SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vynárajú sa roky z histórie. Tisov 1939. Mečiarov 1994. Ficov 2016? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

 

Ani v Madarsku a ani v Polsku sa nebuduje policajny stat made in Slovakia s protiteroristickymi zakonmi, ktore nemaju ani v Britanii a ani vo Francuzsku. Nielen na cele policie je skorumpovany clovek, ale i na cele specialnej prokuratury a policajnej inspekcie. A znechuteny volic nema koho volit a keby sa tak nahodou rozhodol, desiatky stran spolahlivo rozlozia hlasy tak, aby Smer-SD nebolo ohrozene.
 

neplač a naštuduj si tie zákony

rok 2016 bude pre stranu s volebným číslom 16 isto víťazný
2016=16
 

1989 bol omyl...

ZMENA , KTORÁ JE POSTAVENÁ NA „KLAMSTVE :
/Havel, december 89; Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem NEPŘÍTEL SOCIALISMU, že chci OBNOVIT KAPITALISMUS, že jsem VE SLUŽBÁCH SVETOVÉHO IMPERIALISMU, od něhož prijímam tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků. BYLY TO VŠECHNO LŽI (???), Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl vénovat práci dramatika.Také vám SLIBUJI NA SVOU ČEST, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň, sám odstoupím z funkce
Za svůj úkol považuj i podporu toho, co vede k lepšímu postavení detí, starých lidí, žen, téžce pracujících, příslušníkú národních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoli dúvodú húfe než ostatní. Žádné potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale nabízeny tém, kteří je nejvíc potřebují.
Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociálni otřesy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se néktefí z vás obávají. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pěčovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku,v níž SE NEBUDEME DĚLIT NA OTROKY A PÁNY.
Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš štát by už nikdy nemél být přívažkem či chudým příbuzným kohokoli jiného. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že SE BUDE ZDRAŽOVAT.
Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražovaní? Mnohokráte a jasné tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby PŘECHOD OD NEEKONOMIKY K EKONOMICE byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoli sociálních krizí a podobne.ŽÁDNÉ GIGANTICKÉ ZDRAŽOVANÍ NEBO DOKONCE NEZAMĚSTNANOST, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme. JIŽ NIKDY DO ŽÁDNÉHO PAKTU NEPŮJDEME. (???) Podlé mého mínění nesmí náš štát šetřit na investicích do školství a kultúry. Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesúm, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátám základních sociálních jistot, musí naši ekonómové přijmout prosté jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné: NEJDE TO."

Krodílie slzy nepomôžu: „...maslo na hlave majú neschopní opoziční politici...“, „Fica nemá ... kto zastaviť. Jeho politická opozícia je fatálne neschopná a - povedzme si to otvorene - aj značne zdiskreditovaná.“, už sa vám hodia aj takéto klamstvá : „Štátostrana SMER ... zdominovala kľúčové médiá,...“ ???
 

hahahaha

kde si to mal uložené?
V pivnici.
Ja som naposledy bol na Slovensku voliť, keď ma s*al Mečiar a volil so "Dzurindu", dokonca som si nechal pripraviť preukaz, lebo som vtedy chodil po Tatrách.
Neskôr som mal chuť si tú ruku, čo toho ha*zla volila uťať, ale čo už.
Odvtedy som nevolil. Nikde, ani v D a CZ.
Ale v marci si dám záležať, aby som volil. A bude to numero 16.
 

 

100 ľudí 100 chutí. Momentálne sú chute nastavené v prospech Smeru na 40%. Tesne pred voľbami to môže byť ešte vyššie číslo. Smer ma za sebou za 4 roky dobré výsledky a opozícia len krik a rev. Ľudia to vnímajú veľmi dobre a preto je opozícia tak kde je.
 

 

Ukázalo sa, že je jedno, či je Alibaba (a jeho zbojníci) modrý, alebo červený. Treba prestať s nálepkami a politikárčením. Na Slovensku v marci pojde o veľa. Pojde o všetko. Birmovaný boľševik stratil úctu k tomuto národu. Treba voliť ktorúkoľvek demokratickú stranu a krúžkovať. Nevoliť Smer, nevoliť hnedých a čiernych.
 

 

Všetko má v rukách volič, predovšetkým nerozhodnutý. Stabilný volič, či už ľavice alebo pravice vie komu svoj hlas odovzdá. Potom sú tu voliči, ktorí volia rôznym spôsobom a nakoniec tí, ktorí sa neunúvajú ísť voliť... a tých je koľlko? 50, 55%? Preto by som jednej skupine voličov nedával za vinu povolebný stav, pretože tí si len plnili svoju občiansku povinnosť.
 

Typický "opozičný" volič

Flintu do žita a potoky sĺz nad samým sebou na klávesnicu. Pobádať nerozhodnutých na čo najväčšiu účasť na voľbách a na Ficovu porážku ani nápad. Ak by motyka vystrelila a Fico prehral, kto by uniesol tú zodpovednosť za jeho porážku ?
 

Opozičný volič je náročný

A čo mu stačilo pred 10-timi alebo 15-timi rokmi, dnes mu už jednoducho nestačí. A opozičný volič aj rozmýšľa realisticky a nekladie si na oči ružové okuliare. Opozičný volič je už poučený (dosť často neblahými) 25-ročnými voličskými skúsenosťami.
štefan je realista, a to sa mu sotva dá vyčítať. To, že takmer niet koho voliť, je zjavný fakt, ktorý opoziční lídri nechcú vidieť. Tí, čo sa do parlamentu určite dostanú, sú nezaujímaví, a tí, čo sú možno aj zaujímaví, sa tam takmer určite nedostanú. A teraz poraď. Viem. Odpoveď je: Treba voliť to najmenšie zlo. No už po koľkýkrát?
 

keby aspoň

bolo jasné, kto je najmenšie zlo
 

Však to.

Keby aspoň to bolo jasné. Kde sa len človek pozrie, všade len hustá hmla, ako tam dnes za oknom.
 

 

Zase je tu otázka, či nerozhodný volič je len apatický k zmene, resp. neverí, že môže svojim hlasom niečo zmeniť, alebo je len unavený z toho, ako každé volebné obdobie ho strana ktorú volil sklame.
 

 

Takú prognózu by mala robiť agentúra, lepšie ako predvolebné prieskumy. Aj keď neviem či by som to chcel vedieť vzhľadom na politickú scénu.
 

Opozičný volič je náročný

Principiálne na každého okrem seba. Dnes je Slovensko na podobnej križovatke ako v roku 1998. Je objektívne že tu nie je žiaden Dzurinda z roku 1998. Tragédiou je že ešte stále sú tu Fígeli, Brockovia, Hrušovskí, Bugári, dokonca Lipšicovia ......... a prekvitajúci narcis Procházka. Nevoliť však nikoho znamená voliť Fica. Akokoľvek sa budeme naduto tváriť že sme nároční. Budem voliť v gumených rukaviciach. Nie však Fica.
 

V rukaviciach? Akých?

Latexových, butylových, nitrilových alebo neoprénových?
 

 

Procházka napr. mal celkom sľubný štart, nebyť tej nahrávky s Matovičom. To bolo cez čiaru na to, že bol začínajúci "líder". Práve to ho degradovalo na mimoriadne nízku úroveň.
 

Kuvici...

KOPSCAY SA ZOBUDIL ?!
Poučný príklad, ak by nastal deň, že by Smer nahradil dakto iný...
„Celé Slovensko je predané... ... osprostelo a zvulgárnelo... život vysali obchodné centrá. Záujem verejnosti je pošliapavaný rovnako na bratislavskej, ako na celoslovenskej úrovni, čo potvrdzujú kauzy PKO, Hlavná stanica, SPP, Elektrárne, Telekomunikácie, Nafta Gbely, VEĽKÁ I MALÁ PRIVATIZÁCIA VÔBEC... Primátor Hlavného mesta Nesrovnal, aj prezident Kiska, sa do funkcie dostali ako NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, Mečiar s Dzurindom na straníckej vlne, so sľubmi, že všetko bude inak. Dnes Nesrovnal vysvetľuje, že vlastne môžeme byť radi, že... nemusíme platiť žralokom... dlžoby, ktoré časom naskočili...
A celé Slovensko tak pripomína veľké predané PKO. Chápadlá nátlakových a korupčných praktík sú dlhé a zotrvačnosť silná. Tak ako na škaredé mesto sme si zvykli aj na to, že všetko sa dá kúpiť. Pretože ten, kto predával (občan a jeho zástupcovia), predával lacno, pod cenu.
Neuveriteľný triumf špinavých praktík. Či už sa nedalo a nedá konať inak, alebo sa dá, ale sa nechce – je to poučný príklad pre vysokú politiku, ak by nastal deň, že by Smer nahradil dakto iný.“
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Siet je trojsky kon Smeru. Prochazka je vazal Penty, takze ludia z Penty nam tu budu vladnut dalej aj po volbach...
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre