SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

21. august 1968 mal svojho predchodcu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Musím opraviť autorku.

Prvý krát som o dodatku čítal v roku 1969.Bol som vojakom základnej vojenskej služby ,prevelený na poddôstojnícku školu do chemického pluku v Liberci. Práve sme mali to známe PŠM - politické školenie mužstva. Niekto z vojakov tam priniesol nejaký český týždenník /možno dvojtýždenník/ ,myslím,že to bol PaS,teda Príroda a Spoločnosť a v tomto týždenníku som som to vtedy celé čítal.Nebola tam priamo zmluva a dodatok,ale bol to myslím,že prejav Molotova na nejakom, zjazde či plenárnom zasadaní komunistov vtedajšieho SSSR. V tej jeho správe sa už hovorilo otvorene aj o dodatku a jeho tzv.dôvodoch. A nebola to jediná správa. Zrejme niekedy v rokoch 1945 - 1948 novinári niečo našli,ale po roku 1948 sa nad tým "zavrela voda",ale moji rodičia niečo na túto tému spomínali v tom zmysle,že Stalin sa Hitlerom už vtedy dohodli ako si rozdelia Poľsko. Vtedy to bolo skôr tak iba v náznakoch,otvorene sa to aj tak nikto neopovážil povedať,ale od roku 1969 som to vedel na 100 %.
 

To nebola žiadna tajnosť , novinka.

O vrelých vsťahoch Nemecka a Sovietského Ruska sa vedelo už pred vojnou . Hitler a Stalin bolo europski outsideri , tak sa našli . Nemci mali dlhé roky prenajatý ruský tankový polygon KAMA 2 a tam zdokonalovali svoje tanky , cvičili tankistov aj na neskoršiu inváziu do Ruska.
 

Veď to má logiku, že sa socialisti

(národní a boľševickí) v rabovaní spájajú.
 

Pán je xenofob?

A na našu gardu ste nejako pozabudol?
 

Rád by som sa stal!

Čo môžem pre to urobiť a čo si mám naštudovať?
 

Navštív Čarnogurských ,

majú doma celý archív Hlinkovej gardy.
 

PaS

bol slovenský dvojtýždenník.
BTW, tiež som bol v príjimači v Liberci v chemckom pluku ;)
 

Trochu Vás opravím.

Spomínané to bolo v časopise Dějiny a současnost, bol to mesačník. Príroda a spoločnosť vychádzala v Bratislave nie v Prahe.
A trochu doplním:Ak sa dobre pamätám niečo sa dalo vytušiť nie z prejavu Molotova, ale zo Stalinovho euforického vystúpenia na prísne tajnom zasadnutí politbyra 19.augusta 1939, ku ktorému sa v tom čase akosi dostala francúzska agentúra Havas.
Mimochodom hneď na začiatku "normalizácie" nadriadené orgány KSČ celú redakčnú radu Dejín a současnosti rozmetali.
 

Ďakujem za opravu

a doplnenie.Už som si myslel,že som to asi jediný vtedy čítal............... Ukazuje sa ,že nie! Zároveň to ukazuje aj na to ako rýchlo zabúdame ,teda aspoň niektorý..................
 
Hodnoť

 

Ked vidim tie nadute vojenske prehliadky na c
Cervenom namesti, tie ich prejavy o hrdinskosti Cervenej armady.... budem rad ked sa zacnu veci nazyvat pravym menom a to, ze II svetovu vojnu zacali spolocne tymto satanskym paktom hitlerovske Nemecko a CCCP.... a Putin pred kancelarkou Merkelovou mal aste tu psiu odvahu tento pakt obhajovat 😕
 
Hodnoť

Nuž ono je to trochu

inakšie. Paní Závadská rada zavádza a robí sa dôležitou. Celý problém je v tom, že fašistické Polsko sa dohodlo s fašistickým Nemeckom ( ešte pred zmluvou Nemecko- ZSSR) o rozdelení Ukrajiny po vypuknutí vojny. Na vojnu sa totižto pripravovalo aj Poľsko proti ZSSR. Stalin mal tieto informácie a predišiel fašistov v Polsku tým, že sa pokúsil oddialiť útok na ZSSR zmluvou s Nemeckom o neútočení ( nie len zo strany Nemecka, ale aj najhorlivejšieho protiruského spojenca - Poska, Maďarska, Rumunska, Slovenska a ďalších krajín, ktoré sa spojili pod fašistický prápor Hitlera.Poľsko nebolo takým veľkým obetným baránkom ako sa to snaží vykreslovať súčasné Poľsko a rôzni aj súčasní rýchlo kvasení kvázi historici na Slovensku.Poľsko bolo FAŠISTICKÉ a nezhoda medzi dvoma FAŠISTICKÝMI štátmi spôsobilo našťastie to , že sa Poliaci nestačili zapojiť v plnej sile do vojny so ZSSR. Stalin im akciou ZSSR pocítiť kam vedú snahy o porážke ZSSR, nakoniec to bolo predsa len ZSSR, ktoré Poľsko oslobodilo.
 

A aj

Fini sa pripravovali na utok Sovietske Rusko a tak Rusi zautocili na Finsko ako prvi. urcite mas aj taketo vysvetlenia. A aj Katyn bol dielo Zidov a Americanov.
 

 

>Celý problém je v tom, že fašistické Polsko sa dohodlo s fašistickým Nemeckom

Este keby si to mohol podrobnejsie vysvetlit, lebo poniektori si tu myslia, ze v Germanii fasizmus ani nebol, iba nacizmus. Ved tam tiez vladla robotnicka strana ako v CCCP.
 

iste, iste

poliaci so svojou armadou, polovicu ktorej tvorili draguni na konoch isli napadnut ZSSR.

ono to v skutocnosti bolo tak, ze poliaci sa praveze odmietli podielat sa na utoku na ZSSR spolu s nemeckom. stalin s opacnym smerom (utok na polsko) nemal najmensi problem...
a to, ako rusi oslobodzovali polsko, je na samostatnu kapitolu.
 

Vrazdiacich

fasistov a SSakov nahradili vrazdiaci KGbaci a komunisti. takto oslobodili Polsko. nechali utopit Warsavske povstanie v krvi a pozerali sa z opodial ako sa nemci odbavia na povstalcoch.
 

O fašizme radi zavádzajú komunisti.

A to je v histórii ľudstva najhoršia zberba.
 
Hodnoť

Aj Katarína

sa potrebovala zviesť na dnes aktuálnej téme. Nikdy neodišla z vrcholu sebaprospešnej vlny.
 
Hodnoť

Pane Boze

to ste raz zas dopalili prokremelskych trollov. coskoro sa tu vyroja spustia, ze ten pakt Ribentrop-Molotov bola len obrana a veci podobne. Ziadna vojenska spolupraca nacistov a komousov nebola a podobne. Poukazu na dekadentny zapad a ako nas zapredali. takto z rana im robit vrasky na cele. Kedy si ti chudaci odychnu. Berte na nich ohlad. Piste konecne nieco kriticke o demokracii a nechajte tie totality na pokoji. Resp. aspon komunistov.
 

Ruský trolly nech idú trollovať

niekam do Moskvy k Putinovy. Pravda je ešte tvrdšia ako sa píše ! Dokonca ešte aj v okamihu útoku Nemecka na CCCR prechádzali hranicami vlaky zo CCCR do Nemecka. Ergo - Stalin ich zásoboval ešte aj v okamihu útoku !Nie nadarmo sa píše,že Stalin neveril,že ich pán Hitler napadol a uveril až na tretí deň ! Na Ruských trollov netreba dbať ohľad - tým treba ich klamstvá vyhadzovať na oči každý deň a 24 hodín denne. Veď sami dobre vidíte čo za klamstvá sú tu ochotný predávať ako overené pravdy !
 

No neviem či uveril už na tretí deň

ale podľa historikov bol desať dní v šoku a dobreže nedal postrieľať zvestovateľov vojnového stavu.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre