Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aký model vládnutia si vyberie podráždený Fico? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Je smutnou

skutočnosťou že nad najambicióznejším projektom v dejinách Európy sa (možno, dúfamže nie) zmráka lebo trpaslíci (Kaczynski, Fico, Orbán ale aj Juncker atď) vrhajú dlhé tiene. Teraz nehovorím o migrantoch lebo tam je všetko jasné - uzavrieť hranice ale hovorím o rozklade zvnútra. A to malostou týchto postavičiek ktorí si doma chcú robiť také svoje malé diktátorské chlieviky. Zakladateľom EÚ nesiahajú ani po pás - veď hovorím trpaslíci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zabudol si ale na neschopakov, ožranov, socialistov v Bruseli typu Juncker a dalšie hviezdy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

aa nezabudol si, sory :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ano,osobne zaujmy povysene nad vsetko ostatne. EU ohrozuju viac postoje neschopnych politikov ako imigranti ,presne ako pises.
K+
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

politik a jeho osobné čokoľvek by mohol veľké ovno keby mu to nedovolili ovčania...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne tak, zasa sa len úboho vkladáme do pozície, že ONI hento, ONI toto...
Kurnikšopa, kedy sa už konečne preberieme z toho komunistického liehu a priznáme si, že sme to len a len my, občania, my sme zodpovední za to, kto sú a čo robia ONI!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Žasnem nad pocitom neomylnosti novinárov a politikov, tvrdiacich že jedine správna cesta, vedúca k pokroku a šťastiu človeka je tá, ktorú rysujú ľavicoví liberáli, ktorí obsadili Brusel. Už sme tu mali v takých neomylných a dokonalých, obsadili na 70 rokov Moskvu. Vieme aj ako skončili a upratujeme po nich dodnes.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pokiaľ viem tak tentoraz môžeme dobrovoľne zo spolku vystúpiť a nevidel som zatiaľ ani žiadne priateľské tanky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Asi by z teba ostala iba ozvena kriku v Ľubianke, keby si kúsil označiť Stalina za ľavicového liberála... slová majú svoj význam, nestačí naskladať do viet čo ti príde pod ruku, keď ťa niekto naštve.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takýto model má jednu chybu

Myslím model, kde stranícky (či skôr mafiánsky, keďže ide o politiku vo východnej Európe) boss riadi z úzadia oficiálnych reprezentantov a funkcionárov štátu bez toho, aby on sám osobne mal nejakú reprezentatívnu alebo výkonnú funkciu.

Chyba je práve v neoficiálnom postavení bossa. Vždy sa mu môže niekto vzoprieť a neposlúchnuť, a boss sa nemá o čo oprieť, iba o lojalitu "rodiny". Ale napríklad premiér má pod palcom tajnú službu, políciu a celú výkonnú moc. Okrem toho je stále v médiách, čo mu zaručuje popularitu ľudu.
Šedá eminencia nič z toho nemá,

Na Slovensku sme to zažili krátko po revolúcii 1989, keď Gál a ďalší "vodcovia revolúcie" sa neunúvali do vlády, dokonca nechceli byť ani poslancami parlamentu. Nominovali Mečiara za priemiéra a potom boli zrazu véľmi prekvapení, že sa im vzoprel - slávnym Kňažkovým prejavom v TV o cenzorovaní predsedu vlády neoficiálnymi štruktúrami.
Chce to proste len jednu silnú osobnosť, ktorá sa nebojí zobrať oficiálnu moc do svojich rúk.
Fico by takúto hlúposť nikdy nespravil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chce to silnú občiansku

spoločnosť a čo najviac kvalitne vzdelaných ľudí. Matúša Čáka trenčianskeho sme tu už mali v 14. Storočí. O komunistoch sa zmieňovať nemá zmysel. A dnes je to vari ako, neriadi zväzáčika mafián v pozadí?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemyslím, že ho riadi. Voľakedy som si to myslel, za prvej Ficovej vlády, že rozhodujú sponzori Smeru v pozadí, napríklad Flašík. Ale sponzori sa menili a Fico zostával. Zrejme nastala rovnaká sitácia ako s iným národným socialistom voľakedy v Nemecku, vtedy si tiež priemyselní magnáti mysleli, že je to ich človek a majú ho pod palcom. Lenže v demokracii je rozhodujúca masa podpriemerných ľudí - kto ovláda ju, ovláda krajinu.

Myslím bohužiaľ, že my tu sme odkázaní len na tú silnú osobnosť na čele štátu. Odkiaľ by sme zrazu nabrali "občiansku spoločnosť a čo najviac kvalitne vzdelaných ľudí"? Možno tak o sto rokov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rozmýšľala som

aj nad narodným nacionalistom, na to zväzáčik nemá. On sa správa ako dedinský pes, šteka iba vo svojom dvore, vonku stiahne chvost. Apropos, má rád svoje pohodlie, komfort, do väčšich stretov, ktoré by ho o to pripravili nepôjde, je to len dedinský bastard.
Nepotrebujeme vodcov, potrebujeme rozumných ľudí, ktorí by boli ozajstnými služobníkmi občanov, ktorí si ich zvolili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Potrebujeme

najmä slušných a schopných ľudí, ktorí sú ochotní ísť do politiky, netreba čakať 100 rokov. Občiansku spoločnosť by som nespomínal, už sa za ten výraz schovalo kadečo. Ľudia sú najmä ľudia, občan je len príslušník.
Dnes to však vyzerá, že nikto slušný a schopný do politiky ísť nechce (česť výnimkám). Lebo slušní ľudia sa podvedome vyhýbajú prostrediu, kde môžu stretnúť zlo. A so zlom sa lepšie vyrovnávajú skôr konzervatívne založení ľudia ako liberáli, lebo vedia, že zlo je prirodzená súčasť sveta a života.
Nuž a politika láka zlých ako med osi, lebo je tam moc a peniaze.

Aj tak sa čudujem, že sa nenájde politik, ktorý ľuďom sľúbi zachovať vlaky zadarmo, ale všetko ostatné inak ako Fico. Úspech zaručený.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Simpler

súhlas..........
Rakúšania nejako už pozabudli na to že európskej politike "dodali" aj Heidera, aj Waldheima a aj Hitlera....
Dejiny EÚ krásne rozpísal John Laughlnad - kde ukazuje akú rolu pri vzniku a akceleráciii EÚ mali fašisti....(kniha sa volá znečistený prameň)...Detto by sme mohli písať o Fr., It. etc....
Tých dnes vystriedali prakticky neokomunisti (rôzne nazývaný - napr aj ako eurosocialisti)....S 10 tis eurovými platmi dnes eurokomisári mudrujú nad Východnou Európou - a ukazuje sa že nezvládajú ani Brusel (viď Molenbeek)......
Poliaci nedodávali a nedodávajú do Európy fašistov - naopak prišla zvolená pravica....
Leško by si mal spomenúť na to ako bojoval proti Mečiarovi....Eurospeak bez poznania poľského vývoja je plytký, kontraproduktívny a lživý.....
Bez poľskej podpory (pravicovej) by Sk nebolo tak rýchlo v NATO EÚ a v budúcnosti Poľsko bude jedným z kľúčových spojencov ak sa zas bude rozhodovať či SR bude západným štátom, alebo opäť ruskou kolóniou....
Kaczynski je pre EU nepríjemný, lebo rozomieľa spojenectvo Nemcov s Ruskom (viď tie podrazy so "Streamom" etc....)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podráždený Leško

Mám dojem, že je to Leško, kto je čím ďalej tým viac podráždený z úspechov Smeru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo sú to úspechy Smeru? Policajno-byrokratický štát s vedúcou úlohou štátostrany?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Svým způsobem ano:(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

z úspechov? že Jánoš balí peniaze do alobalu a za to ma zaručenú beztrestnosť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Priatelia, úspech Smeru je v tom, že sú nekompetentní a kradnú, a napriek tomu Slovensko stále ako-tak funguje a ľudia ich volia.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre