SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď sa pozriete vedľa do Českej republiky, ste radi, že postavenie prezidenta je slabé (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Nechajte Zemana v klude dozit! To, co je v skutocnosti znepokojujuce, je ta masa inteligentov, co ho zvolila. A ta tu ponom este dlhy cas zostane. Tipicki ceski svejkovia. V krajine ruskeho vplyvu sa chcu za kazdu cenu odlisit od tych, co ich zivia. Preto sa nikam neposuvaju.
 
Hodnoť

Česi

majú prezidenta akého si zvolili. My máme vládu akú sme si zvolili.
To je druhá strana mince, ktorá sa volá demokracia. Naozaj by bolo dobré nájsť spôsob ako ju vylepšiť.
Možno by pomohlo obmedziť právo kto môže voliť.
Môže voliť človek, ktorý sa dopustil vraždy, kto má IQ menšie ako 80, kto sa priživuje na sociálnych dávkach, kto okráda štát a tým spoluobčanov? Ja si myslím, že nie!
 

 

ale nieee.. politika je len o tom za každú cenu sa udržať pri moci a preto si potrebujú kupovať voličov.. keby sa nedarilo tých s menším IQ tak sa zamerajú na inú skupinu a za rôzne výhody si ich kúpia.. výsluhové dôchodky tiež bol len ťah pred voľbami a nikto už ich nezruší lebo by prišiel o časť voličov.. veľa študentov je spokojných že majú vlak zadarmo.. každá vláda dá nejakej skupine obyvateľstva výhody a nikto ich nechce zrušiť. štátny zamestnanci dostali viac dovolenky..naša slávna justícia... a niekto je spokojný že má gastráče preto nebude nikdy voliť strany ktoré ich chceli zrušiť.. ved ľudom nevadí že vláda zadlžuje budúcu generáciu aby si kúpila terajšiu.. politici žijú pre prítomnosť a všetky tie reformy, nové zákony sú len o tom ako vytiahnuť z ľudí a firiem viac peňazí pre nich. vytvoriť kopec všelijakých úradov ktorím musíš zo zákona posielať peniaze.. samozrejme sú tu na ochranu občana.. jeho práv, zdravia, práce.. a táto masa parazitov na ľudskej práci sú aj voliči..
 
Hodnoť

Určite si nemáme čo vyčítať.

My máme premiéra komunistu, oni majú svojho Švejka prezidenta.
 
Hodnoť

no, a teraz si predstavte,

že by prezidentom bol Zeman a premiérom Fico - nočná mora jednej generácie ako vyšitá !
 

Ako dobre, že sme sa rozdelili

Takto to je len teoretická možnosť:-)
 

no

však súdr. Gašparovič bol taký Slovenský Švejk. Chvalabohu už je to za nami. I keď nám zanechal "spolužiaka", Harabína i ÚS s jej predseníčkou čoby tiež členkou Smeru.
 
Hodnoť

Posudzovať prezidenta z pohľadu lenivých

anglických upratovačiek, ktoré si nechali za upratanie tringeľt 1500 L - je veľmi zaujímavý pohľad.

Až by tie upratovačky chuderky, ktoré museli aj vyvetrať a použiť pachpohlcujúce chemikálie človek veľmi ľutoval.


Progapanda, proti človeku ktorý má iný názor je čudná. To je strašné, na čo si človek nespomenie, keď chce vyťahovať špinavé prádlo na niekoho kto mu nie je sympatický - prezident. Si myslím, že hocikto môže mať iný názor a keď ho má Zeman - AŤ.

Si myslím, keď to povzbudí k dbelosti a pozornosti protiteroristických hľadačov, tak jeho reči boli dobrý počin.

A si osobne myslím, že medzi utečencami je veľmi malé promile veľmi nebezpečných ľudí, ktorí by sa inak, ako nelegálnym prekračovaním hraníc do EU, nemali šancu dostať do EU. Ale najhoršie na tom je, že už aj 1 TERORISTA dokáže zabíť veľa ľudí a rozsiať veľa strachu.
 

100 % bezpečný svet neexistuje

Aj keby tam ten 1 terorista bol, nič to na veci nemení.
Autor článku má pravdu, že Zeman je grobian, ktorý sa do prezidentského kresla dostal aj vďaka ruským peniazom. Rusi tam niekoho ako on potrebovali mať.
Časy, kedy Kocáb posielal Rusov späť z Československa domov sú dávno preč. Rusi sa vrátili späť do Čiech s plnými vreckami peňazí a skúpili tam, čo sa dalo. Od Karlových Varov až po Kunovice. A desiatkami svojich konšpiračných protizápadných webov mútia hlavy mnohým Čechom. A tiež aj Slovákom.
 
Hodnoť

Ano

autor, ktory dostava priestor a je (zrejme) plateny za šírenie protivladnej propagandy, ma pravdu (jedine) v tom, že p, prez. Zeman bol dôležity asi pred 15 -mi rokmi. Prezident Slovenska (nie Slovakov) ešte nebol dôlezity nikdy. Zda sa, ze jeho "dôležitosť" pozostava z nahradzovania opozície, čo nakoniec autor aj priznava.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre