SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

K odvahe sudcov môže viesť všeličo. Kódex aj strach (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Darmo, detský svet je rovnejší

Problém je v tom, že partia na dvore, alebo pouličný gang, vždy ťahali za jeden koniec. A označenie niekoho za sraba bolo výsledkom konsenzu. Takto to bohužiaľ nefunguje medzi dospelými a už vôbec nie napríklad v takej súdnej rade. Ťahanie za jeden koniec sa totiž v dnešnej spoločnosti nenosí. Inak by už dávno bol prijatý zákon, podľa ktorého by napríklad ekvivalentom označenia za sraba bolo v justícii, kódex-nekódex, vyzlečenie z talára. Nateraz nám však musí stačiť aspoň fantazírovanie.
 
Hodnoť

hm, pouličný gang ako ideál morálky

Stavať kódex správania pouličného gangu nedospelých ľudí do pozície ideálu morálky mi príde poněkud nešťastné. Deti sú podľa mňa najmenej morálne tvory. Sú egoistické, nedržia slovo, podrážajú sa a šikanujú, nekriticky podliezajú vodcovi bandy. Nehovorím, že sudcovia v tomto štáte sú oveľa lepší. Ale vymedziť im pravidlá správania a určiť im mechanizmus dohľadu, je podľa mňa dospelé a racionálne.
 
Hodnoť

Etický kódex by mal mať

jediné pravidlo: Aby sa sudca nebál chodiť medzi ľudí.
Ako sa píše v Biblii - aby sa nespravodlivý sudca bál, že dostane po hube.
 
Hodnoť

Tragifraškou je, že

až odteraz, citujem: "Hrdo a s odvahou oznámili: odteraz budú mravní v pracovnom, osobnom aj mimopracovnom živote".

Čítajte viac: http://komentare.sme.sk/c/8108...
 
Hodnoť

Fraška s tzv. morálnym kódexom

Tak ešte raz.
Fakty o všetkých prednovembrových sudcoch a prokurátoroch, ktoré mladá generácia nepozná.

Postoje a súčasná omerta -zákon mlčania o zločinoch mafie prednovembrových sudcov, prokurátorov, vyšetrovateľov ZNB a ŠtB sú pochopiteľnejšie, ak si uvedomíme, ako sa tieto "kádre" dostali k moci, kto je zodpovedný za ich presunutie do našej tzv. demokratickej spoločnosti a teda prečo o nás dodnes rozhodujú.

Mali by sme si uvedomiť, že aj ich dnešná moc oi. pochádza z komunistického vraždenia od 18. do 22. augusta 1969, kedy z júlového príkazu generálneho tajomníka ÚV KSČ G. Husáka 40 000 príslušníkov ZNB, ŠtB, dôstojníkov ČSĽA a Ľudových milícií v Prahe a v Brne štyri dni zo samopalov strieľalo ostrými nábojmi do tisícov proti okupácii protestujúcich občanov, zavraždili 5 občanov (medzi nimi aj 14-ročného chlapca), ťažko zranili asi 200 občanov.

Potom naši "čestní" komunisti -členovia Predsedníctva FZ ČSSR Dubček, Černík a Svoboda 22.8.1969 okolo 14,00 hod. podpísali retroaktívnu tzv. legalizáciu tohto vraždenia - Opatrenie PFZ ČSSR č.99/1969 Zb., tzv. pelendrekový zákon.

Potom boli až do Novembra 1989 státisíce komunistov (pozor - ale aj nekomunistov!) ako nomenklatúrne kádre KSČ schvaľované ÚV KSČ v Prahe do všetkých riadiacich funkcií vo všetkých organizáciách ČSSR, oi. aj za sudcov a prokurátorov.

Napr. ak píše vo svojom životopise Š. Harabín, J. Kliment, M. Karabín, D. Švecová, P. Paluda, D. Trnka, J. Čižnár (sem si môžete dosadiť meno akéhokoľvek prednovembrového sudcu alebo prokurátora z Vášho okolia), že po promócii nastúpil ako sudca napr. na Okresný súd v meste X., tak nehovorí pravdu.

ZO KSS OS v meste X. totiž napred doporučila adepta na miesto sudcu na OS Krajskému výboru KSS v Košiciach, B. Bystrici alebo v Bratislave, ten ho doporučil ÚV KSS v Bratislave, ktorý ho doporučil Predsedníctvu ÚV KSČ v Prahe a to ho schválilo alebo neschválilo za sudcu alebo prokurátora napr. v meste X.

Bez ohľadu na to, či boli alebo neboli v KSČ, všetci prednovembroví dnešní sudcovia a prokurátori boli nomenklatúrnymi kádrami Politbyra ÚV KSČ v Prahe, ktoré tvorilo päť najvyšších komunistických funkcionárov v ČSSR.
Členovia Politbyra ÚV KSČ oi. dopredu ešte pred vyhlásením rozsudkov súdmi rozhodovali, kto bude popravený alebo odsúdený na doživotie.
A potom sluhovia - prokurátori navrhovali a sudcovia - sluhovia a kariéristi - vyhlasovali rozsudky smrti obesením alebo doživotné tresty.

Moc všetkých súčasných prednovembrových sudcov a prokurátorov vychádza teda aj z vraždenia v roku 1969, aj z vraždenia na hraniciach ČSSR od roku 1969 až 1989 a z terorizovania miliónov občanov aj počas normalizácie.
Mŕtvoly zavraždených a bolesť zranených v roku 1969 majú všetci pod svojimi stoličkami.

A potom sa predstavitelia Občianskeho fóra v Prahe v decembri 1989 za neskoršej podpory vedenia VPN bez poverenia občanov ČSSR dohodli s komunistickými vrahmi o tzv. hrubej čiare za minulosťou, o kolaborácii s komunistami.
Preto dodnes nebola naplnená elementárna ľudská spravodlivosť napr. v Kauze Cervanová, na ktorej sa podieľali ničením dôkazov a rozsudkami naši hrdinskí bojovníci proti JUDr. H. JUDr. K. a JUDr. K.
Cítia nové korytá a tlačia sa k nim.
Keď prídu Číňania, títo sluhovia mocných si dajú spraviť šikmé oči a začnú vykrikovať, že východ je červený.

Aj pre činnosť tejto komunistickej súdnej mafie sa od Novembra 1989 nenaplnila spravodlivosť.
Preto dodnes v Čechách a na Slovensku žijú bez trestov bývalí organizátori komunistického vraždenia, aj konkrétni vrahovia - napr. z hraníc tzv. železnej opony.

Ivan Mačura
 


Najčítanejšie na SME Komentáre