SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vrav, vrav, nezaujímaš ma (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Pochybujem, že autorka niekedy pracovala v štátnej správe. Inak by tušila, že to asi nebudú "úradníci" na ministerstve spravodlivosti, kto by bránil výstavbe detenčného centra.
.
O takýchto veľkých investíciách vždy rozhoduje najvyššie, teda politické vedenie. Politické vedenie treba brať na zodpovednosť za to, že projekt detenčného centra, ktorý bol aj toľkokrát na rokovaní vlády, nie je v súčasnosti realizovaný. Lebo to nebola priorita.
.
Prioritou tohto vedenia boli evidentne rôzne legislatívne komisie a výbory, ktoré zasadali desiatky hodín a stretnutí, chystali rôzne legislatívne rekodifikácie, pričom nakoniec z toho bol dotiahnutý do konca malý zlomok. Stačí sledovať noviny a stránku ministerstva spravodlivosti. Každú chvíľu tam zasadá nejaká skupina odborníkov, a vyprodukovali akurát tak nové nepodarené OSP.
.
Kopa zaplatenej práce nadarmo. Za tie peniaze mohla byť prerobená nejaká okresná psychiatria na detenčné zariadenie. Ale nie u nás, tu sa čaká na skutočnú tragédiu, kým sa niečo skutočne začne robiť.
 
Hodnoť

Ale veď my miesto kam uplacírovať

nebezpečných magorov už od roku 2006 predsa máme - umiestňujeme ich do vlády a parlamentu.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre