SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rok 2016 môže vyzerať takto (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"Obvinenie a usvedčenie verejných činiteľov nie je čosi, čo by slovenský právny systém bol doteraz ochotný alebo schopný robiť – ale situácia sa zlepšuje s tým, ako sa mení vedenie justície."
Autor si touto predpovedou snad robi z citatelov srandu. Ak by aj Fico odstupil, nahradi ho Kalinak.
 
Hodnoť

Dobrý článok

... ale zle načasovaný, mal ísť do silvestrovského vydania :-D
 
Hodnoť

Fico neodstúpi.

Budeme ho musieť odstúpiť.
 
Hodnoť

Grécko

A nebolo aj niečo s Gréckom v minulých rokoch? Niečo sa mi ešte marí... :)
 
Hodnoť

Rok 2016 môže,ale aj

nemusí takto vypadať...v smere majú prieskumy, v ktorých tušia že sa ledva dostanú cez hranicu 30 %. Nakoľko budú sústavne voči smeru vyťahované kauzy, smer bude musieť zdôrazňovať svoju najsilnejšiu tému pred voľbami - migrácie,resp.nebezpečenstvo od vonkajšieho nepriateľa. A už teraz začínajú pri tejto téme hromadiť chyby. Nakoľko bude smer tlačiť na tému nebezpečenstva, okrem svojich voličov, ktorí ešte neviem ako by mali byť reštartovaní, snáď už len hybernáciou, ostatná časť voličov a skryto nerozhodných, urobí paradoxnú vec - práve tú, ktorá sa podarila smeru v roku 2012. Prišli voliť aj nahnevaní voliči pravice a dali hlas smeru. Veď sľuboval - istoty. Smer ale za štyri roky zneistel a fico je čoraz nervóznejší. Prieskumy naznačujú, že téma vonkajšieho nebezpečenstva nie je až taká do plachiet vietor fúkajúca. A nervozita fica bude len a len narastať a ako vieme, bude kopiť skrz svoju osobnosť a charakter len ťažko obhájteľné konania a vyjadrenia...v podstate fico sám sebe začne hlavnou témou volieb smeru škodiť - smeru. Výsledok volieb bude mať vplyv na všetko ostatné....
Ale aby bol niekto na Slovensku za najbližšie štyri roky - známe mená s káuz - odsúdený, tak tomu len ťažko môžem uveriť...to skôr uverím tomu, že pri troche šťastia naši futbalisti postúpia do finále.
 

Jednoducho povedané

Fico sa zamotá do vlastných klamstiev, ako onoho času jeho ideový otecko Mečiar, ktorý ku koncu sa vedel dementovať behom jedného dňa, čo povedal ráno už večer neplatilo.
 

Scenár, ako bude vyzerať rok 2016

môže byť naozaj všelijaký. Ale jedna vec sa z tej prognózy s veľkou pravdepodobnosťou neuskutoční. A to, že Fico by sa sám a dobrovoľne stiahol z politiky. Fico nieje tip človeka, ako je napr. Bugár, Figeľ alebo Sulík. Fico je človek trpiaci ťažkou poruchou osobnosti s fixáciou na moc. On sa nikdy nevzdá moci. On odíde len ak utrpí ťažký volebný debakel, alebo ho vyradí nejaká ťažká choroba s dlhotrvajúcou PN.
 

Tiež si myslím...

a to ešte nevieme, koľko nevybavených sľubov jeho sponzorom ešte nestihol splniť.
 
Hodnoť

Ďaľší veštec,

ktorý si mýli písanie do novín s detskou hrou Pexeso.
 
Hodnoť

 

V Turecku veštia z kávy. Je veľa kníh či dokonca app ako na to.
Z čoho veští autor?
 
Hodnoť

Autor neveští -

- vymýšľa si !
 
Hodnoť

Nemám krištáľovú guľu-

pred tromi dňami keď som odkázal tu v diskusii analytikom Saxo bank ,že ich predpoveď o cene ropy vyčítali tak možno z nej - tak si ju požičali a zabudli vrátiť.............
Ale môžem to povedať aj inak: Od tohoto scenára - "osloboď nás pane".
Už to,že Fico opäť zvíťazí je deprimujúce /žiaľ nevylúčiteľné/.Že politici smeru prevýšia v zločinoch imigrantov je viac ako isté - veď imigrant tu žiadny nie je......Ale že budú obvinený ??????????? Iba ak by sa nesplnila prvá predpoveď - totiž že Fico nevyhrá. A v tom si autor odporuje ! Slovenské predsedníctvo EÚ môže byť úspešné,ale iba ak tam Fico bude iba v úlohe "štatistu"............. Fico podporí imigračnú politiku leda,že by EÚ prijala obdobu Amerického imigračného zákona - teda imigranti ,ktorý ešte nevstúpili na pôdu EÚ budú /aj násilne/ vrátený do zeme pôvodu /inak - ani bohovi/.Ak IS nebude "na hlavu" porazený,tak sme vlastne stále nič nevybojovali /Američania,EÚ ,Rusko a SA spolu sú babráci/ Ak všetci zabudnú na Ukrajinu - potom si zaslúžia iba jedno - na vlastnej koži zažiť minimálne dočasný /aspoň 20 ročný/pobyt Ruských vojsk na ich území. Aby pochopili do akých sr..iek poslali hlavne seba !Američania /a celý svet/ potrebujú zvoliť za prezidenta nového Reagena,inak sa súčasný svetový bor..l bude ďalej šíriť. Rusi ho istotne nezastavia.
A kto vyhrá ME vo futbale ? Nechajme to na futbalistov. "Oni sa už nejak dohodnú"................
 

Daeš padne,

Trojsky kôň zostane v EÚ, ale nestane sa ním a Rusi si udržia svoj vplyv. Chameleon sa ale vždy vráti.
 
Hodnoť

Ja by som skôr tú otázku prognózy

položil tak, že či všetko smeruje k nejakej skokovej zmene alebo k nejakej postupnej zmene veľkým oblúkom. Lebo taký stav, ako je dnes, je dlhodobo neudržateľný. To je určite každému jasné. A toto, žiaľ, tá jediná istota, ktorú zatiaľ máme.
 
Hodnoť

SME prijme

niekoľko nových komentátorov
 


Najčítanejšie na SME Komentáre