SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kohl sa s Chiracom takmer pobil, ale dohodli euro (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

A už je to tu, dlhová únia :-))) : "Grécka kríza, ktorá trvá už šesť rokov, len dosvedčuje, že otcovia zakladatelia eura stvorili nedokonalý projekt. Nemalo a nemá pevné základy - teda politickú európsku úniu a predovšetkým úniu rozpočtovú. Súštátie s jednou menou sa nezaobíde bez spôsobu - ktorý, samozrejme, musí prejsť demokratickým schválením, ako POSIELAŤ BEZBOLESTNE PENIAZE tým oblastiam, ktorým spoločná mena nevyhovuje, je pre ne príliš silná. Ako to funguje v USA bez toho, aby to obyvateľstvo platiacich štátov nieslo nejako zle." Už je to tu, už budeme cálovať nafurt. Boh s nami a komunisti preč..
 
Hodnoť

Takže je potrebná ďalšia vojna

aby sa politici spamätali.
Ale neváľajme všetko iba na politikov, oni sú predsa iba produktom svojich národov, ktoré si tiež vojnu nepamätajú a jediné, na čom im záleží, je pohodlný život v štátnych sociálnych istotách.

A toho sa nechcú (nechceme) vzdať ani za nič, ani zoči-voči súčasnému masovému prílevu imigrantov, ktorých sem ťahá práve tá vidina pohodlného života v štátnych sociálnych istotách. Európska únia veru potrebuje veľkú reformu - smerom k dodržiavaniu dohôd politikmi (napr. tých maastrichstských), smerom k menšiemu sociálnemu štátu a väčšej zodpovednosti ľudí.
 
Hodnoť

 

No, celkom dobre napísané.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre