické, že na krytie vlastných zlyhaní potrebuje fackovacieho panáka. Tento raz sa ním stal J. Figeľ. Nie že by neniesol aspoň fliačik viny v bordeli, ktorý nás kvári už štvrť storočia. Jeho smrteľným hriechom nebola jeho snaha o stavbu za čo najnižšie ceny, ale to, že sa nevypísal medzinárodný (alebo aspoň európsko-úniový) súbeh na výstavbu. Všetci odborníci svorne tvrdia, že stavby sú u nás predražené oproti obdobným stavbám za našimi, najmä západnými hranicami. Dá sa očakávať, že by bola vysúťažená primerane vysoká (nízka) cena a dosiahnutý cieľ diaľnica, by bola v prevádzke. A takto vysúťažená cena za dielo, by bola nespochybniteľná a nemohla by sa stať predmetom predvolebného politického boja. Čo sa SMER-u týka, ten je pri moci už dosť (a v ostatnom volebnom období) dlho nato, aby vychytal a napravil všetky chyby pravicových vlád a zlepencov. A nebodaj aj urobil nejaké dobré kroky voči malému podnikaniu a živnostníkom vôbec, namiesto ich kriminalizovaniu by rozvoj tohto sektoru podnikania, podporil. Nielen zvyšovaním daní a odvodov. Mimochodom, veľké podniky ako napr. V-stav, D-stav ak chcú prežiť v takom malom štáte akým Slovensko je, musia úspešne podnikať aj za hranicami. Ak sa to nedá, alebo to nevedia, je jasné akým spôsobom hodlajú prežiť. V takomto kontexte aj táraniny o záchrane pracovných miest vyznievajú trocha inak. Tým sa samozrejme nechcem dotýkať pracovníkov samotných. Tí sú v tom nevinne.
 
Hodnoť

 

Krok na záchranu Váhostavu by sa mal stať precedensom a v budúcnosti by mal Smer zachrániť aj ostatné firmy, ktoré sú ich sponzormi. Je krásne vidieť ako tu kvitne socializmus v priamom prenose.
 
Hodnoť

 

Ficov tromf (seno) pre obcanov bude: na celu kauzu zriadime specialny vysetrovaci tim, dozorovat bude priamo GP a postupy cinitelov preveri NKU. Cize po desifrovani, zakryjeme to.
 
Hodnoť

Jedna otázka -

Prečo polícia nenapochoduje do Váhostavu tak ako napochodovala do Enelu ???
 

K tomu dodávam,

že čo robí prokurátor, veď je nad slnko jasné, že tam niečo nesedí, ale vláda to ide riešiť. Čo vlastne našu vládu do toho, že niekto niekomu nezaplatil faktúry. Ak sa nemýlim, takto veci tu riešia súdy, možno nemám presné informácie... smrad z toho sa šíri až tu do môjho bytu, skúsim zatvoriť okno.....
 

 

Chapem to tak, ze ked proti tomu verejne protestuju obcania, tak uz sa to vlady tyka. (myslim ako vseobecny princip).
 

Teraz už možno áno,

ale tej kauzy sa chytil dávno predtým, ako sa protestovalo, samozrejme z celkom iného dôvodu, teraz to má len takú zámienku; keby každú nezaplatenú faktúru mala riešiť vláda, tak by sme tu museli mať vlád aspoň 100.
 
Hodnoť

 

Fígel mi môže byť ukradnutý.. ale štát ponúkol prácu, výstavbu diaľníc a Váhostav cenu za akú je schopný túto prácu urobiť.. takže nieje sa v čom vŕtať a hádzať to na Fígela alebo predošlú vládu..
nejak neviem pochopiť že živnostníci a dodávatelia nemali nijak v zmluve ošetrené peniaze... ked dám niekde niekoľko ľudí alebo stroje tak musí byť uhradená každý mesiac nejaká zálohová platba.. jeden mesiac privriem oko ked peniaze neprídu ale druhý končím s prácou a riešim peniaze..
 

 

> a Váhostav cenu za akú je schopný túto prácu urobiť

To nejak priamo zo situacie nevyplyva. Teoreticky mohol mat uz dopredu plan, ze nezaplati faktury a vlada ich nejak zachrani, alebo proste situaciu preziju bez velkej ujmy.
 

 

ja si tiež myslím že mali v pláne nezaplatiť.. predtým to prešlo Doprastavu tak urobili to isté len vo väčšom.. išlo len o to čo najdlhšie ľudí klamať že peniaze budú..
 

 

trochu info ako to funguje v stavebníctve: na zalohove platby zabudni, to tak pri stavbe rodinneho domu.
fakturuje sa mesačne, podľa súpisu prác. splatnosť je bežne aj 60dní, takže robíš 3 mesiace a až potom by ti možno mali prísť peniaze. ale pri slovenskej platobnej disiplíne sa mesačné omeškanie berie ako že sa nič nedeje.
 

 

ide o to v akých intervaloch štát posielal peniaze váhostavu.. to by mali remeselníci vedieť. ked váhostav dostal peniaze mali aj oni byť vyplatený.. myslím že je zákonom daná splatnosť faktúr 30 dní..
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre