SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Turci opäť zradili Kurdov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Jediným cieľom Erdogana

je využiť boj proti islamskému štátu ako zásterku na totálne vyhubenie Kurdov - čiže ďalšiu genocídu.
Islamský štát si vždy s Tureckom (zatiaľ) dobre rozumeli, pretože ISS im lichotí, že by mali dostať späť všetky územia Osmanskej ríše, čím nesmierne pozdvihol sebavedomie paranoidného Erdogana, ktirý sa už cíti alp sultán a Kurdovia by ho chceli obrať o časť územia a slávy.
Je to paranoidný hysterický psychopat, ktorý sa nezastavi pred ničím!
 

 

ISIS lichoti Turecku, ze by mali Osmani dostat spat, co mavali? A ISIS ptom bude kde, v siitskom Irane? Nejako mi to nesedi, ved od 17.storocia Osmani s prehladom ovladali cely Irak aj Syriu (tu este o storocie skor).
 

IS si je vedomý toho,

že jedine Turecko má armádu, ktorá by ho mohla vojensky ohroziť a navyše je členom NARO. Tak radšej lichotí paranmoidnému a mocibažnému , Erdoganovi sľubmi, ktoré nikdy nemá v úmysle naplniť!
 

Prial by som si

Oveľa!viac článkou, ktoré by popisovali čo sa deje na blízkom východe. Lebo táto turecká kolaborácia s IS to je obyčajný sprostý zločin. Turci majú na svojich paprčiach krv všetkých tých zavraždených. Ako môže byť táto krajina členom NATO?!!!! VIAC A HLASNEJŠIE TREBA O TOM POKRYTECTVE HOVORIŤ. Inak skončíme všetci pekle. Pokrytectvo je cesta do pekla a nikam inam.
 

Tak sa mi vidí,

že Turecko je dnes viac islamskou / islamistickou krajinou, než bolo za čias Kemala Ataturka. Agresívny charakter islamu mu totiž poskytuje oveľa väčší priestir v domácej aj zahraničnej politike.
 
Hodnoť

Je to veľká nespravodlivosť,

že Kurdi nemajú podnes deň svoj štát. Akosi sa tu zabúda na to čo sa inak pomenováva :"právo na sebaurčenie"! A hoci by na toto nemali zabúdať ani Američania a ani Európa,opak je pravdou! Nedávno som napísal v jednom príspevku,že doby keď Američania tlačili na EÚ a eurozónu,aby prijali Grékov sa už minula. V prípade Grékov zrejme áno,ale ďalej nepostúpila. Američania po rozpade VZ a RVHP dnes majú možný prístup do Čierneho mora nie len cez Grécko a Turecko,ale aj cez Rumunsko a Bulharsko a nevidím žiadne odôvodnenie toho,aby sa s Kurdmi zachádzalo tak ako sa zachádza. Samozrejme,že aj Kurdi,hlavne ich strana PKK by sa mali otvorene dištancovať od teroristických útokov. Na druhej strane by som očakával dočasnú ochranu od štátov EÚ a NATO pokiaľ sa situácia v novom Kurdistane neupokojí a a nevytvorí vlastná pravidelná armáda. Ale to by som zrejme od "tohoto sveta" chcel priveľa !
 

aj cez Rumunsko a Bulharsko

po dunaji? obavam sa ze uz kriznik nieto este lietadlova lod by sa zasekli daleko skor ako v gabcikovskej plavebnej komore
 

"babebu"

Tým Tvojim pohľadom by som sa až tak nezaťažoval.Ak by Američania chceli prísť do Dunajskej delty po riekach - to by museli začať už riekami Rýn ,Mohan a kanálom spájajúcim Mohan s Dunajom a ver ,že to "zaseknutie" ba nastalo oveľa skôr ! Čierne more a aj prechod do Stredozemného mora sú podľa mňa medzinárodné vody a teda dá sa tade lodiam voľne preplávať. Ide skôr o to,že občas tieto lode musia aj niekde zakotviť a prípadne doplniť zásoby /ale niekedy to robia na otvorenom mori/ . A v tomto smere je tak Grécko a aj Turecko nahraditeľné prístavmi v Rumunsku či Bulharsku /oba štáty sú už členmi NATO/. Tam sa skôr riešil problém ,že zo súčasných letísk,ktorá má US army k dispozícii je nad Sýriu či Irak veľká vzdialenosť.Neviem ako široké sú v Čiernom mori tzv."výsostné vody",do ktorých ba snáď Američania nemohli,ale aj tak si myslím,že hlavne z lietadlovej lode by to stíhačky či bombardéry mali podstatne bližšie ako z Kuvajtu a to je tu teraz podstatou problému !
 


Najčítanejšie na SME Komentáre