SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obhajoba hnusných internetových diskusií (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Ak je to tak, tak je to dobra sprava. Demostracie proti korupcii, klientelizmu a oligarchizacii statu, mozu mohutniet...
 

Ale ved je to sprostost...

.... je to ako tvrdit, ze prevadzkovatel kaviarne je zodpovedny za to, o com sa ludia navstevujuci tu kaviaren rozpravaju... A ked budu hovorit nieco hanlive, tak za to moze prevadzkovatel??? :D Ved je to cista sprostost...
 
Hodnoť

Pokiaľ, ak

sa frustrovaní čitatelia nebudú mať kde zvaviť frustrácie, presunú sa na iné servery, rozhodne nie do ulíc, sú totiž pohodlní a nechce sa im ísť s kožou natrh.
 
Hodnoť

 

Nesúhlasím.
Nechápem, prečo by normálni čitatelia mali čítať vulgárne a xenofóbne výlevy zakomplexovaných ľudí.
Nech si založia svoje vlastné diskusné fóra, ktorú budú navštevovať len vyššie uvedení - a tam nech si nadávajú pokojne aj jeden druhému.
 

 

Sloboda slova znamena aj pravo na vyslovenie hlupeho nazoru.

Ty budes urcovat kto su normalni citatelia? Kde bude hranica? Nazory na rasu, na nabozenstvo, sexualnu orientaciu, politicku orientaciu, typ hudby, jedenie masa?
 

 

Ale no tak. Kde som písal o hlúpych názoroch?
 

 

Pri Charliem som si to ja celkom ujasnil.
Právo na život je viac ako právo na slobodu slova. Ak nežiješ tak nič nepovieš, rovnako ak sa bojíš o život. Sloboda slova je viac ako právo na slobodu vierovyznania. Pretože bez slobody slova nemôže slobodne vyjadriť, že veríš v nejakú vieru.
A teraz ďalej: Slobodu slova môžeš podľa mňa obmedziť ak tým brániš nadradené právo na život. Preto je podľa mňa v pohode obmedzovať a trestať rasistické prejavy a velebenie nacistov. No už nemôžeš obmedzovať karikatúry v Charlie Hebdo aj keď sú proti nejakému náboženstvu, pretože ochrana slobody slova má vyššiu prioritu.
No a diskusia a sloboda slova. To, že niekto zruší diskusie pod článkom nie je podľa mňa vôbec obmedzenie slobody slova. Stále môžeš slobodne hovoriť čo chceš. Akurát si prišiel o jeden masový kanál kadiaľ si to mohol robiť. Kanál, ktorí ľudia pred 30 rokmi vôbec nepoznali. A stále si môžeš otvoriť svoj blog a písať si tam čo chceš. Je to na tebe. Prípadne na svojom profile na sociálnych sieťach môžeš hovoriť čo chceš.
PS: to rozhodnutie toho súdu by som si rád prečítal, podľa mňa to nebolo také jednoznačné rozhodnutie ako sa to prezentuje; Inak prečo súd pre ľudské práva rozhoduje spor medzi dvoma firmami (vydavateľom a tou lodnou spoločnosťou)?
 

Píšeš o

vulgárnych a xenofóbnych. Chceš rozlišovať či názor je len vulgárny a xenofóbny (zakázať) alebo aj hlúpy, prípadne len hlúpy (povoliť)?
 

 

?
To fakt nie je jasné z môjho príspevku?
 

3x nikto:

Nikto nemusí čítať hlúpe ani xenofóbne ani vulgárne príspevky.
Nikto by nemal zakazovať napr. novinám, aby pod článkami otvorili diskusiu.
Nikto by nemal odsudzovať noviny z cenzúry, ak sa sami rozhodli, že diskusiu otvárať nebudú (dokonca ani selektívne pod istými témami)
 

 

Návod:

Kúpte doménu, rozbehnite diskusné fórum a nechajte vulgarity, urážky, ohováranie, xenofóbiu, výzvy na zabitie atď.

Potom prípadne napíšte, ako ste dopadli na súde po trestných oznámeniach - keďže ste zodpovedný za obsah.
 

Za predpokladu,

že považuješ za správna rozhodnutie súdu, že (zjednodušene) prevádzkovateľ webu jezodpovedný za obsah. O tom je debata pod týmto článkom.
Ja to za správne nepokladám.
 

 

Nevidím v tom problém. Ako prevádzkovateľ kúpaliska ste zodpovedný za jeho prevádzku, bezpečnosť prostredia, zaistenie plavčíkov, ako majiteľ nehnuteľnosti za odpratávanie snehu, atď.
Mne sa zdá prirodzené, že človek za svoje podnikanie musí znášať zodpovednosť.

Preto na podnet polície (nielen u nás) provideri blokujú aj komplet internetové stránky.
 

Ak na nástenke v Terne,

kde si zákazníci dávajú súkromnú inzerciu, bude inzerát na predaj pedofilných fotiek, Terno bude zodpovedné?
Pozor, neschvaľujem také príspevky a ak chceš, všimneš si, že sa snažím tu vystupovať ako tak kultivovane.
Tento problém sa nedá odstrániť všeobecnými súdnymi zákazmi. Prevádzkovateľ má presa isté možnosti dať svojej stránke a aj diskusiam istú úroveň. Každý tu na sme vie, že sú isté veci, ktoré jednoducho neprejdú. Na iných weboch každý vie, že mu prejde všetko.
Iná vec je na podnet polície zablokovať takýto web a iné je vziať na zodpovednosť za obsah prevádzkovateľa a nechať ho napospas právnikom, ktorí si vymôžu astronomické pokuty za reči niekoho iného.
 
Hodnoť

hlas

zdraveho rozumu... zial, zjavne nebude vypocuty
 
Hodnoť

u Slovákov je to jasné

Nadávanie na pomery sa prenesie naspäť do krčiem.
 

 

len niet ZA čo chodiť do krčiem - ak sa zrušia diskusie , tak treba dať verejne na námestí do zubov každý týždeň inému politikovi a uvoľní sa pretlak v hlave, 2 -3 odsúdiť ,zo 10 zavrieť a zlodeji viac- menej pustia do gatí a bude menej frustrácie v slovači
 

 

Politici sú len obrazom spoločnosti čo si ich zvolila. A platí to aj u nás, bohužiaľ.
 

Niet za čo

chodiť do krčiem? Kde žiješ?
 
Hodnoť

 

Tot nedavno pol Europy hlasalo ze su charlie hebdo! Nasledne zacali vadid netove diskusie. Cim dalej, tym viac. Budeme uz len mlcat. A hromadit v sebe zlost. Ekonomika v perdeli, sloboda slova v perdeli, na UA uz aj plyn v perdeli, paradne vyhliadky na blizku buducnost.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre