SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slová majú svoj význam, tak ich nezneužívajme (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"Ak v marci príde po ďalších nová vláda, bude mať právo rozhodnúť, čo ďalej so základňou, a bude mať na to mandát občanov."
Tak s tymto nie som si isty. Kym sme clenmi NATO, tak nemozeme ziadat zrusenie zakladne, ktora tu uz vznikla. Ak by to totiz zaviselo len na vlade, preco Kuba nevie ziskat Guantanamo, ci preco Nemci este stale platia USA cez 1 mld Eur rocne za ich zakladne v Nemecku.
 

 

Nemci veľmi radi platia USA za základne v Nemecku, lebo sú zárukou demokracie a slobody. A až na štatisticky bezvýznamné počty občanov ich tam chcú. Inak na rozdiel od základní NATO, ktoré prísne dodržiavajú zákony hostiteľskej krajiny (hovorím tu o demokratických krajinách) naši bratskí slovanskí ruskí okupanti tu nechali okrem iného ekologickú spúšť, ktorá ešte ani po 25 rokoch od ich odchodu nie je vyriešená! A podobne sa správajú aj v bratskej slovanskej Ukrajine!
 
Hodnoť

 

RE: "Z tohto pohľadu je totiž rovnaká situácia, keď poslali Sovieti jednotky do Československa v roku 1968, ako keď NATO postaví základňu na Slovensku.
......
To však neplatilo v roku 1968, keď pozývací list poslúžil Sovietom ako vhodná zámienka na „dočasný“ pobyt vojsk. Nebola šanca, že ak sa Sovieti občanom znepáčia, zvolia si inú vládu a tá ich pošle domov"


- Sprostosti. Sovieti do Československa prišli na základe "pozývacieho listu." V ňom ale členovia najvyššieho vedenia KSČ nežiadali o zriadenie vojenskej základne VZ ale o zásah ZSSR za účelom stabilizácie pomerov v našej rozhádanej krajine skôr, než by tu prepukla občianska vojna. Zásah bol vykonaný a príchod vojsk VZ splnil svoje poslanie. Vojská VZ tu zostali, lebo Československo bolo tzv. nárazníkovou zónou a pravdu povediac, z občanov ani vlády si nikto netrúfol požiadať o ich odchod.

So základňou NATO je to inak:
1/ Súčasná vnútropolitická situácia v SR je stabilizovaná
2/ O jej založenie "základne" NATO na našom území nikto žiadnym listom nepožiadal. O jej založení rozhodli papaláši NATO o nás bez nás za naším chrbtom.
 

 

Dodatok:
Chcel by som vidieť akúkoľvek našu "novú" vládu, ktorá by sa odvážila požiadať Američanov o zrušenie základne NATO na našom území.
 
Hodnoť

Súhlasím a prestaňte písať pán Krčmárik

nezneužívajte slová.....
 
Hodnoť

Ako krásne

pán Krčmárik,
ekvilibristicky,
pohrajúc sa s pojmami,
zdôvodnil "logickú prítomnosť"
základne NATO.
-
Klobúk dole!
 


Najčítanejšie na SME Komentáre