SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Gorila, diel 516 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

"keďže prokuratúra i polícia sú 25 rokov závislé od politickej moci"
Schutz je velmi slusny k tejto mafisticko-oligarchistickej dzamahiriji. Spravnejsie by bolo povedat :
"keďže SIS, prokuratúra, vedenie sudov, NBU, NKU, UVO i polícia sú 25 rokov závislé od politickej moci."
 

Ale co sa cudujeme....

... ved dnes uz vlastne SCHUTZ je sam oficialne plateny gorilimi aktermi... :D Dokonca neviem, comu sa idu cudovat, ked si gorily v parlamente a vo vlade... Prave SCHUTZ je napriklad nekriticky k tej modrej casti Gorily a kritizuje vyhradne tu cervenu cast, takze chvalit ho za to mozno len z polovice... Cize je to len dalsi z jeho pokryteckych komentatov... :D
 

ZaaX

Ty si stále opitý, alebo ťa len včerajšia opica ešte neopustila? K tej modrej gorile: konečne by ju Ficova vláda mala láskavo dovoliť vyšetriť, je pri moci 7 rokov a trošku viac?!. Už vtedy som napísal, nech padne kom padne! Ale ukazuje sa, že asi nepadne. Fico sa bráni, lebo vyšlo by na povrch všeličo a on to predsa ako "čestný komunista" nemôže dovoliť! Mal predsa príležitosť dať zavrieť všetkých tých modrých, ale ukazuje sa, že by musel do basy aj sám. No takže záíver je jednoduchý: komu to slúži? Predsa Ficovi.
 

???

Aha, takze Tvojim modrym politickym idealom to nesluzi??? Hahahahaha, si fakt zabavny... Mozes sice pisat, padni komu padni, ale pritom jedinu kritiku tu pises len na Ficiaka... To mi sice nevadi, lebo Ficiak je zlodejom, ale vadi mi z Tvojej strany abslutna absencia kritiky tej modrej casti Gorily... Je zaujimave, ze nekritizujes ucast Dzurindu v Gorile, ale kritizujes Ficiakov nezaujem Gorilu vysetrit... Tak o com to pises??? To je ten problem... Gorila, ako Gorila, vsetci by mali byt v base... Avsak Ty chces v base len cervenu, no a tu svoju milovanu modru chces spat v parlamente... Tak potom???

Pises tu o 7 rokoch... :D Pritom o tom, ako sa zacalo kradnut v Gorile sa vie uz od roku 2005, kedy dennik pravda komentoval privatizaciu PPC... Nehovoriac o tom, ze Gorila sa zacala zverejnovat niekedy v roku 2010-2011, co potom polozilo vladu Tvojich milovanych... Takze zase Ti tych 7 rokov akosi nevychadza... CIM TO JE??? Zase len uboha agitacia z tvojej strany???
 
Hodnoť

Gorila zasiahla?

Kde zmizlo spravodajstvo z dnešnej schôdze NR???
 
Hodnoť

 

Keby Gorilu dostal vyšetrovať prokurátor Vaš, tak by bola aspoń jedna istota - že tí účinkujúci od Haščáka, Bubeníkovej, cez Malchárka a možno až po Fica, by už určite viseli. Takto nám tu hrajú červenomodré divadlo v parlamente s jednou absolútnou istotou, že Polícia nič nevyšetrí a Kováčik prípadné obvinenie omylom zmetie zo stola.
 

 

Zase prenikla na svetlo sveta boľševická dušička. Takže v Vaša sa ti zachcelo, tak to by nevisel nikto z priamych účastníkov gorily, ale viseli by všetci tí, ktorí by si dovolili poukázať na gorilu, kritizovať ju alebo vôbec o nej písať alebo diskutovať verejne. Naopak, všetci goriliaci by sedeli vo vláde a v ÚV ako ctihodní predstavitelia "nášho" štátu.
 

 

Hehe, ty si fakt nepoučiteĺný, Vaš by vyšetril gorilu tak, aké by dostal zadanie. možno by dal povešať pravičiarov, možno ĺavičiarov, možno všetkých a možno nikoho. Takže si nestoj na kábli, ja som len v súvislosti s Vašom chcel povedať, že by vedel vytiahnuť priznanie od každého, na koho by mu vrchní ukázali.-.(((
 

 

Áno priznanie od každého, či je alebo nie je vinný, to je tá pravá nefalšovaná boľševická "spravodlivosť"
 

 

Hehe, tak sa domáhaj tejto demokratickej spravodlivosti, Haščák a Bubeníková sa nikdy nepriznajú.
 

 

Hehehe aby boli odsúdení Haščák a Bubeníková nie je potrebné ich priznanie, dôkazov je habadej,už aj vrabci o tom na streche čvirikajú, lenže to by musel byť generálny a špeciálny prokurátor naozaj svojprávny a nenechať sa rovnako ako Fico držať oligarchami za pytlík. Koľko rokov sa Fico vyhráža, že nechá všetko vyšetriť a nakoniec zvolí za generálneho prokurátora nejakého neškodného ***** svojho spolužiaka. Mal dostatok času aj prostriedkov hlavne v poslednom volebnom období, keď vládne sám a výsledok..... obrovská nula!!!
 

 

Tak daj jeden relevantný dôkaz, keď nahrávky SIS sú už dávno zmazané.-.(((
Napokon, prečo by Fico nechal vyšetrovať pravičiarov za Gorilu, keď by tam skončil zrejme aj on.
 

 

A ako vieš, že nahrávky SIS sú zmazané? Ja som presvedčený, že určite niekde existujú. Nakoniec pravosť nahrávky môže potvrdiť jej zhotoviteľ, prečo ho Kováčik nevypočuje. Keď už boli pôvodní vyšetrovatelia na stope a mohli niečo odhaliť tak boli vymenení. Sám hovoríš, že Fico to nechce vyšetriť lebo.. Myslíš, že v Čechách sa ten nešťastník, bývalý minister zdravotníctva, neviem si momentálne spomenúť jeho meno priznal? U nás chytili nejakého nešťastníka s kufríkom peňazí a oslobodili ho. A čo funkcionári FIFA? Zaujímavé, že ich odhalili tebou nenávidení americkí vyšetrovatelia. Alebo to boli tí zlí Američania, čo chceli poškodiť dobré meno FIFA a Putina?
 

 

Už som si spomenul David Rát.
 

 

V Čechách je prokuratúra v rukách šéfa Zemana, a ten sa nepozerá ani vľavo, vpravo, či hocikde, nahrávajú dokonca aj v domoch, veď tak si ulovili Ratha aj s miliónmi v škatuli od vína. Nahrávky SIS sú určite zmazané, o to sa už Haščák za tých 10 rokov určite postaral. A robiť dôkazy z rešeršov nahrávok pred súdom neobstojí. už je neskoro. FBI a FIFA, prečo to tak je uvidíme tak o pol roka.
 

viseli by jedine

ako "jojo"...ak vieš, čo to je...

a tie "jojá" by držali penta, ja a ty a podobní jojovia...

ak má ficogrc čisté svedomie (som si takmer istý, že nie), nech sa to vyšetrí...však možno aj jeho vlastná hlava pomôže pri vyšetrovaní...pred voľbami v r. 2012 zneužil gorilu proti hnusnej a zlej pravici...a tvrdil, že má dôkazy...naozaj si myslíš, že by ich teraz proti pravici nepoužil?...

to je také naivné, ako myslieť si, že môj havo si nedá zo šunky, keď mu ponúknem...

STOP FICO, LEBO FICO!!!
 

 

Nuž, Fico nemôže použiť dôkazy proti pravici, lebo by vylizli pri tom aj dôkazy proti nemu. Takže majú spoločný záujem, nevyšetriť nič. A čo sa natára pred voĺbami, snáď Ty tým rečiam aj veríš?-.((((
 
Hodnoť

Dotkli sa Gorily a sú "nenahraditeľní".

Rozhodujúci pre objasnenie a zistenie páchateľov podozrivých z prípadov v kauze „Gorila“ boli funkcionári v čase od jej vzniku v roku 2005, cez jej zverejnenie v roku 2010 a počas jej vyšetrovania až doteraz, zastávajúci kľúčové ústavné a štátne funkcie. Je zaujímavé najmä zistenie, kto a na akej pozícii bol v jej začiatkoch a kde sa nachádza v súčasnej dobe, pretože sa zdá, akoby niektorí, ktorí sa nejakým spôsobom kauzy „dotkli“ na jej začiatku sú pre fungovanie tohto štátu (či koho?) neustále nenahraditeľní. Preto určitých funkcionárov, ktorí sa kauzy Gorila síce dotkli, ale len v určitej jej fáze, avšak opakovane nezastávajú zaujímavú funkciu som vyradil. Určite však nechcem tvrdiť, že všetci mnou naznačení funkcionári nemali záujem kauzu Gorila vyšetriť alebo dokonca ututlať trestnoprávnu zodpovednosť v nej zainteresovaných osôb. Okrem možnej základnej príčiny jej nedostatočného vyšetrovania ako je neodbornosť, to rovnako môžu byť aj lenivosť a nechuť k zbytočnému skomplikovaniu si svojej kariéry až po spôsobenie si existenčného ohrozenia.

Kľúčovými pozíciami sú predseda vlády SR, minister vnútra SR, riaditeľ SIS, špeciálny prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR, prezident PZ a riaditeľ Úradu boja proti korupcii (po reorganizácii riaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky) :

1. R. Fico, predseda vlády SR od roku 2006 do 2010 a opakovane od roku 2012 až doposiaľ,
2. R. Kaliňák, od roku 2006 do 2010 minister vnútra SR, od roku 2012 až doposiaľ opäť minister vnútra SR,
3. L. Pittner, od roku 2003 do 2006 riaditeľ SIS, zomrel v roku 2008,
4. J. Magala, od roku 2006 do 2010 riaditeľ SIS, od roku 2012 riaditeľ Národného bezpečnostného úradu,
5. K. Mitrík, od roku 2010 do 2012 riaditeľ SIS, od roku 2015 riaditeľ Najvyššieho kontrolného úradu SR,
6. D. Kováčik, špeciálny prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR, od roku 2004 bol do tejto funkcie dvakrát zvolený na celkom 10 rokov a v roku 2014 na ďalšie 7 ročné obdobie,
7. T. Gašpar, od roku 2005 riaditeľ Úradu boja proti korupcii, rozhodol o skartovaní písomnej informácie SIS v kauze Gorila, od roku 2012 až doteraz prezident PZ,
8. R. Krajmer, operatívny pracovník Úradu boja proti korupcii, ktorý sa podieľal na operatívnom preverovaní 9 skutkov zo spisu Gorila, ktoré boli v januári 2010 bez začatia trestného stíhania založené do archívu ad acta, od roku 2012 riaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky NaKA (pred reorganizáciou Úrad boja proti korupcii).
 

 

Pán Šátek, lenže ten Váš zoznam nie je úplný. Zabudli ste na premiéra Dzurindu 1998-2006, ktorému vtedajší šéf SIS Pittner určite správu o Gorile predložil, na pána Lipšica, ktorý ako minister spravodlivosti 2002-2006, a minister vnútra 2010-2012 musel o nej vedieť dávno, a tak isto na ministra vnútra Palka 2002-2006. Keďže žiaden z týchto 11 funkcionárov nemal záujem vyjsť s kauzou Gorila na svetlo Božie skôr, ako ju niekto podhodil na internet, tak z toho vyplýva len jedno, jediné. Všetky vládnuce strany z toho obdobia musia mať dôvod, aby sa tá kauza nikdy nevyšetrila, lebo by v nej lietali všetci.
 

Ladlen

Drístaj si koĺko chceš: odpovedz na otázku: Komu to pomohlo? A hneď vieš, prečo sa Gorila nevyrieši. a tých pár nepopísaných stránok, po 7 ročnom vymazávaní súdruhom Kaliňákom, to už len do skartovačky. Ficovo vykrikovanie na Dzurindu je len pre vás, ficovoličov s IQ 50, ako všetko za Ficovej vlády. Veď on to postavil na vašej hlúposti! Viď príklad vlaky zadarmo, šiel som jedným z Košíc, lebo som mal auto v servise. Nikdy viac!
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre