SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Druhý pilier? Rozhodne zostať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

ten II. pilier je zo strany spolku priatelov smeru a hlavne precedu/leboradicovadzurindafigel/ tak vytrvalo napadany, ze to musi byt nejaka posadnutost, ale naozaj niet inej cesty pre mladych ludi ako si riesit buducnost, prosto nespoliehat sa na stat, ktory naozaj nevie hospodarit a este aj z nasich dani pomaha kamosom /siroky.kmotrik,brhel,penta,jt a pod/, tu by bolo zaujimave zistit kolko volicov spolku priatelov smeru je v II. pilieri a sabotuju potrebu precedu/leboradicovadzurindafigel/ dostat co najviac penazi do sp, aby mohli dat nieco kamosom a nieco aj na volebnu kampan... boh vie, ci slovak nechce radsej toho vrabca v hrsti, alebo prazdny ucet sp...
 
Hodnoť

Prvý a druhý,

čierne a biele, zlé a dobré, viazané a slobodné, pracujúci a stredná vrstva, zamestnanci a podnikatelia.
Smer vošiel do témy zle a vošiel do zlej témy.
II.pilier sa zrejme stane jedným z lakmusov volieb 2016. Je to totiž veľmi jednoduchý symbol nevoličov smeru.
 
Hodnoť

No ako pán...

...Schutz "radí" zostať - tak je najvyšší čas odísť!!!!
 

Nebude ta

skoda...
 
Hodnoť

OKAMŽITE ODÍSŤ !!!

Nezmyselné kecy schutza, ktoré si zaplatili kanik s miklosom nemajú jediny normalny argument. iba schutzovu penu okolo úst !!
 

Radšej zostať

Za posledných 8 rokov sa zadĺženosť Slovenska zdojnásobila, ak to takto pôjde ďalej, za pár rokov tento štát zbankrotuje. Čím viac peňazí zostane mimo priamy dosah vlády /hociktorej, nie len súčasnej/ tým lepšie.
Okrem toho, toto je asi 4. otvorenie a určite nie je posledné. Vždy bude možnosť vystúpiť.
 

re: Corrado

Argumentom je fakt, že trvale sa zhoršuje pomer medzi tými ktorí odvody platia a tými ktorí by mali v priebežnom systéme z nich dostávať dôchodok.

Máte to možnosť si overiť na http://www.infostat.sk/vdc/sk/...
Kde ešte k tomu nie je v ich prognózach zarátaný demografický vývoj rómskej komunity, ktorá na strane odvodov nie je zďaleka tak aktívna ako na strane ich využívania, takže v skutočnosti to bude ešte o niečo horšie.

Takže pokiaľ je dnes priemerný dôchodok 45% priemernej mzdy, v horizonte desiatok rokov, teda pre dnešnú generáciu, to bude znamenať pokles až na tretinu, možno na štvrtinu, a čo na prežitie stačiť nebude.

Z toho hľadiska Ficov návrh na minimálny dôchodok je obyčajným populistickým táraním, pretože ani na ten zákonný minimálny dôchodok pre všetkých nebudú zdroje.

Je ozaj symptomatické, že Fico nikdy nepovie ako sa budú vyvíjať dôchodky v budúcnosti. Už dnes aj pri neexistencii II. piliera príjmy sociálnej poisťovne z odvodov sú nižšie ako vyplácané dôchodky. Rozdiel je zo štátneho rozpočtu a štát si na schodok štátneho rozpočtu požičiava.
Lenže toto zákonite vedie k bankrotu, dlhy sa nedajú zvyšovať do nekonečna.

A to najhoršie nakoniec.
Poznáte lepšie riešenie problémov dôchodkového systému z demografického vývoja ako je prechod na kapitálový dôchodkový systém, ktorý aspoň čiastočne by mohol daný problém riešiť?

Nadávanie na Kaníka a Mikloša argumentom nie je, ste to Vy, ktorému rovnako ako každému odporcovi II. piliera chýba akýkoľvek rozumný argument. Pretože problém nie II. pilier ale I. pilier, ten totiž demografickým vývojom zákonite krachuje.

Smer sa pokúša poškodzovaním II. piliera a tou svojou lžipropagandou dostať k peniazom tam uloženým, aby si mal za čo kupovať voličov.
Tých ktorí sú neschopní domyslieť dôsledky politiky založenej na trvalom zadlžovaní štátu a ktorých bude najviac medzi tými, ktorí si na dôchodok žiadnym spôsobom nešetrili tupo veriac v nejakého komunistického táraja.
 
Hodnoť

 

Ja nevystupim! Moje peniaze si nenecham prezrat !
 


Najčítanejšie na SME Komentáre