SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Draxlerov box a dlhé nosy učiteľov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Z prvej ruky,

vysielanie RTVS dnes. Draxler proti navýšeniu platieb do školstva argumentoval tým, źe učitelia majú dva mesiace prázdin. Že týmto argumentom ho atakujú zamestnanci iných rezortov. Jeho oponent v diskusii bol veľmi slabý. Pokiaľ učitelia budú mať tak nekonzistentných zásupcov, či odborárov, môžu si rovno hodiť mašľu. Pokiaľ budú tak neschopní, ako sú a budú sa donekonečna báť, tak im nik nepomôźe.
 

 

bbela, buď nie si schopná pochopiť text, alebo klameš.
tiež som počúval danú reláciu a draxler povedal toto - doslovný prepis:
"Keď ja idem do terénu a rozprávam s ľuďmi, čo nepracujú v školstve, mne vyčítajú, prečo ste vy minule povedali, že budete bojovať za zvýšenie platov učiteľov, aj my chceme vyššie platy, a potom zopakujú všetky tie, bohužial, legendy, ktoré sú ale zažité vo verejnosti o tom, ako učitelia majú aj tak veľa dovoleniek a podobne (pozri http://www.rtvs.sk/radio/archi... od 24:40).
evidentne neargumentoval proti zvýšeniu platov učiteľov dvomi mesiacmi prázdnin
 

Demagógia

je metóda, ktorá drží pri moci dnešnú vládnu stranu.takých poskokov, čo ju obhajujú je tu neúrekom.
 

veď to je tragédia

že súčasnú vládu tu udržuje demagógia leboficovcov
 

Koĺko ti

platia, JozefSmrekovica, zrejme sa ti ten biznis oplatí.
 

vadia mi klamári

ktorí svoje politické presvedčenie presadzujú lžami.
a je jedno, čo sú modrí alebo červení. lebo klamstvom sa len dikreditujú. ako teraz ty. neviem, či už ti budem čokoľvek veriť
 

diskreditujú

samozrejme
 
Hodnoť

Box by mali začať trénovať

učitelia. Aby dali jednoznačne na javo,že divadielko skončilo a sociálny birmovaný súdruh sa bude musieť buchnúť po vačku inak si pôjde detičky učiť on sám !!!!!!!!!!!!
 

Po ktorom? Tom v Belize, či tom štátnom?

.
 

A čo tak po oboch ?

Učitelia už dosť dlho čakajú na zvyšovanie platov a súčasný súdruh bormovaný tu vládne už temer 8 rokov - nie ja sa načo vyhovárať možno tak na vlastnú lakomosť !
 
Hodnoť

 

Učitelia zrejme právom chcú navýšenie platov, lenže potom by mali byť pripravení aj podobné opatrenia, akým čelia mnohí zamestnanci v súkromných firmách i štátnych úradoch. prepúšťaniu, racionalizácii a žiadanie konkrétnych, hmatateĺných výsledkov. Lebo je na slovensku mnoho výborných učiteĺov, ale aj mnoho takých, ktorých by za výsledky ich výuky súkromník okamžite prepustil. Rôzni neschopáci, flákači, psychicky narušení, len problém je v tom, že prepustiť ich má každý riaditeĺ problém, relevantné dôkazy je ťažko získať.
 

 

Učitelia zvlášť na učilištiach a stredných odborných školách si už užili viacero racionalizácií a prepušťaní. Tým, ktorí ostali to neprinieslo ani cent navyše. Ani budúce racionalizácie a prepúšťania - a tie prídu, tentoraz zracionalizujú gymnáziá - učiteľom ktorí ostanú neprinesú nič. To je totiž cieľ takzvaných racionalizácií v školstve. Ušetriť prachy zriaďovateľovi a ministerstvu, na úkor učiteliek, aby bolo na rozkrádačky.
 
Hodnoť

chodte do toho, zrušte tú partokraciu,

k štatistiky neklamú, učiteľov na všetkých stupňoch škôl by malo byť okolo 80 000, zdravotných sestier a pôrodných asistentiek a fyzioterapeutov okolo 60 000. Ak by vo voľbách založili a podporili vlastnú stranu a sami za ňu zahlasovali, získali by okolo 6% hlasov. Ak by zahlasoval aj manžel, prípadne partner, získali by 12% hlasov. Ak by sa pridala mamka, babka, dcéra, tak by to bolo aj 18%. Kandidátka by sa zostavovala nepárne čísla(1,3,5...) by obsadili kandidáti učiteľov,(majú tam dosť schopných:Žarnay, Smatana, Crmoman, atď. Zdravotníci by obsadili na kandidátke párne čísla(2, 4, 6...) a vzájomne by svoje požiadavky presadzovali spoločne. Program je jednoduchý, pre učiteľov: 1. Navýšiť z rozpočtu 6% z HDP do školstva 2. Zvýšiť platy o 30-40% 3. Kreslo ministra školstva Pre zdravotníkov : 1. Zvýšiť platy pre pracovníkov v zdravotníctve-nelekárov o 30-40% 2. Kreslo ministra zdravotníctva. V podstate je to len na vás, či sa budete vedieť medzi sebou dohodnúť. Kandidátne listiny sa budú odovzdávať začiatkom decembra. Štrajk môžete urobiť kedykoľvek, ale voľby sú spravidla raz za štyri roky. Nestálo by to žiadne veľké peniaze, treba sa len pozbierať na volebnú kauciu, ktorá činí 16 596 eur, čo je pri rozpočítaní na 80 000 pedagógov 21 centov. Stačí založiť transparentný účet, na ktorý by mohli prispievať. Každý deň štrajku by vás stál mnohonásobne viac. Na vznik strany treba založiť prípravný výbor zložený z 3–4 ľudí, v ktorom by bolo paritné zastúpenie učiteľov a zdravotníkov a spísať stanovy, ktorých je na webe mimochodom celý kopec. Určite je efektívnejšie mať svojich zástupcov v parlamente, ktorí predkladajú zákony , ako ich vykrikovať z megafónu počas protestu. Je možné začať zbierať podpisy, a nemal by to byť problém 10 000 , ale jednoduchšie je prevziať už jestvujúcu stranu, ktorá nejde do volieb. Nebudovali by sa žiadne krajské ani okresné štruktúry, išlo by len o volebnú stranu. Na výber kandidátov by sa založila facebooková stránka spoločná pre učiteľov a zdravotníkov, na ktorej by sa hlasovaním navrhli a vybrali kandidáti. Politika je o záujmoch a záujmom vás je byť primerane ohodnotení a záujem vašich žiakov a pacientov je mať nefrustrovaných pedagógov a zdravotníkov. Väčšina voličov má negatívny vzťah k tradičným politickým stranám, preto je pravdepodobné, že získate hlasy aj ostatných skupín voličstva, veď každý mal svojho učiteľa a každého nosila na rukách pôrodná asistentka. Môžete dokázať, že na účasť v parlamente netreba mať za chrbtom oligarchov ani milióny, stačí odhodlanie a dobrá organizácia Ak sa rozhodnete do toho ísť, je o päť minút dvanásť…

Nevoľte žiadne SIETe, SENy, ŠANCe, SKOKy, SMERy, MOSTy,SASy,SNSnosy, nebodaj OBYČAJNÝch, máte na to, aby ste presadili svoje požiadavky.


Reakcia k téme: Prečo podporujem protest učiteľov
06.11.2015 22:38 | Oznám správcovi
 
Hodnoť

 

Učiteľky do ostrého štrajku nepôjdu. Učiteľkám to v skutočnosti vyhovuje ako to je. Veď nie za veľa ale aká taká istota tu je, že to do toho dochodočku voľajako doklepeme. A prepad vo výsledkoch Pisa kdesi až pod Sudán bude tichá pomsta učiteliek na budúcnosti Slovenskej republiky - najzbytočnejšieho štátu na svete.
 
Hodnoť

 

Skor to vyzera, ze boxovaci mech v smere je sam Draxler. Predsa skolstvo je najmenej vysavatelny rezort, preto musi minister cusat. Vsetko zalezi od toho, aby si to ucitelia nenechali, blizia sa volby a vtedy zvykne aj (smeracka) motyka vystrelit.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre