SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Úniu sme dostali do daru. Čo Fico nepovie, ale mal by (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

"Chýbalo pár percent a v spoločnosti Srbska a Bieloruska sme mohli byť hrdou avantgardou Východu. Avantgardou pod kuratelou Moskvy a KGB."
Je verejnym tajomstvom, ze volby su u nas v prvom rade o tom, kto smie kradnut, a v druhom rade o tom, ci na verejnych financich bude paratizovat J&T alebo Penta.
Nuz, a kym v Polsku vyhadzovali Pentu z verejnych sutazi s poukazom na to, ze su napojeni na rusku FSB, tak do J&T sa nastahovala rovno cinska kontrarozviedka vo forme noveho akcionara. Takze autor nech si nemysli, ze sme z pruserov vonku.
 
Hodnoť

Do daru sme nedostali nič

To, že Mečiar vroku 1998 skončil nebol dar, ale tvrdá práca ľudí vo vtedajšej opozícii a rozhodnutie voličov, ktorí obrátili koleso dejín. Ani Eurofondy nie sú žiadny dar, veď prispievame tiež a nemálo. Obchodné obraty, ktoré tu robia obchodné a výrobné spoločnosti "starých krajín" sú dar pre koho? Nepíšte prosím takéto hlúposti, ak by sme neboli v EU, stráženie našej hranice a žiadny voľný obchod a lacná pracovná sila na Slovensku by ich stálo ďaleko viac, ako nám prispievajú. Ako povedal jeden múdry človek: obed zadarmo nejestvuje. Európska únia je dobrý projekt, ale ak sa nebudú v ňom cítiť napríklad rovnoprávne krajiny V4, alebo niektorí budú nútiť iných, aby si do domu nasťahovali, koho im pošlú, nemusí to skončiť dobre.
 

 

úplne s Tebou súhlasím. Západ získal našim pričlenením k EU oveľa viac, ako my. Je to novodobý kolonializmus. Sme nekonečne vďační za západné investície u nás, bohato ich dotujeme, len aby sme mali akú takú zamestnanosť za mizerné mzdy (oproti západu) pritom zisky týchto spoločností nezostávajú u nás. A nič z toho nie je naše, je to majetok západných firiem. Dotácie týmto firmám + príspevky do rozpočtu EU pravdepodobne prevyšujú dotácie z eurofondov, ktoré navyše ani nie sme schopní vyčerpať a ich podstatná časť sa rozkradne v zmanipulovaných verejných súťažiach.
 

Ako toto môže človek s vlastným rozumom

Západ získal viac ako my? Získal malú krajinu s 5 mil. obyvateľmi?
Prestante sa ponižovať svojou hrdosťou. Postavte sa rovno, a začnite uvažovať ako chlap. Ako niekto kto nie je vopchatý v žiadnej *****
Ani západnej ani východnej.
A všetky tie chyby o dotáciach, podporách, čerpaní - to tu prišli "úradníci" z Bruselu a donútili našu vládu a parlament tak konať? Nie to boli Slováci, naši spoluobčania, kto to dovolili. A s našim súhlasom.
 

 

Nehovorím len o Slovensku, ale o celom východnom bloku, ktorý vstúpil do EU. A hovorím výslovne o ekonomickej stránke. Tak trocha pohýb mozgovými bunkami, veľa čítaj, hlavne odbornú a nezaujatú tlač a komunikuj s ľuďmi, možno sa Ti trocha vyjasní.
 

 

1. Neodpájaj ekonomiku od celkového stavu.
2. za stav na Slovensku si môžu Slováci, nie EU. Len je jednoduchšie hľadať vinníka inde.
3. ja si pamätám aj roky pred 1989, aj pred 1998, a nie som so stavom spokojný. Len Slovensko a celý východný blok získal viac ako stratil. A to čo sme stratili sa zasa riadi bodom 2. Len sa nesmieme hrať na obete.
 

 

Myslím si, že autor tým "darom" chcel povedať len toľko, že my sme sa na vybudovaní EÚ nezúčastňovali, ale vstúpili sme do nej/boli sme prijatí do fakticky hotového a fungujúceho projektu. K jeho tvorbe sme neprispeli jedinou myšlienkou, len sme prijali/splnili všetky podmienky vstupu, ktoré nám predpísali tí, čo EÚ kedysi vytvorili. Istá vec je, že to prijatie európskych acquis nebolo jednoduché a pohodlné a že z nášho prijatia sme neprofitovali sami. Dnešná generácia 18+ to však berie ako hotovú vec a žiada sa jej ešte viac európskej smotany, a pokiaľ možno tak bezodplatne.
 

Ani sme nemohli,

veď sme budovali svetlejšie zajtrajšky, socializmus.
 
Hodnoť

 

Nas premier naozaj nema chrbticu, a kvoli par hlasom je schopny na kolenach umyvat mestske chodniky zubnou kefkou. Co neznamena, ze vsetci Slovaci suhlasia s jeho zahambujucim spravanim v Bruseli. Sprava sa nedostojne.
 

hanbiť by sa mal skôr niekto,

kto napíše "zahambujúcim"
 
Hodnoť

tento Mesík

je úplne vo vleku propagandy. Dokonca ju často priamo tvorí. "Pracoval" vo Svetovej banke, kde sa venoval "komunitným nadáciám" - úplný blábol. V živote ešte nepreložil krížom slamu. Patrí medzi tých, s ktorými by som ja nechcel mať nikdy nič spoločné. Možno by som chcel mať radšej za suseda ci-gána než jeho.
 

vyborne si ho skadroval

teba je tu skoda,
nebyvas nahodou v bonaparte
aj rf skrieka spoza mura
 

Uvidím, možno ma tvoja

reakcia prinúti sa nad sebou zamyslieť. Aj som si už poplakal.
 

čo si urobil ty?

Nesúď abys nebol súdený. Čo si spravil pre dobro ostaných ty?
 

Ja sa ale nehrabem

páchať dobro pre ostatných. Robím si svoju prácu a starám sa o svoju rodinu. Nikoho nesúdim - povedal som hádam, že nebude spasený alebo že nemôže byť spasený? Mesík niečo napísal a ja si myslím, že to je ako keď zlodej kričí, chyťte zlodeja.
 

 

Ja Juraja Mesíka poznám osobne, neviem ako ty.
Zvláštne, ale už druhýkrát sa mi ako vychovanému ateistovi žiada použiť citát z Biblie: kto si bez viny hoď kameňom.
Prečo keď si robíš svoju prácu a staráš sa o svoju rodinu, tu na niekoho kydáš?
 

To "kydanie", ktoré

tam ty vidíš, je zakázané?
 

 

nepochopil si nič.
Ja som ti nič nezakazoval, len sa ťa pýtam prečo. A toto "V živote ešte nepreložil krížom slamu. " je v tvojom texte čo?
 

Ty si zdá sa tiež

nič nepochopil. Kto alebo čo zakazuje (ako ty nazývaš) kydať v rámci diskusie? Mesík išiel s kožou na trh a ja hodnotím jej kvalitu. Opakujem, Mesík ešte nepreložil krížom slamu, ale "rozumy" rozdáva.
 
Hodnoť

Smutný obraz Slovenska a Slovákov.

Hanbím sa za postoje a názory našich politikov.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre