SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Majú vládnuť emócie alebo rozum? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Že Slováci nie sú schopní viesť zmysluplnú diskusiu, ani zvoliť si rozumnú vládu, o tom snáď nikoho netreba presviedčať. Tu na Slovensku je nám to jasné všetkým.
Na druhej strane - svetom vládnu emócie. Nielen politickým svetom, ale aj tým ekonomickým (dôvera-nedôvera v peniaze, pozitívne-negatívne očakávania vývoja, strach-ochota investovať, panika na burze atď) a dokona aj tomu vojenskému. Veď čo bolo príčinou mnohých vojenských zásahov, napríklad bombardovanie Sarajeva (pobúrenie nad genocídou v Kosove), útok na Taliban v Afganistane (pomsta za 9/11), napadnutie Iraku (strach zo Saddámových jadrových rakiet)?

Politici by naozaj mali vládnuť rozumne a nepodliehať emóciám davov. Ale úplne sa to nedarí ani tým civilizovaným západným. Tí naši gangstri v oblekoch sa o to ani nepokúšajú. Kennedyho "Profily odvahy" sú dávno neaktuálne (píše, že správny politik musí mať odvahu vzdorovať emóciám svojich voličov).
 
Hodnoť

Emćie ako nástroj na ovládanie davu

Autor by si mal rozobrať prezidentské voľby 2008 v USA. Panika na finančných trhoch spôsobila davovú psychózu, ktorá zvrátila voľby v prospech Obamu z 48:52 z leta na 30:70 v novembri po tom, čo Obama predniesol riešenie krízy na finančnom trhu cez verejné peniaze. Pokiaľ autor nevie, tak štatisticky až 95% rozhodnutí robí človek cez emócie.Ono je to všetko naopak: úlohou politika je vytvoriť dav a ten ovládnuť práve cez emócie.

Nuž a to sa deje. Po páde dvojičiek to boli emócie strachu, ktoré ovládli USA a preto bolo možné pomerne efektívne manipulovať s verejnou mienkou a tým aj politikou míňania verejných peňazí v zbrojárskom priemysle.

Politika hurá migrantstva má za cieľ plošne vytvoriť atmosféru strachu. Davy na národnej úrovni bude potom možné veľmi ľahko strachom ovládnuť.

Vidí snáď niekto iné ciele pani Merkelovej a Putina?
 
Hodnoť

Nie emócie, ale fakty

Stačí sa pozrieť na štáty s iba relatívne početnou islamskou populáciou, ktorá sa do Európy dostala v ostatných desaťročiach po oveľa menších dávkach ako dnes, a každému je to jasné. Pre tých, ktorí ešte snívajú a majú aspoň základy nemčiny, aktuálna malá silvestrovská ukážka z Kolína
http://www.spiegel.de/panorama...
 
Hodnoť

V každom prípade

emócie a klamstvo právnikov z vlády na Slovensku, sú rozhodujúce pre budúce parlamentné voľby ... vid posledná úmyselná a klamlivá kritika právnika Fica na prejav prezidenta Kisku o migrantoch, s tým, že Kiska nemá oprávnenia ... Fico ako právnik a predseda vlády, by nemal Ústavu Slovenskej republiky zneužívať na klamstvo alebo polpravdy, aj na zisk vo voľbách ... na základe výsledkov práce, právnici možno patria do politiky, ale rozhodne nie, do riadenia mocenských štruktúr štátu ... :)
 


Najčítanejšie na SME Komentáre