SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mnoho faktov o bande tmárskych odrezávačov hláv (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

pointa :

žiadne jednoduché riešenie neexistuje je odkazom aj pre vládny smer v otázke migrantov.
 
Hodnoť

... a na vyváženie aj bludy,

"IS totiž nie je výsledok partie šialencov so samopalmi, ale výsledok rozpadu spoločnosti, na ktorom – a na to autori textu viackrát upozorňujú – majú leví podiel aj USA, resp. mocnosti snažiace sa o vplyv v danej oblasti"
čo je síce obľúbený, ale stále len blud.

Pokiaľ nejaká krajina každých 20-25 rokov zdvojnásobí počet obyvateľov, tak to zákonite prinesie problémy a vyvolá vnútorné konflikty.

Sýria mala po druhej svetovej vojne cca 3,5 milióna obyvateľov, a teraz (aj s emigrantmi) je
ich cca 22 miliónov. Takže je stále toho menej na prerozdeľovanie a toto vyvoláva vnútorné konflikty.

A nie je to len Sýria, napríklad v rokoch 1960-2011 vysoký nárast populácie mali aj iní. Jordánsko o 630 %, Líbya o 360%, Irak o 350%, Pakistan o 280%, Afganistan o 270%, Egypt o 200%.

Napríklad v Gaze na 360 km2 je skoro dva milióny obyvateľov z toho vo veku 0-14 rokov je viac ako 42%. Priemerný vek je tam niečo málo cez 18 rokov, ale na taký Južný Sudán stále nemajú. Veľká nezamestnanosť a priemyselná produkcia na úrovni rómskej osady rozoberajúcej vraky áut.

A to ešte máme aj subsaharskú Afriku, kde pri súčasnom vývoji za dvadsať rokov sa počet jej obyvateľov zvýši cca o miliardu, zo žiarivou perspektívou, že nebudú mať čo jesť, ale vedia kam emigrovať, a že na vine sú Američania, Európania, Eskymáci, bicyklisti, a ďalší...

Irak pod Saddámom bojoval s Iránom, a žiadne mocnosti vrátane USA na to vplyv nemali, Irak napadol Kuvajt, Kádafí organizoval Lockerbie, v Sýrii už päť rokov bojuje a aj vinou vlády zahynuli státisíce ľudí, afgánsky Taliban kryl Al Kájdu a pomáhal im, v Jemene, Nigérii, Sudáne sa bojuje, ... a žiadna mocnosť sa tam neangažovala.

Podstatne lepšiu analýzu príčin islamského násilia nájdeme tu:
http://neviditelnypes.lidovky....
 

pre trollov

Ďakujem všetkým, ktorí dokážu akurát klikať na mínusovú karmu, za tento presvedčivý dôkaz ich vlastnej neschopnosti.
 
Hodnoť

Paradox

banda vrahov prikrývajúca sa islamom, zaspala v stredoveku ... ale nespia ani v roku 2016 ...
 
Hodnoť

Zdá sa, že

USA a západ EÚ nie sú v tom NEVINNÉ.
 
Hodnoť

 

Presne tak, porážka ISIS neprinesie mier. Jedno riešenie by tu bolo - nechať, nech si arabi bojujú medzi sebou a nevšímať si to. Treba brániť nielen hranice Schengenu, ale aj hranice NATO. Ale ďalej nezasahovať. Prečo by NATO malo bojovať "za mier" v Líbyi, Sýrii, Afganistane, Jemene, Iraku? Kašlať na nich.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre