SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sen o Slovensku podľa Antona Srholca (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

dešpekty

si jednoducho nemôže odpustiť. Skusiť čosi v duchu článku "prečo ostávam v cirkvi" na to nie je konštrukcia. Tieto dešpekty voči biskupom resp. snobské akoby nadhľady ... tesár z Nazaretu to je akože kto ? Sv. Jozef ? Kocur je a smeruje inde ako don Srholec.
 

niet sa čomu čudovať,

len zas predviedol, ako pohŕda ľuďmi, pánovi Srholcovi nesiaha ani po päty, veľkosť je v odpúšťaní, pokore a prijímaní, nie nadutosti a pýche.
 
Hodnoť

Rád si spomínam

na jednu večernú reláciu v rozhlase. Divák sa ho pýtal, či učí bezdomovcov sa modliť. A pán Srholec odpovedal, že to skôr oni naučia jeho hrešiť ako on ich modliť sa. A napriek tomu ich mal rád a robil pre ich dobro tu na zemi čo vede. Sršala z toho taká človečina, až mi slzy vyhŕkli.
Odpočívajte v pokoji pán António.
 
Hodnoť

amen

tento text by mal byt sucastou slovenskej ústavy. ale nikdy nebude lebo malost vätsinoveho slovenskeho provincneho ducha radsej riesi klebety. Ostava dufat ze v pamäti naroda ostanu aj pozitivne osobnosti ako AS. Nadcasovy sväty clovek. zosobnenie dobra a karikatura zla reprezentovane "otcami naroda". Pripijam na jeho pamiatku.
 
Hodnoť

Kocurova sebaprojekcia

Kocur nechutne vyuziva Srholca na svoje osobne PR. Namiesto Srholcovi sa najprv venuje sebe, ako si s nim pisal atd.

Zial, takychto tiezkamaratov Antona Srholca nude teraz pribudat, aby sa prizivili na jeho imidzi a samozrejme, zasa si kopli do r.-k. cirkvi, co Srholec nikdy nerobil. Vzdy bol vecnya trefny, a preto uveritelny. Kocur a jemu podobny nebudu taki nikdy.
 
Hodnoť

 

... hovoril o tom, ako úradná slovenská cirkev nenapĺňa a zrádza svoje poslanie, keď sa potichu či nahlas hlási a klania Tisovi a jeho režimu, politickému nacionalizmu ...
Dával nádej svojim podnájomníkom v Resote aj ľuďom, ktorých iní nepotrebovali, nechceli alebo ich nemal kto vypočuť. Anton Srholec ostáva inšpiráciou, ktorú Slovensko potrebuje ako živú nádej. V Božích očiach sme však stále tými, akí sme skutočne.
Jeho sen o kresťanskej a ľudskej krajine, ktorá má nádej na život v pravde, môžeme preto s jeho príhovorom realizovať my, ktorí sme tu nateraz ešte ostali. Nemusíme vyhrať, no nemali by sme to vzdať ....
 
Hodnoť

 

... Ježíši, prosím tě o pomoc tvou
dej mi víru, znáš každej můj hřích.
Právě teď vím , jak jsem ničím Ty vším,
dej mi víru, čekám dál v rukou tvých ...
 
Hodnoť

vzacny clovek, zanechal stopu

poriadne hlboku a na slov.nezvycajnu
obdivuhodne ako dokazal sklbit krestanske
a obcianske, v podstate ich neoddeloval
/prevezme niekto stafetu?/
r.i.p.
/zbytocne a navysost ne-srholecke
vinit mk z pr, ved maily boli nekonciacimi
rozhovormi/
 


Najčítanejšie na SME Komentáre